Uczestniczyłyśmy w międzynarodowej konferencji

Pod koniec września przez 4 dni przebywałyśmy na konferencji w Jachrance, poświęconej edukacji globalnej.  My -  to znaczy nasze pani od chemii i historii oraz Oliwia  i ja, czyli Ola. Konferencja odbywała się  w ramach międzynarodowego projektu pod hasłem „Aktywne szkoły na rzecz globalnej odpowiedzialności”. Poznałyśmy tam wielu interesujących ludzi, dowiedziałyśmy się o  ciekawych i nowych dla nas rzeczach. Wiele informacji nas zaszokowało.

W środę po południu, w dzień przyjazdu było spotkanie integracyjne, wtedy zawarłyśmy kontakty z nowo poznanymi osobami -  między innymi Alą i Igorem. Tego wieczoru poznałyśmy również wolontariuszy z Kenii.

Czwartek był pierwszym dniem zajęć. Byliśmy podzieleni na dwie grupy uczniowskie (licealistów i gimnazjalistów) oraz dwie grupy nauczycielskie. Nasi trenerzy byli bardzo mili i pomocni, zawsze wszystko umieli wytłumaczyć.  Okazało się, że przy posiłkach naprzeciwko nas siedzieli wolontariusze z Kenii, czyli Thomas i  J.P. i mogłyśmy z nimi porozmawiać, ale wyłącznie po angielsku. Na szczęście były panie tłumaczki, które zawsze pomogły się komunikować.

W piątek opracowywałyśmy projekty, które chciałybyśmy realizować w naszych szkołach, przy tym było bardzo dużo śmiechu. Tego samego dnia na zajęciach odwiedzili nas Thomas i J.P. rozmawiali z nami o pracy w Sudanie Południowym i o realiach życia w Afryce. Po tej rozmowie uświadomiłyśmy sobie, że my mamy naprawdę szczęście, że mieszkamy w Polsce. Mamy bezpłatną naukę, rodzice nas bardzo kochają i przede wszystkim nie biją.  Ta rozmowa dała wiele do myślenia.

Sobota była dniem wyjazdu, dniem smutnym, a zarazem dniem bardzo wesołym. Tego dnia prezentowałyśmy swoje projekty. Każda grupa miała inne pomysły, ale każdy projekt był świetny i ciekawy. I po obiedzie pojechałyśmy do naszych domów.

Ola

                     Ja i Oliwia z nową koleżanką

                      Z gośćmi konferencji

                     Podczas pracy nad projektem

                     Prezentujemy rezultaty naszej pracy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge
css.php