„Odkrywamy drugą twarz autora Lokomotywy”, czyli raport z realizacji imprezy bibliotecznej

Nasz projekt realizowaliśmy praktycznie od września do października. Polegał on na zaprezentowaniu postaci Tuwima nie tylko jako autora wierszy dla dzieci, ale pokazanie go także jako poetę lirycznego oraz humorystycznego, który w życiu doświadczył wielu kłopotów. Na pewno nie wszyscy wiedzą, że Tuwim był autorem tekstów do wielu piosenek kabaretowych, np.: „Miłość Ci wszystko wybaczy” oraz słynnego „Wspomnienia, które śpiewał Czesław Niemen. Piosenki z tekstami Tuwima śpiewa Ewa Demarczyk. Dla nas to było też nowością, bo my nie znamy takiego repertuaru, ale pod kierunkiem naszej opiekunki     p. Eli Zakrzewskiej to wszystko odkryliśmy i nawet nam się to spodobało.

Naszą imprezę przedstawiliśmy na hali sportowej wszystkim klasom II oraz zaproszonym gościom – delegacji uczniów z zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej nr 3, naszym rodzicom oraz przedstawicielom Działdowskiej Kuźni Słowa. Przygotowaliśmy informację o Tuwimie i ciekawostki z jego życia, które przedstawiliśmy w formie scenek. Zaprezentowaliśmy piosenki do słów poety w wykonaniu Ewy Demarczyk, Czesława Niemena i Janusza Radka. Zainscenizowaliśmy poemat „Piotr Płaksin”, do którego przygotowaliśmy scenografię. Opracowaliśmy również tablicę z informacjami o poecie i wystawkę jego książek. Wszystkie przygotowania robiliśmy po lekcjach, ale sprawiało nam to przyjemność. Było dużo śmiechu podczas prób, czasami byliśmy nieprzygotowani, ale pani Ela prawie w ogóle nie denerwowała się na nas. Jedak najgorszym, a zarazem najlepszym dniem był dzień pokazu naszej inscenizacji. Nasz stres i późniejsza radość są po prostu nie do opisania. Emocje na sali sięgały zenitu. Ale na szczęście wszystko się udało, a projekt okazał się naszym wspólnym sukcesem.  

Ola

Tablica z informacjami o Tuwimie

Prezentowaliśmy naszą inscenizację przed dużą publicznością

   Scenki z poematu Tuwima „Piotr Płaksin”

I już po naszym występie – z naszymi gośćmi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge
css.php