Ostatnie zadanie – Recenzje ;)

Posted by copernicus in Bez kategorii | Leave a comment

Niestety będziemy musiały się pożegnać z kursem internetowym Filmoteki szkolnej. Było nam bardzo miło przez te kilka miesięcy. Przyznamy – napracowałyśmy się i chwilami było ciężko dotrzymać terminu, ale dałyśmy radę. Kurs był dla nas wspaniałym doświadczeniem, a jego owocem są nasze recenzje. Zapraszamy do ich czytania i oczywiście komentowania (każda uwaga się liczy, gdyż dopiero się uczymy). Dziękujemy organizatorom kursu i wszystkim jego uczestnikom za wspaniałą zabawę oraz naukę w jednym. ;)
A oto nasze recenzje:
Julita:
Krótka Recenzja- Zabawa w wojnę
Popiół czy diament- recenzja
Karolina:
Amator. Karolina Mitak
mała recenzja
Agata:
recenzja
mini recenzja

Lekcja filmowa

Posted by copernicus in Bez kategorii | Leave a comment

W szkole zorganizowałyśmy lekcje poświęconą filmowi „Gadające głowy” w reżyserii Krzysztofa Kieślowskiego. Najpierw opowiedziałyśmy naszym kolegom i koleżankom o naszym kursie oraz zrobiłyśmy krótkie wprowadzenie do filmu i powiedziałyśmy kilka słów na temat reżysera. Poprosiłyśmy także wszystkich o odpowiedzenie na karteczkach na pytania, które pojawiają się w filmie. Następnie odbyła się projekcja filmu, który naszym zdaniem bardzo wszystkich zaciekawił, gdyż różnił się od tego co wszyscy oglądamy na co dzień. Po projekcji zadałyśmy kilka pytań do filmu oraz porównałyśmy odpowiedzi naszych kolegów i koleżanek z filmowymi wypowiedziami. Wynik? Zaskakujący! ;) Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszej lekcji (zdjęcia w galerii).

 

Teledyski, które nas inspirują

Posted by copernicus in Bez kategorii | Leave a comment

W grupie jesteśmy we trzy. Mamy odmienne charaktery, dlatego też inspirują nas inne rzeczy. Trudno byłoby nam wybrać jeden teledysk inspirujący nas wszystkie. Pomyślałyśmy więc, że każda z nas pokaże teledysk, który ją inspiruje, przez co też będziecie mogli lepiej nas poznać i zobaczyć co nam w duszy gra. ;)

Karolina:
Gentelmen – Lonely days

Julita:
Kasia Kowalska – Spowiedź

Agata:
Nneka – Heartbeat

Tak jak możecie zobaczyć, każdą z nas inspirują inne teledyski, ale łączą nas powody, dla których wybrałyśmy taki, a nie inny klip. To one właśnie pobudzają nas do myślenia, sprawiają, iż doznajemy różnych emocji, a czasami nawet ciarek na całym ciele. Te teledyski dają nam siłę do działania, oglądając je w pewien sposób oczyszczamy się wewnętrznie, przez co mamy więcej energii, aby stawić czoła wyzwaniom jakie stawia nam życie.

Fotografie w różnych perspektywach ;)

Posted by copernicus in Bez kategorii | Leave a comment


W galerii wstawione są nasze zdjęcia z różnych perspektyw, każda z nich jest podpisana, zachęcamy do obejrzenia ;)

Efekty burzy mózgów na temat definicji filmu ;)

Posted by copernicus in Bez kategorii | 1 Comment


FILM

Współczesny rodzaj sztuki, który pozwala widzowi oglądać życie innych ludzi, poczuć się kimś innym. Film sprawia że zarówno aktor jak i widz czuje się wyjątkowo. Ten rodzaj sztuki operuje obrazem i dźwiękiem, a także ostatnio wykorzystuje inne zmysły. Film może wypełniać nam wolny czas, edukować, śmieszyć, wzruszać, a przede wszystkim poruszać naszą wyobraźnie i poszerzać horyzonty.

Lista 10 naszym zdaniem najlepszych reżyserów

Posted by copernicus in Bez kategorii | Leave a comment

1. Steven Spielberg

2. James Cameron

3. Frank Darabont

4. Roman Polański

5. Joe Wright

6. Robert Zemeckis

7. Quentin Tarantino

8. Ridley Scott

9. Woody Allen

10. Mel Gibson

Cześć wszystkim!

Posted by copernicus in Bez kategorii | 4 Comments

Chodzimy do II klasy liceum im. Mikołaja Kopernika w Radomiu, o profilu biologiczno – chemicznym. Naszą pasją jest film, dlatego właśnie bierzemy udział w kursie. Chcemy poszerzyć naszą wiedzę, ale także poznać ludzi, którzy mają podobne zainteresowania ;)
Pozdrawiamy wszystkich serdecznie i zapraszamy do odwiedzania naszego bloga!
Agata, Julita i Karolina ;)