Zapraszamy do Peg@zika


rok szkolny 2014/2015

W tym roku szkolnym uczestnicząc w „Szkole z klasą” prowadzimy wspólny blog nauczycielsko-uczniowski. Zaglądajcie, odwiedzajcie, komentujcie!

http://blogiceo.nq.pl/pegazik2/

Posted in Moje wpisy | Leave a comment

Mamy „Certyfikat 2.0″

cert.2.0

Na stronie www.rybnik.com.pl ukazał się właśnie artykuł będący podsumowaniem naszej pracy. Kliknij, aby przeczytać

 

Posted in Moje wpisy | Leave a comment

To już jest koniec……

Doczekaliśmy się wakacji i możemy rozpocząć zasłużone leniuchowanie. Bardzo, bardzo dziękuję Wam wszystkim, którzy pracowaliście nad tym, jak widziane było „2.0 w 20-tce”. A myślę, że nasz wizerunek CYFROWEJ 20-tki prezentował się całkiem nieźle :)

Podziękowania dla wytrwałych uczniów, nie mniej wytrwałych nauczycieli i wszystkich odwiedzających tego bloga. Myślę, że wiedza i  umiejętność tutaj zdobyte będą procentować w przyszłości. A teraz….udanych i bezpiecznych wakacji!

Posted in Moje wpisy | Leave a comment

Nasi w Warszawie!

Gratulujemy ekipie „Pegazika” i z niecierpliwością czekamy na Waszą relację z pobytu na Festiwalu Szkoły z klasą 2.0 w Warszawie.

w-wa

Posted in Moje wpisy | 1 Comment

I po Festiwalu…..

No i Festiwal już za nami. Było to prawdziwe święto szkoły, tym bardziej, że złożyły się na nie inne imprezy: otwarcie nowego boiska i szkolny konkurs „Mam talent”. Szkołę naszą odwiedziły władze miasta: prezydent, wiceprezydenci i radni. Byli też dyrektorzy sąsiednich szkół, radni dzielnicy, ksiądz proboszcz i inni zaproszeni goście. Nie zawiedli rodzice, którzy tłumnie przybyli, często wraz z dziadkami i innymi krewnymi naszych uczniów. Wszyscy mogli na własne oczy sprawdzić dokonania grup projektowych i wypróbować stosowane przez uczniów narzędzia. Była więc okazja do pracy za pomocą dokumentów Google, nagrywanie głosu w Vocaroo, obrabianie zdjęć w Pizapie, umieszczanie wpisów na Padlecie. Można też było podjąć próbę składania sześcianu. Największe emocje wzbudził Kahoot, a raczej opracowany w nim quiz dotyczący naszej szkoły. Na przygotowanych na korytarzach tablach można było prześledzić przebieg prac nad projektami, a w oddzielnej sali obejrzeć książki grupy „Pegazik” oraz posłuchać ich audiobooka.

Festiwal 2.0 w 20-tce on PhotoPeach

Posted in Moje wpisy, Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2013/14 | Tagged | 3 Comments

Przed nami Festiwal 2.0

Przygotowania do Festiwalu trwają. Każda grupa obmyśla, jak by się tu zaprezentować, żeby pokazać wszystko, czego się nauczyliśmy. Nie będę zdradzać szczegółów, ale mam nadzieję, że  4 czerwca wszyscy będą się świetnie bawić i to nie tylko TIKowo, ponieważ oprócz Festiwalu czeka nas w tym dniu otwarcie nowych boisk i szkolny konkurs „Mam talent”…..A więc


Emoticons

A to chmurki wyrazowe, wykonane przez Olę, Przemka i Mateusza. Zajrzyjcie – mam nadzieję, że wiecie, co te wyrazy oznaczają?i jeszcze więcej chmurek

chm paulina

Posted in Moje wpisy, Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2013/14 | 3 Comments

Legendy…..znacie?

Polecam bardzo ciekawą stronę z legendami. Znajdziecie tutaj zarówno polskie legendy, jak i te pochodzące z innych krajów. Polecam wyszukanie tych legend, które są związane z miejscami, które być może odwiedziliście, albo macie zamiar odwiedzić. Na przykład o Krakowie, Niedzicy, Tatrach czy Bałtyku. Zajrzyjcie zresztą sami :) Na stronie także różnorodne ciekawostki, zagadki i kilka filmów.

legendy

Posted in Moje wpisy | Tagged | Leave a comment

Zbliża się Szkolny Festiwal 2.0

Posted in Moje wpisy, Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2013/14 | Tagged | Leave a comment

Żaby i żabki ;)

Pamiętacie post o sprytnych żabkach? Jak pewnie zauważyliście (a raczej usłyszeliście) wieczorami zewsząd dochodzi żabi rechot. Zapraszam więc do „żabich” gier, gdzie znów trzeba wykazać się sprytem :)

żabki 1 – trzeba by żaby brązowe zamieniły się miejscami z zielonymi :)

żabki 2 – Tak „skaczemy” żabkami, aby ostatnia została na czerwonym liściu. Chcąc przenieść żabkę klikamy najpierw na niej, a potem na liściu, na którym chcemy ją umieścić.

 

Posted in Moje wpisy | Leave a comment

Ćwicz swoją spostrzegawczość

Zapamiętuj kształty – są troszkę ukryte lub odwrócone.

kszt

A może interesujecie się sprawami kosmicznymi? To stronka agencji NASA dla dzieci:

rakiet

Posted in Moje wpisy | Leave a comment