Oto recenzja naszego ostatniego modułu…

Paulina Kwas
Moi Drodzy,

bardzo się cieszę, że udało Wam się wrzucić sprawozdanie po ostatnim module i gotowy film. Już się bałam, że nie skończycie kursu, a byłoby bardzo szkoda, bo dotychczas pracowaliście wytrwale i sumiennie.

W odpowiedziach na pytania jesteście wylewni jak zawsze  Ale doceniam szczerość. I wierzę, że montaż sprawił Wam najwięcej trudności, bo istotnie Wasz film wymagał sprawnego połączenia wielu elementów w spójną historię. No i udało się 

Film naprawdę dobry. Bardzo „czysto” zrealizowany. Co to znaczy? Że montaż jest płynny, przejścia między scenami bez zarzutu. Nic się nie rozjeżdża, nie ma wpadek i nieścisłości. Historia bardzo dobrze przedstawiona. Ograniczyliście dialogi do minimum, postawiliście na obraz i bardzo dobrze! Dzięki temu zminimalizowaliście niebezpieczeństwo wpadek z nienaturalnymi dialogami, a uzyskaliście efekt metaforyczności. Wasz film można odczytywać jako uniwersalną historię o przyjaźni, miłości, nawiązywaniu relacji, byciu wykluczonym i odnajdywaniu swojego miejsca wśród rówieśników.

Doceniam Wasze zaangażowanie w realizację filmu. To widać po różnorodności miejsc realizacji (brawo za ujęcie z wnętrza szafki szkolnej – bardzo dobry pomysł!), jakości montażu, przemyśleniu i rozplanowaniu pracy. Rzeczywiście – słusznie piszecie, że pomogły Wam „wasze głowy”, „wyobraźnia” i „współpraca”. To widać 

Gdybym miała coś poprawiać w Waszym filmie, to bardziej podkreśliłabym zakończenie: mogłoby być bardziej wyraziste, jaskrawiej ukazywać to, co założyliście w scenariuszu. Ale wszystko jest do dopracowania.

Podsumowując: bardzo dobrze się spisaliście. Mam nadzieję, że to była dla Was nie tylko świetna zabawa (a propos odpowiedzi na pytanie nr 2), ale i okazja do nauki i sprawdzenia swoich możliwości.

Gratuluję i trzymam kciuki za Wasze przyszłe przedsięwzięcia 

Pozdrawiam,

Paulina Kwas

Nasz scenariusz do filmu pt. „ODRZUTEK”

ODRZUTEK

SCENA 1

Bohaterowie: grupa uczniów wychodzących z sali 207, Fryderyk – chłopak odrzucany, piłkarzyki

Piłkarzyki

 • Drugie Piętro, korytarz, koniec lekcji, słychać dzwonek, dzieciaki wybiegają z Sali (207). Na końcu powolnym krokiem wychodzi ODRZUTEK  i zamyka salę.
 • Uczniowie Graja w piłkarzyki ,chodzi naokoło nich,  podchodzi do nich ODRZUTEK i chce się do nich przyłączyć, gdy tylko go zauważyli zaczęli się szturchać i mamrotać, aż w końcu przestają grać i odchodzą omijając go szerokim łukiem. ODRZUTEK zaczyna kręcić rączką od piłkarzyków, z chęcią zagrania. Ustawia piłkę do piłkarzyka i strzela raz… Smutna twarz pokazana i smutny odchodzi od piłkarzyków.

SCENA 2

Bohaterowie: grupa uczniów ubierających się, łobuzy popychające, chłopak odrzucany

Szatnia

 • Piwnica, szatnia, wszyscy grzebią w szafkach.
 • uczniowie schodzą schodami do szatni, Fryderyk podchodzi do szafki otwiera ją kamera ukazuje od wewnątrz szafki, ODRZUTEK grzebie w szafce, co chwile jest popychany przez innych uczniów, którzy przechodzą obok. Nagle do ODRZUTKA podchodzi gromada szkolnych łobuzów. Zaczynają go popychać, kopać, aż wreszcie zamknęli go w szafce i oni się śmieją

SCENA 3

Spotkanie

 • Piwnica, szatnia, schody.
 • DZIEWCZYNA, która schodziła po schodach była również traktowana jak bohater filmu. Schodząc została popchnięta i się przewróciła, przezywali ją niezdarą, a starsi od gówniar. Był już dzwonek i wszyscy polecieli do klas, z wyjątkiem DZIEWCZYNY. Pozbierała rzeczy i usłyszała jak ktoś dobija się z jednej z szafek. Podeszła, otworzyła ja i ujrzała ODRZUTKA. Pomogła mu wyjść i spytała jak się nazywa. W tym momencie rozwinęła się rozmowa ODRZUTKA z DZIEWCZYNĄ. Razem wychodzą z szatni na parter i siadają przy stole i dalej rozmawiają.

SCENA 4

Przyjaźń

 • Szkoła, boisko, górki, kafejka.
 • ODZRUTEK i DZIEWCZYNA od pewnego czasu spotykają się, siedzą w kafejce, rozmawiają, śmieją  się,  odrabiają lekcje. Chodzą na spacery po górkach, dobrze się przy tym bawią.

SCENA 5

Przyszłość w 2 perpektywach

 • Osiedle, przenosimy się do przyszłości i widzimy, że ODZRUTEK i DZIEWCZYNA świetnie sobie radzą. Są szczęśliwi i pogodni.
 • W pewnym momencie ODZRUTEK wychodząc z pracy, jest popchnięty przez gościa, który dokuczał mu gdy chodzili razem do szkoły. Rozpoznali się i dawny łobuz, w poszarpanych ciuchach, jak najszybciej oddala się z miejsca tego spotkania.

Inspirujący teledysk :P

Witamy!

Chcielibyśmy pokazać wam teledysk który nas inspiruje. A zwie się on Coldplay - Paradise. Teledysk bardzo dokładnie przekazuje to co jest zawarte w tekście piosenki. Amv jest bardzo barwny i radosny…przez co nadaje się do nazwania go „Rajem”. Zapraszamy do przesłuchania i obejrzenia tego utworu. Link poniżej

http://www.youtube.com/watch?v=1G4isv_Fylg

Pozdrawiamy, Dzidy BFF

Trzy Różne Perspektywy


Przedstawiamy zdjęcia z trzech perspektyw:

- z lotu ptaka

- normalnej

- żabiej

Top Ten Reżyserów

 1. James Cameron
 2. Christopher Nolan
 3. Scott Derrickson
 4. Peter Jackson
 5. Steven Spielberg
 6. Frank Darabont
 7. Barry Sonnenfeld
 8. Louis Leterrier
 9. Roland Emmerich
 10. Marcin Głowacki

Wybraliśmy tych oto reżyserów, ponieważ widzieliśmy ich filmy i bardzo spodobała nam się reżyseria. Nie będę wymieniać wszystkich filmów, ale podam jedne z najfajniejszych: ,,Avatar” ,,Titanic” ,,Pojutrze” ,,Hobbit” ,,Park Jurajski” itp.

Serdecznie pozdrawiamy ^-^                                                                                                        Dzidy BFF