NARODOWE CZYTANIE

7 września wzięliśmy udział w ogólnopolskim czytaniu dzieł Aleksandra Fredry. A wszystko to stało się za sprawą naszej pani z biblioteki – Elżbiety Zakrzewskiej, która współpracuje z Miejską Biblioteką Publiczną w Działdowie, a właśnie MBP była organizatorem tej akcji w naszym mieście. Przygotowaliśmy ulotki, dotyczące akcji, które rozprowadziliśmy wśród mieszkańców miasta.

  My i nasze ulotki.

W przeddzień czytania my, czyli – Karolina, Aneta, Ola, Patrycja, Julia  i Kacper  wraz z naszą opiekunką wybraliśmy się do Przedszkola nr 3 i nr 5, aby przedstawić przedszkolakom  inscenizację następujących wierszy Fredry- „Paweł i Gaweł”, „Małpa w kąpieli”,  „Osioł”, Zupa na gwoździu”, „Czterej podróżni”. 

Miejskie czytanie Fredry odbywało się w piękną słoneczną pogodę na działdowskim rynku. Imprezę zatytułowano „Fredro przy Ratuszu”. Oprócz nas wśród wykonawców znaleźli się uczniowie innych działdowskich szkół, harcerze, a także – min. burmistrz miasta, starosta powiatu, członkowie Działdowskiej Kuźni Słowa i Uniwersytetu Trzeciego Wieku.  Było to wspaniałe spotkanie z komediami Fredry, z  jego piękną polszczyzną i ponadczasowym dowcipem.

Patronat nad imprezą objęli: Burmistrz Miasta Działdowo i Starosta Powiatu Działdowskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge
css.php