Cześć!

Tutaj my kursowicze! Dziś krótka notka :P Podamy wam zdjęcie z naszą modułową mentorką, z którą okazje miała rozmawiać nasza koleżanka Klaudia, podczas Festiwalu Filmoteki Szkolnej w Warszawie. :)

Serdeczne pozdrowienia dla uczestników tego wydarzenia oraz dla naszej mentorki!

10365733_518865144903480_3455153084945016393_n 10361267_518865098236818_7767688500204021726_n 10464288_518862448237083_5727547762217357886_n

Nasza projekcja filmowa

Witamy was wszystkich. Tu znów my. Tym razem mamy lekkie opóźnienie z modułem, w którym mieliśmy wykonać podstawowe zadanie, a mianowicie projekcja filmowa. Jak wiecie z naszych poprzednich notek, zrobiliśmy ją dla III klasy podstawowej. Film nosił tytuł „Zakochany kundel”. Wszystko poszło zgodnie z naszą myślą. Projekcja trwała prawie 2 godziny lekcyjne, ale warto było. Uczniowie zachowywali się bardzo wzorowo i pokazali, że choć na swój młody wiek, są w pewnym sensie dorośli. Nasz projekt przypadł im do gustu, byli bardzo zadowoleni. Kilka dni po naszej prezentacji przeprowadziliśmy wśród trzecioklasistów głosowanie. Każdy uczeń miał szansę na wyrażenie własnej opinii. Polegało to na tym, że jeśli komuś się podobało miał na karteczce narysować uśmiechniętą buźkę :) , a gdy się nie podobało rysowali smutną minkę :( Dla naszej uciechy wszystkie głosy zawierały uśmiechniętą minkę :) Byliśmy miło zaskoczeni. No i żeby nie rzucać słów na wiatr zrobiliśmy kilka fotek, które niebawem znajdą się na naszym blogu :)

440186022411321450059188

Witamy znów!

Z tej strony ponownie wita was grupa CoolTuralni :) Dawno nie wrzucaliśmy nic na bloga, ale mamy ostatnio masę pracy związanej ze szkołą oraz z modułem. Jak pewnie wiecie jest już za nami 4 moduł, a teraz zmagamy się z 5 :P Tym razem wybraliśmy do zrealizowania ścieżkę nr 1, w której podstawowym zadaniem jest projekcja filmowa. Aby wypełnić je wybraliśmy za naszych widzów uczniów z klasy III. Dostali oni ulotki z kilkoma tytułami filmów do wyboru. Większością głosów wygrał film pt.: „Zakochany kundel”. Projekcja ta odbędzie się jutro w naszej szkolnej salce kinowej. Bądźcie czujni i czekajcie na fotki z seansu! Do zobaczenia! :D

vbnfj

YouTube Preview Image

Wybraliśmy teledysk reżyserii  David F. Mewa, ponieważ pokazuje, że ludzie różnych narodowości, kultur mogą mieć podobne zainteresowania oraz problemy. Ciekawią nas także użyte przez operatorów kamer. Montażysta także ma nasz szacunek.                   Od ok 2:17 zaczyna się super moment teledysku, który jest zasługą wspaniałego montażu. Wracając do reżysera wykonał kawał świetnej roboty. Najlepsze naszym zdaniem jest to, że słowa piosenki pokazują się na tabliczkach, które trzymają występujące osoby.

Zadnie specjalne!

Witamy ponownie! Tutaj CoolTuralni! Dzisiejsza notka będzie poświęcona zadaniu specjalnemu, które polega na sfotografowaniu się w różnych perspektywach:

 

  • ptasiej
  • żabiej 
  • w zbliżeniu
  • w planie bliskim

…a więc, proszę bardzo!

  • ptasia:

rht

  • żabia:

hhrh

  • w planie bliskim:

h7ht

  • w zbliżeniu:

gnfn

 

 

 

 

Witamy ponownie!

Dziś chcielibyśmy wykonać nasze pierwsze zadanie specjalne, a mianowicie lista „Top ten” naszych ulubionych reżyserów:

1.Andrzej Wajda – wybraliśmy go, ponieważ dzięki niemu swoją karierę i sukcesy zawdzięcza wielu wybitnych ludzi filmu. Jego filmy posiadają ciekawą fabułę, która jest bardzo przemyślana. Naszym ulubionym filmem jest „Zemsta”.

ostpor050706

2.Krzysztof Zanussi – otrzymał wiele nagród. Jest cenionym polskim reżyserem, scenarzystą filmowym oraz filozofem. Początkowo mieliśmy problemy ze zrozumieniem jego filmów, ale w wakacje został zorganizowany z naszej szkoły wyjazd do tego wybitnego reżysera. Po rozmowie z nim w pewnym stopniu zrozumieliśmy co chciał przekazać oglądającym w swoich filmach. Jego znanym filmem jest „Cwał”.

DzieÄ Dobry TVN i jego goæcie

3.Robert Gliński – wyreżyserował on film pt.: „Cześć Tereska”. Film ten opowiada o historii pewnej nastolatki, która pochodzi z ubogiej rodziny, a jej otoczenie przysparza jej ciągle nowych upokorzeń.

gliński

4.David Yates,Chris Columbus, Alfonso Cuaron, Mike Newell - wyróżniona czwórka zasługuje na podziw za wyreżyserowanie serii filmów pt.: „Harry Potter”. Bardzo nam się spodobały efekty specjalne, które zostały wykorzystane w tym filmie.

Orange British Academy Film Awards - Winners Boards

5.Catherine Hardwicke – wyreżyserowała ona wspaniałą serię filmów pt.: „Zmierzch”. Są one kręcone na podstawie książki Stephenie Meyer, w której nieśmiała nastolatka zakochuję się w wampirze.

Catherine Hardwicke

6. Jan Komasa – reżyser filmu „Sala Samobójców”. Opowiada on o chłopaku, który w internecie poznał pewną dziewczynę, która go wprawadziła w tytułową „salę samobójców”.

Jan_Komasa_premierze_Sala_5089756

7. Lisa Azuelos – jest to reżyserka kolejnego filmu młodzieżowego, który bardzo nam się spodobał, a jest nim „LOL”. Opowiada on o dziewczynie o imieniu Loly, którą porzucił chłopak.

lisa-azuelos-profile

8. Juliusz Machulski – z czego on jest znany? Pewnie, że z filmu pt.: „Ambasada”. W nim jest pokazana historia o Mel i Przemka, którzy odkryli,że winda w ich domu przenosi do innych czasów.

6f9ec002ca0f554c0e8f62519cbcab43,641,0,0,0

9.Andres Muschietti – jest on reżyserem horroru pt.: „Mama”, który dostarczył nam dużo adrenaliny oraz wielu emocji, strachu.

NEkXlJty5JNtom_1_2

 

10. Katarzyna Rosłaniec – ona wyreżyserowała bardzo fajny film, a mianowicie „Bejbi blues”. Przedstawia on sylwetkę siedemnastoletniej dziewczyny, która nagle zostaje matką, ponież zainspirowały ją do tego młode gwiazdy np. Britney Spears.

pobrane

 

Na bieżąco!

Witamy ponownie! :) Tutaj CoolTuralni. Może teraz napiszemy co akurat w tym momencie porabiamy…? No to tak: Maciek zmaga się z krzyżówką (to nie jest takie łatwe jakby się zdawało :P ), ja, czyli Patryk właśnie piszę tą notkę, Klaudia właśnie powtarza sobie na zaliczenie z biologii (więc trzymajcie razem z nami za nią kciuki, żeby dostała jak najlepszą ocenę!) no i spytacie się na pewno gdzie jest Paula. Niestety ona nie dała rady teraz być z nami z powodu choroby :/ Ale czekamy z niecierpliwością na jej powrót do zdrowia :D A teraz tradycyjne łapcie naszą fotęDSC_0311:

Witamy na naszym drugim wpisie!

Z tej strony CoolTuralni! To już nasz drugi wpis. Jesteśmy już po świeżo zakończonym pierwszym module. Właśnie zaczynamy przygodę z drugim i mamy nadzieję, że wyjdzie nam on równie dobrze jak poprzedni :) Dalej zachęcamy was do śledzenia naszej aktywności na blogu! :D A na razie to chyba na wszystko :) Na koniec łapcie naszą kolejną fotkę:

DSC_0353.jpg