Wycieczka

Wycieczka do Warszawy

Dnia 5 listopada bieżącego roku nasza klasa czyli II b ( a właściwie kilkanaście osób z klasy ) i połowa II c pojechaliśmy do Warszawy. Zbiórka była na parkingu przy kościele św. Wojciecha o 6:50 . Przyjechała policja i sprawdziła pojazd, po czym wyjechaliśmy ruszyliśmy w drogę. Na miejsce dotarliśmy po około trzech godzinach jazdy.

Na początku przejechaliśmy autobusem do Muzeum Marii Skłodowskiej- Curie. Zostaliśmy zaprowadzeni na krótki seans filmowy, z którego dowiedzieliśmy się ciekawych faktów z życia uczonej. Następnie czekała na nas pani przewodnik, która oprowadziła nas po muzeum. Mogliśmy zobaczyć różne przedmioty z wiązane z życiem i działalnością Skłodowskiej oraz zakupić pamiątki. Czekały na nas także darmowe czasopisma i broszury na temat chemii i fizyki. Po godzinie opuściliśmy to miejsce i przeszliśmy na Starówkę, gdzie dostaliśmy półtorej godziny czasu wolnego na samodzielne zwiedzanie starego rynku Warszawy i zrobienie małych zakupów.

Następnym punktem naszej wycieczki był sejm. Gdy już przybyliśmy na miejsce i zostawiliśmy nasze kurtki w szatni, czekało na nas dwoje przewodników. Zostaliśmy podzieleni na dwie grupy i ruszyliśmy na zwiedzanie sejmu. Nasz przewodnik bardzo szczegółowo opowiedział o historii tego miejsca. Pokazał nam salę senatu i sejmu, wyjaśnił, jak dochodzi do zatwierdzenia ustaw sejmowych i zwrócił nam uwagę na wiele szczegółów związanych z pracą w sejmie. Bardzo przyjemnie spędziliśmy tam czas. Lecz po godzinie nasze spotkanie dobiegło końca.

W ostatnim punkcie naszej wycieczki udaliśmy się do centrum handlowego Arkadia w Warszawie. Dostaliśmy trochę wolnego czasu, który przeznaczyliśmy na zakupy i pyszny obiad, aby nie być głodnym. Później spotkaliśmy się w umówionym miejscu. Około godziny 19:30 wróciliśmy do Działdowa.

Wszyscy byliśmy bardzo zadowoleni z wyjazdu do Warszawy, chociaż byliśmy zmęczeni. Mamy nadzieję, że niedługo będziemy mogli uczestniczyć w następnej też bardzo interesującej wycieczce.

Paulina R.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge
css.php