CIEKAWA LEKCJA REGIONALNEJ HISTORII

23 stycznia w szkolnej bibliotece odbyło się spotkanie na temat historii Działdowa, które poprowadził historyk z Interaktywnego Muzeum Państwa Krzyżackiego – p. Ireneusz Mroczek.
Dowiedzieliśmy się mnóstwa faktów związanych z historią przed naszą erą. Nasz prelegent pokazywał nam zdjęcia z okolic Działdowa, w których odbywały się badania archeologiczne i znaleziono tam wiele dawnych pamiątek. Na zdjęciach obejrzeliśmy również fragmenty dawnych miejsc pochówku. Aż dziwnie nam było uwierzyć, że to wszystko było tak blisko miejsca, w którym mieszkamy. Mieliśmy także okazję zobaczenia naszego miasta z lotu ptaka- oczywiście też na filmie. A na koniec gra historyczna na temat Działdowa przygotowana przez nasze koleżanki z klas trzecich.
Gra odbywała się na bazie makiety miasta i dotyczyła jego wydarzeń w okresie II wojny światowej. Poznaliśmy wiele szczegółów z historii miasta w tym okresie.
Była to naprawdę bardzo ciekawa lekcja historii.

Paulina

DSCN4512zm DSCN4516zm

 

DSCN4521zm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge
css.php