ckubialystok

Blogować czy nie blogować – That is the question.

  Kiedy zacząłem pierwszy semestr w mojej szkole, w życiu bym nie przypuszczał, że kiedykolwiek będę współtworzył bloga w internecie. Oczywiście wiedziałem, co to jest blog i do czego ma służyć, ale nigdy nie miałem odwagi na to, żeby spróbować go poprowadzić. Gdy nauczycielka zapytała w klasie czy mógłbym stworzyć jakiś tekst – odpowiedziałem, że nie mam czasu – rodzina, praca i takie tam… W rzeczywistości miałem ogromne obawy przed opublikowaniem moich – jak wtedy myślałem wypocin publicznie. Bałem się, czy podołam, jak będę odebrany w oczach innych blogerów, którzy byli bardziej doświadczeni, niż ja sam – a jak będą negatywne komentarze? – a jak skrytykują mnie publicznie?   Przecież spalę się ze wstydu! Myśl o pierwszym tekście na blogu nie dawała mi spokoju. W głębi duszy i serca chciałem spróbować czegoś nowego, innego. I tak, jak już pisałem w pierwszym swoim poście – usiadłem w kuchni, wziąłem kartkę, długopis i pisałem co mi w duszy w danym momencie gra ( wtedy jeszcze kartka i długopis ). Wysłałem mój tekst do nauczyciela i dosłownie nie mogłem uwierzyć – tekst się spodobał. To bardzo mnie zmotywowało -  uwierzyłem w siebie i w swoje możliwości. Później były projekty w szkole i na blogu, co też mogliście przeczytać w naszych postach. Dzięki blogowaniu nabrałem pewności siebie, nauczyłem się korzystać z nowych technologii informacyjnych, nauczyłem się współpracować z innymi blogerami, nawiązałem nowe znajomości, pisanie moje rozwinęło się i dobrze się bawię z TIK.

Teraz jestem moderatorem strony CKU REPORTERZY,  to także jest nowym doświadczeniem, a przede wszystkim następnym wyzwaniem  - odkąd prowadzę bloga lubię podejmować nowe wyzwania i mam motywację do dalszego rozwoju intelektualnego. Cieszę się, że mam możliwość pracować z tak mądrymi ludźmi – uczę się od nich cały czas czegoś nowego i bardzo mi się to podoba.

  Myślę, że nasza szkoła dużo zyskała na tym, że stworzyliśmy bloga w internecie, ponieważ mogliśmy zaprezentować CKU przed szerszym  gronem ludzi z całej Polski  oraz zdobyliśmy I i II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Blogów 2012 roku, co moim skromnym zdaniem znacznie poprawiło prestiż szkoły. Oczywiście mamy pierwszą w szkole gazetkę „Kliknięci”, która też będzie dostępna w sieci.

  Zachęcam wszystkich do podjęcia wyzwania tak jak ja i wiele moich kolegów oraz koleżanek z całej Polski, którzy już  to zrobili. Nie bójmy się zakładać i  prowadzić blogów – naprawdę dużo się z tego uczymy i pomaga nam to bardzo w dalszej edukacji.

Pamiętajcie „Człowiek uczy się przez całe życie”- to jest motto przewodnie CKU i na pewno uczymy się wiele od innych.

Powodzenia przy tworzeniu własnych blogów w przyszłym roku szkolnym. Polecam- naprawdę warto.

Ryszard.

autor: Słuchacze katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2011/12, Komentarze (4)

Odpowiedzi: 4 do wpisu “Blogować czy nie blogować – That is the question.”

 1. Dzięki Ryszard za Twoją wypowiedź :) Jest nam niezmiernie miło, że tak wspaniale oceniliście przygodę z blogami i Szkołą z klasą 2.0. Dla nas odwiedziny Waszego bloga były prawdziwą przyjemnością :) To dzięki Waszej relacji poznaliśmy spory fragment Waszej tegorocznej pracy i Was samych. To dla nas niezwykle ważne. Dzięki za cały rok, Wasze zaangażowanie, pasję i czas, który nam poświęciliście :)

  Pozdrowienia dla całego Zespołu,
  Magda
  Szkoła z klasą 2.0
  Szkoła z klasą 2.0 ostatnio opublikował..Blogowanie jest OK!My Profile

 2. adam pisze:

  Od skromności,niepewności wyszła prawda Wielki Ryś!
  Gratulacje współtowarzyszu odwagi.
  Nie ma jak spróbować.
  Pozdrawiam wszystkich.

 3. [...] Mateusz ♥ Kamila, Rafał i Agnieszka ♥ Kamil ♥ Natalia ♥ Ola ♥ Jowita ♥ Ryszard ♥ [...]

css.php