2014! MŁODZI dla WOLNOŚCI

Nasze gimnazjum przystąpiło do ogólnopolskiego konkursu odbywającego się pod hasłem „2014! Młodzi dla Wolności”. Konkurs ogłosiła Kancelaria Prezydenta i Ministerstwo Edukacji Narodowej, we współpracy z Ośrodkiem Rozwoju Edukacji.  Konkurs adresowany jest do szkół – uczniów i nauczycieli. Jego celem jest zachęcenie do włączenia się w obywatelskie obchody Święta Wolności – rocznicy 4 czerwca 1989 r. Zadaniem konkursu jest przybliżenie środowisku szkolnemu i szerokiej opinii publicznej najważniejszych w historii najnowszej wydarzeń dla naszego kraju: wiedzy o czasie kiedy w kraju zmieniał się ustrój z socjalizmu na kapitalizm oraz uświadomienie młodym ludziom, jakie jest znaczenie wolności. Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu projektu edukacyjnego i udokumentowaniu jego realizacji na autorskim blogu lub na stworzeniu indywidualnego projektu plakatu/eseju/scenariusza lekcji. Nasz drużyna wybrała formę blogu, który jest w trakcie organizacji. Realizację zadań projektowych będą koordynowały p. Rosłon i p. Zakrzewska. Jeżeli rozwiązania w projekcie spodobają się komisji, realizatorzy mają szansę na udział w podsumowaniu projektu w Pałacu Prezydenckim.

Zapraszamy na blog, który znajdziecie na stronie   www.rocznicawyborow.blogspot.com

Co prawda na razie jeszcze tam pustawo, ale osoby zaangażowane do prowadzenia go obiecują, że wkrótce znajdzie się tam więcej materiałów.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge
css.php