JUŻ PO WAKACJACH…

Wakacje skończyły się na dobre. Minęły tak zwane „luźne lekcje”, na których zapoznawaliśmy się z PZO. Zaczęły się kartkówki i sprawdziany. Każdy z nas ma poczucie, żeby wziąć się do pracy i na koniec roku być zadowolonym ze swojego świadectwa. Przed każdym rocznikiem stoi wiele wyzwań. Pierwszoklasiści dopiero poznają szkołę, nauczycieli i ich wymagania. Drugoklasiści muszą zmierzyć się z obowiązkowymi projektami edukacyjnymi. Natomiast trzecioklasistów czeka najważniejsze zadanie – egzamin gimnazjalny, którego liczba punktów zadecyduje o dostaniu się do wymarzonej szkoły ponadgimnazjalnej. Jednak jak wszystko pogodzić? Każdy z nas ma dużo lekcji, kół zainteresowań i zajęć pozalekcyjnych, które rozwijają nasze zdolności i umiejętności. Czasami nie jest się w stanie z niczego zrezygnować. Ale nie martwcie się, wszystko można pogodzić. Wystarczy dobra organizacja, a znajdzie się czas na naukę i przyjemności. Powroty do szkoły są bardzo ciężkie, szczególnie po wakacjach, kiedy mamy najwięcej wolnego czasu. Na samą myśl, że trzeba wstawać skoro świt i maszerować do szkoły biorą nas dreszcze. Ale i tak nie jest najgorzej. Wielu z nas zazdrości swoim  rodzicom, że nie mają tyle nauki, że zarabiają pieniądze i mogą sobie brać urlop. Jednak na dobrą sprawę większość dorosłych ma tylko 26 dni urlopu na rok, podczas gdy my – uczniowie mamy wolnego czasu znacznie więcej – wakacje, ferie zimowe, święta Bożego Narodzenia i Wielkiej Nocy poza tym mnóstwo wycieczek i akademii szkolnych. Starajmy się odnajdywać więcej zalet w życiu szarego gimnazjalisty. Nie dołujmy się na samym początku, bo złe nastawienie do niczego nie prowadzi. Czas szybko leci. Bądźmy optymistami!

Niestety my – autorki blogu – w tym roku szkolnym żegnamy się z blogowaniem. Oddajemy pałeczkę naszym młodszym kolegom i koleżankom.  Mamy nadzieję, że godnie nas zastąpią i blog znajdzie dużo odbiorców. Aby jednak ta zmiana, nie zaskoczyła ich zbyt mocno, kilka następnych wpisów będzie jeszcze naszego autorstwa, a od listopada rzucamy drugoklasistów na szerokie wody.

Nadia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge
css.php