Projekcja filmowa :)

30 maja 2014 roku w piątek zorganizowałyśmy dla uczniów naszego gimnazjum projekcję filmu wybranego przez nich w ankiecie. Wybrali film pt. „Jak być kochaną” w reżyserii Wojciecha Hasa. Przed projekcją Natala omówiła film i powiedziała kilka słów o reżyserze filmu, po czym przeszliśmy do oglądania. Pomimo drobnych problemów związanych  zachowaniem niektórych widzów wszystko poszło zgodnie z planem. Po projekcji przeprowadziłyśmy małą dyskusję na temat filmu. Uczniowie byli bardzo zainteresowani nowymi informacjami.

A tu macie kilka zdjęć z naszej projekcji :)

DSC_0132 (640x425) DSC_0131 (640x425) DSC_0133 (640x425)

 

Pozdrawiamy :)

Ola, Natala i Klaudia :)

 

Szkolny wypad do kina :D

W środę 9 kwietnia wspólnie z resztą uczniów naszej szkoły wybraliśmy się do kina na film pt. „Kamenie na szaniec” w reżyserii Roberta Glińskiego.

Naszym zdaniem film był naprawdę bardzo wzruszający i jednocześnie wciągający. Każdy z nas z zaciekawieniem oglądał najnowsze dzieło pana Glińskiego :) Poruszyła nas historia młodych ludzi walczących w imię wolności naszej ojczyzny, poświęcając własne życie. Ta produkcja ukazuje wiele bardzo ważnych wartości w życiu każdego człowieka, m.in. odwaga, przyjaźń, lojalność i miłość.

Sądzimy, że ten film jest godny polecenia i powinien obejrzeć go każdy, kto lubi dobre i mocne kino ;)

kamenie na szaniec

Od lewej: Ola, nasz opiekun – p. Krzysztof Fortuna i Natala :)

Pozdrawiamy :)

 

Kinomaniak w naszej szkole :)

Image

Kinomaniak to nasz Szkolny Klub Filmowy. Co tydzień w każdy piątek spotykamy się w szkolnej sali kinowej, gdzie oglądamy różne gatunki filmów i wspólnie je omawiamy.

Od czasu do czasu opiekun naszego klubu – pan Krzysztof Fortuna – organizuje całonocne spotkania Kinomaniaka, w trakcie których odbywają się konkursy dotyczące filmu. 

W naszej szkole Klub Kinomaniaka cieszy się dużą popularnością i działa już od 8 lat! :) Całonocne maratony filmowe, które są organizowane od lat 6 również przyciągają do siebie wielu uczniów :)  

 

 

No cześć :D

Z racji tego, że właśnie zaczął się przez wszystkich wyczekiwany weekend postanowiłyśmy coś dla Was napisać :) Tak więc ja ( czyli Ola) właśnie siedzę z Natalą i piszemy dla naszych ukochanych czytelniczek i czytelników. Nasza koleżanka Klaudia niestety się rozchorowała i nie dała rady z nami dzisiaj być, ale czekamy na jej powrót i mamy nadzieję, że następny wpis będziemy tworzyć z Klaudią :)

A tutaj zdjęcie (miało być robione raz a było chyba z 50 :D ) dla Was i dla Klaudii. Szybko wracaj do zdrowia ;)

webcam-toy-foto4

TOP TEN NASZYCH ULUBIONYCH REŻYSERÓW :)

1) Peter Jackson

Pierwsze miejsce na naszej liście zajmuje Peter Jackson. Naszymi ulubionymi filmami tego reżysera są m.in. trylogie „Władca Pierścieni” oraz „Hobbit”. Uważamy, że wszystkie efekty specjalne sprawiają, że filmy są po prostu niesamowite i można je oglądać bez przerwy a zdjęcia zapierają dech w piersi.

http://www.filmweb.pl/video/trailer/nr+2-31862

2) James Cameron

James to numer 2 na naszej liście. Naszym zdaniem należy mu się to miejsce, m. in. za filmy pt. „Avatar” czy „Titanic”. Uwielbiamy oglądać filmy fantastyczne oraz komedie romantyczne. W tych produkcjach możemy zobaczyć, jak wielki talent reżyserski ma James Cameron :)

http://www.filmweb.pl/video/trailer/nr+2+polski-22349

3) Roman Polański

Polski, wybitny reżyser Roman Polański uplasował się na trzecim miejscu w naszym rankingu. Miejsce to przyznajemy m.in. za piękny i wzruszający film pt. „Pianista”. Serdecznie polecamy ;)

http://www.filmweb.pl/video/trailer/nr+1-12402

4) Juliusz Machulski

Czwarte miejsce zajął kolejny polski reżyser Juliusz Machulski, który rozbawił nas swoim humorem w takich filmach jak „Kołysanka” czy „AmbaSSada”.

http://www.filmweb.pl/video/trailer/nr+1+polski-22557

5) Steven Spielberg

Na piątym miejscu znalazł się Steven Spielberg. Uważamy, że jak najbardziej należy mu się to miejsce m.in. za genialny film pt. ” Szeregowiec Ryan”, czy filmy science-fiction takie jak „Wojna światów”. Cenimy go również za film, którego był producentem, a mianowicie „Transformers” :)

http://www.filmweb.pl/video/trailer/nr+5+%28polski%29-25111

 

6) Todd Phillips

Szóste miejsce przyznajemy zagranicznemu reżyserowi Todd’owi Philips’owi, który rozbawił nas do łez w filmie pt. „Kac Vegas” :)

http://www.filmweb.pl/video/trailer/nr+1+%28polski%29-30213

7) Ridley Scott

Reżyser Ridley Scott w naszym rankingu znalazł się na miejscu siódmym. Uważamy, że ma on talent reżyserski, co dostrzegamy w filmach takich jak „Gladiator” czy „Helikopter w ogniu”.

http://www.filmweb.pl/video/trailer/nr+1-11250

8) Andrzej Wajda

Polski reżyser Andrzej Wajda zajmuje ósme miejsce. Doceniamy jego niezwykły talent do reżyserowania filmów. Filmy, które lubimy najbardziej to poruszający film pt. „Katyń” oraz film kostiumowy „Zemsta”.

http://www.filmweb.pl/video/trailer/-12197

9) Krzysztof Zanussi

Pan Krzysztof uplasował się na dziewiątym miejscu naszego rankingu. Sądzimy, że Jest on niezwykłym i bardzo utalentowanym reżyserem. W wakacje ubiegłego roku miałyśmy okazję osobiście poznać pana Krzysztofa Zanussiego dzięki wycieczce zorganizowanej przez naszego opiekuna. Po spotkaniu z nim musimy przyznać, że jest to naprawdę dobry reżyser. naszym ulubionym filmem w jego reżyserii jest ” Serce na dłoni”.

http://www.filmweb.pl/video/trailer/nr+1+polski-20699

10) Robert Gliński

Pierwszą dziesiątkę naszego rankingu zamyka Robert Gliński. jego talent reżyserski możemy podziwiać w niedawno powstałym filmie pt. „Kamienie na szaniec”. Oczywiście reżyser ten ma wiele innych niezwykłych filmów, ale ten jest zdecydowanie naszym ulubionym.

http://www.filmweb.pl/video/trailer/nr+1-32567

Dzięki, że wpadliście i mamy nadzieję, że podoba Wam się nasz ranking. Liczymy na Wasze opinie :)

Pozdrawiamy :)

Ola, Klaudia i Natala :)

 

 

Siemanko Minionki!

Jesteśmy trzema zwariowanymi nastolatkami, które od czasu do czasu lubią sobie poszaleć. Uczęszczamy do III klasy gimnazjum w Starym Jarosławiu. Lubimy uprawiać sport, a naszymi ulubionymi dyscyplinami są siatkówka i piłka ręczna.  Nasze życie toczy się wokół muzyki i filmu. Co do muzyki, to słuchamy jej na okrągło i mamy różne upodobania, a filmy oglądamy w wolnym czasie.

Więcej informacji w następnych wpisach. Odwiedzajcie naszego bloga. :D