Warsztaty dziennikarskie w Domu Gazety Olsztyńskiej

Grupa młodych dziennikarzy z Gimnazjum nr 2 im. Królowej Jadwigi w Działdowie przez ostatni rok poznawała tajniki zawodu dziennikarza i pogłębiała swoją wiedzę o mediach. Podsumowaniem tych działań była wycieczka do Olsztyna, w celu zwiedzenia muzeum Dom Gazety Olsztyńskiej, która była najstarszym czasopismem na Warmii. Poznaliśmy historię czasopiśmiennictwa w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem czasopism na Warmii i Mazurach. Dowiedzieliśmy się jak wyglądało w przeszłości wydawanie gazety, jakie były techniki tej pracy i kto w niej uczestniczył. Następnie braliśmy udział w pracy warsztatowej – rozwiązywaliśmy krzyżówkę utrwalającą nowe wiadomości i układaliśmy z czcionek tytuły czasopism. Później mieliśmy możliwość poznania dawnej maszyny drukarskiej i nawet mogliśmy sami wydrukować stronę dawnej Gazety Olsztyńskiej. Warsztaty były ciekawą lekcją  poszerzającą naszą wiedzę o prasie i doświadczeniem praktycznym. Zwiedzanie Domu Gazety Olsztyńskiej, który jest częścią Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie zorganizowała nasza opiekunka p. Elżbieta Zakrzewska, a wycieczka odbyła się w środę 15 maja.

Jeden komentarz

 • 21 maja 2013 - 16:04 | Permalink

  Hej,

  nie wiedziałam, że istnieje takie muzeum – wizyta tam, to dobry wybór przy realizacji projektu o tematyce dziennikarskiej. Teraz możecie uczyć innych:)
  Dawna czcionka, którą trzeba było składać to żmudne, ale i fascynujące zajęcie, prawda?

  pozdrowienia
  Kasia, CEO

 • Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  *

  Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

  CommentLuv badge
  css.php