05 cze 2012

Ostatni wpis. :(

CześćJ

To mój ostatni wpis do bloga .  W tym roku żegnam się z klasą 6 no i niestety z wami . L Przez ten rok nauczyłam się jak korzystać z kamery, aparatu cyfrowego i wielu innych rzeczy . Dowiedziałam się co to jest  ACTA.  Ostatnio w naszej szkole od 14 do 18 .05.  zorganizowane były Dni Nauki , które bardzo mi się podobały .  Przez ten rok korzystałam z telefonu , drukarki itd. Na waszaj stronie poznałam wielu fajnych ludzi. Muszę już kończyć . Życzę wam miłego i owocnego pisania dalszych blogów.

 

Pozdrawiam . ;*;*;*

27 lut 2012

Ferie :)

Cześć !
Ostatnio mieliśmy ferie od 23.01 do 13.02 . W czasie ferii przez jeden tydzień chodziłam do ‘ Sowy’ jest to świetlica zabudowana na terenie N.S.J . Jednak w drugim tygodniu ferii byłam w domu i spotykałam się z koleżankami . Mam nadzieje , że wy w czasie trwania ferii nie odnieśliście problemów zdrowotnych .
Przed feriami wszystkie klasy w mojej szkole były poinformowane ,że muszą zrobić lalkę ‘ Unicef ‘ . Ja zostałam wytypowana do skonstruowana jej wspólnie z moimi koleżankami z klasy : Kariną , Pauliną i Natalią . Dziś już wszystkie lalki widnieją na wystawie .
Muszę już kończyć . Obiecuję , że nadrobię moje braki związanych z blogiem . Papa;*;*;*

23 sty 2012

Język Angielski.

Cześć ;)
W ostatnich dniach na lekcji j . angielskiego pani zdecydowała , że poprowadzimy wspólnie całą klasą lekcje na tablicy multimedialnej. Każdy , kto chciał podejść do tablicy podnosił rękę do góry . Taka lekcja jest bardzo fajna , ponieważ możemy podchodzić i w trochę śmieszny sposób robić na niej poszczególne zadania .
Na pewno słyszeliście o ACTA . Ja jestem temu przeciw , ponieważ nie chce , aby usuwali np. Facebook , NK , czy Besty .  Ja popieram hakerów w tej sprawie , lecz nie wtedy gdy wkradają się komuś na konto i podszywają się pod osoby , którymi nie są .

Na razie .;**

16 sty 2012

Portale internetowe.

Cześć
W tamtym tygodniu na lekcji historii oglądaliśmy film o tym jak Polska została zaatakowana przez Niemców . Mieliśmy sprawdzian z matematyki i mam nadzieję , że dostanę 4 . Wczoraj byłam na kuligu . Ja z moją przyjaciółką siedziałyśmy na ostatnich sankach , gdzie było najfajniej , ponieważ na zakrętach sanki leciały do góry . Świetnie się bawiłam .
Ponieważ zbliżają się ferie zimowe , a w niektórych miejscowościach już trwają chciałabym Wam dać kilka wskazówek jak korzystać z portalów internetowych , które wcześniej przetestowałam .
1.Nigdy nie dawaj jakichkolwiek informacji o swojej tożsamości.
2.W czasie pisania na czacie z nieznaną Ci osobą upewnij się , czy nie stwarza Ci problemów , gdyż może być to pedofil .
3. Nie wchodźcie na strony internetowe dla osób dorosłych.
4.Nie publikujcie zdjęć i filmów video bez zgody właściciela.
5.Wypowiadajxcie się używając poprawnej polszczyzny i zasad ortografii, nigdy nie używajcie wulgaryzmów.

Papa;***

09 sty 2012

Korzystanie z internetu .

Dziś przedstawię Wam jak można dzielić się informacjami poprzez Internet.
A więc np. mamy zadaną pracę domową ,a naszej koleżanki/kolegi nie było w szkole możemy wysłać jej zadaną pracę e-mailem wiadomością na nk czy facebook . Następnym przykładem jest odrabianie lekcji , gdyż często mam zadaną dodatkową pracę domową z przyrody , jednakże zawsze podaje z jakiej strony internetowej skorzystałam zgodnie z kodeksem TIK. W moim przypadku stroną , z której często korzystam jest Wikipedia. Korzystam niej chętnie , ponieważ można na niej wszystko odnaleźć . Są tam wskazówki np. jak szybko się uczyć do sprawdzianów lub kartkówek.

03 sty 2012

Przed świętami ;D

Cześć 
W tamtym tygodniu w mojej szkole na historii oglądaliśmy film na tablicy multimedialnej pt. ‘ Getta Żydowska ‘ . Dotyczył on głównie Częstochowy i jej przemiany. Moim zdaniem był on bardzo ciekawy.
We wtorek wieczorem pisałam na telefonie sms-y z moją przyjaciółką Andżeliką . Na lekcji informatyki mieliśmy krótki sprawdzian z Microsoft Office Excel . Nie był on trudny , ponieważ trzeba było tylko obliczyć komórki .
W czwartek mieliśmy Wigilię klasową . Następnie na Sali gimnastycznej odbyły się Jasełka .
W wolnym czasie wybrałam się na spacer , aby porobić zdjęcia telefonem , które przerobiłam na kółku fotograficznym .
W sobotę w Wigilię dostałam mnóstwo życzeń . Ja również wysyłałam sms-y do nich .
Na razie . Papa ;*;*

19 gru 2011

Jasełka :)

Cześć 
W tamtym tygodniu w naszej szkole nie wydarzyło się nic ciekawego .
Na lekcji przyrody oglądaliśmy film animowany pt. ‘ Epoka Lodowcowa ‘ na tablicy multimedialnej . Moim zdaniem jest to bardzo ciekawy film animowany , a na dodatek śmieszny . 
W sobotę byłam u mojej koleżanki Pauliny na noc razem z Dominiką . O godzinie 23:00 pisałyśmy do naszych kolegów sms-y z telefonów komórkowych . Oglądałyśmy na Internecie straszne filmy . Jednakże i tak się niczego nie bałyśmy . Wszystkie trzy miałyśmy świetną zabawę i pewnie nasi koledzy też .
Dziś w szkole mamy ‘ Dzień Otwartej Szkoły ‘ . Kilka osób z koła Caritas będzie sprzedawać upominki Świąteczne . Ja natomiast będę brała udział w Jasełkach , gdyż dostałam role Maryi . Trzymajcie kciuki , aby wszyscy dobrze wypadli na występie .

Kończę . Papa :*:*:*

12 gru 2011

Mikołaj .

Cześć ! 
W tamtym tygodniu w mojej szkole odbyła się debata uczniowska . Byliśmy podzieleni na sześć grup . Trzy grupy były za i trzy przeciw .
Bardzo Mi się podobało to jak pracowaliśmy w czasie trwania debaty , gdyż wszyscy byli aktywni .
Mój brat był w piątek na koncercie ` Pezeta ` z czego się bardzo cieszę , ponieważ dostałam jego autograf .Niestety ja nie mogłam iść na ten koncert , gdyż był on od 15 lat . Ale ważne , że mam autograf . 
We wtorek w Mikołajki moja klasa wspólnie z klasą 6 a była w kinie na bajce animowanej pt.
`Artur ratuje gwiazdkę ‘. Potem poszliśmy do Mc Donald`a . Świetnie się bawiłam .

Kończę . Papa ;* ;*

05 gru 2011

Co za tydzień .

Cześć J

W poprzednim  tygodniu na lekcji angielskiego korzystaliśmy z tablicy multimedialnej . Robiliśmy sobie na niej różne ćwiczenia . W czwartek tj. 8 grudnia br. W naszej szkole klasy od 4 – do  6 będą brały udział w szkolnej debacie . Z każdej klasy będą 4 osoby . Ja także.

W sobotę czyli 3 grudnia zostałam zaproszona na urodziny mojej bliskiej koleżanki Pauliny . Wszyscy bawili się świetnie . W czasie imprezy graliśmy w różne zabawy np.  oczko czy chowany . Po godzinie 22 jej tata odwiózł wszystkich do domów .

Jutro 6 grudnia jadę z klasą do kina na „ Artur ratuje Gwiazdkę „ .

Ja już kończę . Na pewno napiszę do Was za tydzień . Papa ;*

28 lis 2011

Kolejny tydzień w mojej szkole .

Cześć  ! J

W tym tygodniu w mojej szkole nie wiele się działo. Skoro zbliżają się Święta Bożego Narodzenie i Mikołaj wszystkie klasy w szkole na lekcji informatyki robiły kartkę związaną z tym tematem .

Jak Wam wspominałam w poprzednim blogu , że wezmę udział w konkursie międzyszkolnym . Odbył się on w czwartek i zajęłam drugie miejsce.

Niestety nie mieliśmy okazji skorzystać z tablicy multimedialnej . L

Jednak , że na pewno w tym roku nie zabraknie nam zabawy z tablicą multimedialną.

Ja już muszę kończyć papa . :*

css.php