OUR VOICE – WYJATKOWA MAGIA

Obiecaliśmy napisać o efektach występu zespołu wokalnego z naszego gimnazjum w Konkursie Kolęd i Pastorałek, który odbył się w Będzinie, a tu już prawie miesiąc minął i nic. Może dlatego, że nie dostaliśmy żadnej nagrody. Jednak sam wyjazd i pobyt tam był niezapomnianym przeżyciem. Oto refleksja naszej koleżanki Ani.

W sobotę 14 grudnia ubiegłego roku jako szkolny, a właściwie po prostu młodzieżowy, ponieważ są tam zarówno osoby z gimnazjum, jak i z liceum, zespół wokalny Our Voice, wzięliśmy udział we wstępnych przesłuchaniach do Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie. Jest to największa tego typu impreza w naszym kraju, w której uczestniczą nie tylko polscy wykonawcy, ale również muzycy z Ukrainy oraz Białorusi. W przesłuchaniach braliśmy udział już drugi raz z rzędu, i drugi raz z rzędu zakwalifikowaliśmy się do etapu międzynarodowego. Teraz jesteśmy już prawie miesiąc po wyjeździe do Będzina. Odbył się on w dniach 16-18 stycznia 2014 roku. Niestety, nie zajęliśmy żadnego miejsca i nie zostaliśmy zaproszeni na Koncert Galowy- uroczystość wieńczącą każdą edycję Festiwalu. To niepowodzenie jednak nie odebrało nam zapału do dalszych prób i chęci rozwoju, zwłaszcza że samo przejście do etapu międzynarodowego (znaleźliśmy się wśród czterech wykonawców na ok. pięćdziesiąt, biorących udział w przesłuchaniach wstępnych w Olsztynie) było dla nas dużym wyróżnieniem. Atmosfera wyjazdu była również magiczna i radosna, więc nie był to czas stracony. Gdy dowiedzieliśmy się, że nie zdobyliśmy żadnego miejsca, dzięki wzajemnemu wsparciu, nie było miejsca na łzy czy załamania- mimo rozczarowania, odebraliśmy to raczej jako motywację do kolejnych muzycznych „podbojów”. Nie jesteśmy przypadkowo zebranymi, muzykalnymi osobami, które poza próbami ze sobą nie rozmawiają. Nawiązała się między nami niezwykła relacja, o której myślę, że potrwa długo i powiedzie nas do kolejnych artystycznych konkursów i przeżyć. Nasz zespół to nie projekt, z którego można się w każdej chwili wypisać, bo coś się nam nie podoba. Mimo przeszkód, trzymamy się ze sobą i razem brniemy we wspaniały muzyczny świat, odnosząc sukcesy i porażki, wspieramy się i jesteśmy przyjaciółmi. Nikt z nas nie jest tu na przymus, tylko z miłości do muzyki i ludzi. Myślę, że każdy to czuje. Właśnie to czyni Our Voice wyjątkowymi zespołem.

our voice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge
css.php