ckubialystok

Pasja nie tylko dla mężczyzn

  Jest w Białymstoku takie magiczne miejsce z historycznym klimatem. Miejsce to znajduje się na ul. Węglowej 8 –  nazywa się Muzeum Motoryzacji i Techniki. Muzeum powstało 11 października 2006 roku i wtedy też odbyła się pierwsza wystawa starych pojazdów i nie tylko… Założone zostało przez miłośników starej motoryzacji i techniki,  którzy działają w klubie o nazwie Moto – Retro. Klub ten powstał w 1993 roku i zrzesza ludzi z pasją do historii i starej techniki. To oni pozyskują, restaurują i przedstawiają historię motoryzacji młodszym pokoleniom, którzy nie pamiętają, bądź ze względu na swój młody wiek nie widzieli jak było i jeździło się dawno temu –  uwierzcie mi nie jest to takie proste i wymaga ogromnego wkładu finansowego, masę pracy i serca.

  Jeżeli chcecie dowiedzieć się dużo, dużo więcej o tym stowarzyszeniu i ich pasji- zapraszam na stronę internetową klubu- link:  http://www.motoretro.org.pl/    

 

  Ja jestem ogromnym miłośnikiem starej motoryzacji i serdecznie wszystkich zachęcam do odwiedzenia wraz z rodzinami tego wyjątkowego miejsca, a naprawdę jest tam co podziwiać i poczuć ten zapach oraz klimat dawnych lat.

  Są wakacje, więc  jeżeli jeszcze ktoś tam nie był to polecam do wybrania się  w niedzielne przedpołudnie –   muzeum jest czynne w niedziele w godzinach od 11 do 15 – grupy zorganizowane mogą odwiedzać muzeum w dni powszednie po wcześniejszym skontaktowaniu się z kustoszem.   Kontakt znajdziecie na stronie internetowej, którą podałem wcześniej.

  Tak na marginesie ludzie z Moto – Retro też działają z TIK, a ich strona internetowa jest zrobiona niebywale profesjonalnie.

Wirtualny spacer po Muzeum na Węglowej w wielkim skrócie (oprowadza Mirosław Socha Prezes klubu)

YouTube Preview Image

Film pochodzi ze strony Moto – Retro

Ryszard

autor: Słuchacze katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2011/12, Komentarz (1)

Jedna odpowiedź do wpisu “Pasja nie tylko dla mężczyzn”

  1. adam pisze:

    Pasje i pasjanse wskazane! Pozdrawiam.

css.php