Mistrzostwa Regionu w Koszykówce – wspaniała gra koszykarzy z działdowskiej Dwójki

16 grudnia 2013 r. w Pasłęku odbyły się Mistrzostwa Regionu w koszykówce chłopców szkół gimnazjalnych. Koszykarze Dwójki, jako mistrzowie rejonu IV w meczu półfinałowym zmierzyli się z wicemistrzem rejonu III, a zespołem tym byli gospodarze turnieju – drużyna z Pasłęka.

Mecz zaczął się bardzo źle dla działdowskich koszykarzy. Podopieczni Kamila Chrzanowskiego grali niedokładnie i nieskutecznie pozwalając gospodarzom na wiele, co zaowocowało prowadzeniem po kilku minutach już 10:1. Przerwa na żądanie i kilka słów motywacyjnych spowodowało, iż działdowianie się zabrali się do odrabiania strat. Mimo to pierwsze połowa zakończyła się prowadzeniem pasłęczan 7 oczkami. W drugiej części meczu działdowianie uwierzyli, że mogą jeszcze wygrać i sukcesywnie zaczęli odrabiać straty. Doprowadzili do tego, że czwarta kwarta była absolutną dominacją Dwójki. Pod koniec meczu działdowianie prowadzili już 7 punktami. Zwycięstwo było na wyciągnięcie ręki, jednak dwa błędy w ataku spowodowały, że pasłęczanie wyprowadzili dwie kontry i zmniejszyli stan rywalizacji do 51-48. Na kilka sekund przed końcem spotkania piłka była w posiadaniu gospodarzy turnieju. Próbowali oni rzutem za trzy punkty doprowadzić do remisu, jednak sztuka ta się nie powiodła i ostatecznie po bardzo dramatycznym meczu, awans do finału Mistrzostw Regionu wywalczyli koszykarze Dwójki. Mecz zakończył się wynikiem 51-48, a najwięcej punktów dla działdowskiej drużyny zdobył Gracjan Jackowski (25 pkt).

W meczu o awans do finału wojewódzkiego zmierzyła się drużyna działdowskiej Dwójki z zespołem z Elbląga. Tutaj również poczatek nie był zbyt zachęcający dla koszykarzy z Działdowa. Pierwsza część meczu zakończyła się stratą 12 punktów dla Dwójki -wynikiem 30:18 dla przeciwnika. Po przerwie działdowianie grali lepiej w obronie. Dzięki dobrze grającym zawodnikom w defensywnie, łatwiej grało się koszykarzom z Dwójki w ofensywie. W trzeciej kwarcie zawodnicy Kamila Chrzanowskiego pozwolili rzucić rywalom tylko dwa punkty, a sami zdobyli ich aż 18. Straty odrobione! Od tego momentu na parkiecie rządzili tylko działdowianie. Czwarta kwarta, to podobnie jak trzecia, to popis koszykarzy Dwójki – wspaniała gra w obronie i świetna ofensywa. Do tego doszło niesamowita wola walki i dążenie do zwycięstwa poprzez wzajemną pomoc i asekurację. Wielokrotnie dało się zauważyć walczących działdowian o każdą piłkę, nawet te najtrudniejsze. Te wszystkie czynniki spowodowały, iż działdowianie wygrali mecz 51-42 i mogli świętować bezpośredni awans do finału wojewódzkiego. Najwięcej punktów dla zawodników Dwójki zdobył Dawid Pieckowski 21 pkt.

Wszyscy koszykarze Dwójki zasłużyli na wielkie brawa i wyróżnienie. Działdowianie pokazali charakter i to, że tworzą drużynę nawet wtedy, gdy wynik nie jest korzystny. Wielkie brawa.