X OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ BIBLIOTEK

Tydzień Bibliotek obchodzony jest zwykle w dniach 8 – 15 maja. W ramach jego obchodów w bibliotekach organizowane są spotkania literackie, konkursy czytelnicze i inne uroczystości związane z książką. Biblioteka szkolna Gimnazjum nr 2 im. Królowej Jadwigi w Działdowie z tej okazji dla swoich czytelników przygotowała quiz o książkach oraz wystawki ukazujące ich historię. Uczniowie mieli także możliwość ujawniania swoich talentów literackich. W specjalnie przeznaczonym do tego miejscu biblioteki umieszczali rękopisy ze swą twórczością lub zamieszczali ich wersję elektroniczną w przeznaczonym do tego folderze na komputerze biblioteki.

Drugim ważnym wydarzeń związanym z obchodami Tygodnia Bibliotek była wizyta przedszkolaków z sąsiedniego przedszkola ( Miejskie Przedszkole nr 3 ), która miała miejsce 13 maja. Mali goście zwiedzili bibliotekę oraz obejrzeli ciekawe egzemplarze książek Następnie zapoznali się z zasadami zachowania się w bibliotece i regułami poszanowania książek. Na zakończenie spotkali się ze starszą koleżanką gimnazjalistką Nadią z kl. II c, która przeczytała im bajkę. Mamy nadzieję, że wizyta w bibliotece zapadnie przedszkolakom w pamięci i zachęci ich w przyszłości do bliskich kontaktów z książką.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge
css.php