14 czerwca 2011

Uff.. już po projektach :) W poniedziałek odbyły się wszystkie prezentacje projektów szkolnych i oczywiście z CEO. Nie będę opisywała innych, ponieważ w nich nie uczestniczyłam. Wiadomo już, że robiliśmy scenki. Powiem wam,że baardzoo, ale to baardzo fajnie nam wyszło. Nie wiemy, czy podobało się widowni, ale dla nas było miło. Nic się nie stresowaliśmy, na luzie wszystko. Nawet improwizowaliśmy, nie było wszystko sztywno jak z tekstu.:) Nasze opiekunki były nas bardzo zadowolone.
Następnie był projekt z fizyki, czyli „Ciekawe zjawiska- pioruny”. Tam mieliśmy zwykłą prezentację, ale też wyszło fajnie i bez stresu :)
Aby wam przybliżyć wszystko, dodaję zdjęcia :)


INFORMACJA : Nie ma już hasła na komentarze, ponieważ doszłam jak to wyłączyć. JA tego nie ustawiałam, było to automatyczne.

Pozdrawiam, Ewa :)

3
11 czerwca 2011

Jak już pisałam, zakończyliśmy nasz projekt. Dlatego dzisiaj zamieszczam link do naszej gazetki. Tytuł pierwszego numeru to Zaplątani w sieci. Mamy nadzieję, że się spodoba. Szkolny Dzień Nauki już w poniedziałek i raczej jesteśmy dobrze przygotowani. Nie było żadnego problemu z próbami, wszystko gładko nam szło. Zobaczymy jak będzie na występie :) Jedynie ja, Karolina i Agata mamy problem, ponieważ do scenek musimy być ubrane na luzie, a zaraz po tym mamy z fizyki prezentacje i nie wiemy jak zdążymy się przebrać..
No cóż, zamieszczam link
G jak Gimnazjum

2 czerwca 2011

Skończyliśmy już naszą gazetkę i możemy z ulgą odetchnąć.Zajęło nam to więcej czasu niż powinno, ale wiadomo, że to niełatwa sprawa. Należymy do qmama i miejmy nadzieję, że tak będzie jeszcze długo. Została nam jak już wszyscy wiedzą- prezentacja. Mamy już scenariusz, który ułożyły Angelika i Idalia. Mówię szczerze,że jest bardzo fajny. Nie ma tam dużo zmyślonego, w końcu są to scenki z życia redakcji ;) Będzie rozmowa kwalifikacyjna, I zebranie, kłótnia o kolory oraz publikacja z „zawieszeniem” komputera. Na pewno będzie ciekawie i zabawnie!

2
30 maja 2011

Dzisiaj zaglądając na pewnego bloga zobaczyłam notkę o emotikonach. Nie będę kopiowała, o nie! Ale też chcę napisać o tym, bo mnie zainteresował ten temat.
Każdy z was na pewno pisząc na GG, e -maile, SMS’y lub właśnie na blogach używa emotikonek, czyli buziek stworzonych z przecinków, dwukropków itp. Jest to wirtualne śmianie się, uśmiechanie, nawet obrażanie(nie chodzi o wzajemne obrażanie) i jeszcze wiele innych czynności. Według mnie jest to bardzo fajne, wiele osób nawet podpisując się gdzieś piszą „:) lub coś w podobie. W żartach często można użyć „:P” lub „:D”. Przynajmniej wiemy o co chodzi drugiej osobie, odtwarzamy w głowie jakim głosem by ktoś to powiedział. Jeśli ktoś pisząc sms-a nie używa emotikonek nie wiemy jak to odbierać. Oczywiście nie wszystkie wypowiedzi, ale niektóre można różnie zrozumieć.
Ja w każdym poście używam :) , ;) , :P , ;D i wynika to z sympatii. Przynajmniej wiece, czy coś mi się podoba czy nie.
Zamieszczam parę podstawowych emotikonek, aby nasi nauczyciele trochę ich poznali :) Również są pewne skróty młodzieżowe, które ułatwiają pisanie, dlatego również je tu napiszę.
:) , ;) - uśmiech
:*- całus
;D- zadowolenie
:P - żart, również zadowolenie
:( -smutek
:/, :| -niechęć, niezadowolenie
;>- patrzenie z pod „byka”
;(- płacz
:O- zdziwiony
:-)
♥-serce za pomocą alt+3
<3-serce
☺- buźka za pomocą alt+1
^^- zadowolony, zawstydzony
skróty:
cb- Ciebie
b.- bardzo
wgl-w ogóle
tb- Tobie
wg- według
ok- okej
thx- z ang. thanks- dzięki, dziękuję
lol- z ang.Laughing Out Loud- śmiać się głośno z czegoś, kogoś
z.w- zaraz wracam
j.j- już jestem
k.c- kocham cię(chyba to nie za fajne wyznanie, szczególnie przez internet :P )
omg-z ang. oh my God- o mój Boże
nq- narka, cześć
3maj się- nie muszę tłumaczyć
4U-z ang. for you – dla Ciebie
jkc- jak coś to…
4ever- z ang. forever- na zawsze
etc. itd- i tak dalej
nmzc- nie ma za co
sql- z ang. school- szkoła

Niektórzy mogą myśleć, że to jest kaleczenie języka polskiego, ale przecież to jest tylko PISANE, nie mówione. Chyba nie za fajnie by to brzmiało ;)

Pozdrawiam, Ewa

3majcie się :)

0
30 maja 2011

Właśnie weszłam na bloga Szkoły z klasą 2.0 i przeczytałam 1 artykuł. Okazuje się, że jest konkurs :) Aby nie utrudniać wam to napiszę tutaj wszystko ;)
(…)
„Konkurs odbywa się w miesiącach maj – czerwiec 2011 roku w ramach Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego i adresowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Zadaniem uczniów będzie opowiedzieć „Przygodę Pana T.I.K.a”, wykorzystując w swojej pracy zaprojektowaną postać, na jeden z poniższych sposobów: komiks, animacja, animacja multimedialna, filmik, animowany baner do umieszczenia na stronie WWW.

Organizatorzy konkursu pragną, by „PanT.I.K.” stał się przyjacielem dzieci i młodzieży, a w pracach konkursowych będzie:
towarzyszyć w codziennej pracy z komputerem w domu i w szkole
pomagać w pokonywaniu trudności, jakie napotykają w Internecie
uczyć, jak bezpiecznie pracować w sieci
przestrzegać przed zbyt długim siedzeniem przy komputerze
uczyć dobrych zachowań w Internecie
wskazywać zagadnienia, w których może być pomocny komputer
zachęcać do wspólnej zabawy z babcią i dziadkiem przy komputerze, by także oni mogli korzystać z nowoczesnych technologii, między innymi Internetu
ostrzegać przed zagrożeniami, jakie czyhają w Internecie.”

Zatem zachęcam wszystkich do udziału :)

Ewa

0
26 maja 2011

Wczoraj na 7 i 8 godzinie spotkaliśmy się, by omówić naszą prezentację gazetki. Nie będzie to zwykłe przedstawienie gazetki i wyklepanie co kto robił, ale zrobimy mini teatrzyk. Mianowicie to pojedyncze scenki. Przedstawimy jak to powstała nasza mała redakcja i jak to mniej więcej u nas było :) Bodajże będą 4 scenki, a 1 to rozmowa kwalifikacyjna :D Scenariuszem zajęły się dziewczyny, a reszta tylko czeka na „rozkazy” ;) Ja, Agata, Karolina i Marta jako osoby dodatkowe też będziemy musiały występować, bo właściwie najważniejsze artykuły zostały napisane właśnie przez nas. Jak będę wiedziała coś więcej to na pewno o tym napiszę ;)

Pozdrawiam, Ewa :)

1
24 maja 2011

Już prawie zakończyliśmy gazetkę, jeszcze tylko wybranie makiet do niektórych artykułów i koniec :) Jutro spotykamy się, aby układać scenariusz do prezentacji. Niedługo będziecie mogli ujrzeć efekty naszej pracy. Dla nas szczególnie będzie to wielkie „Ufff”, ponieważ zrobiliśmy co mieliśmy do zrobienia, ale też dlatego, że przyjdą upragnione wakacje :)
13 czerwca Szkolny Dzień Nauki,więc wszyscy się spotkamy na sali, aby zaprezentować naszą gazetkę! Mamy nadzieję, że się spodoba, a kiedy będzie dostępna w internecie na pewno powiadomimy wszystkich o tym także tutaj :)

Życzcie nam powodzenia :)

Ewa

0
23 maja 2011

Dzisiaj chciałam się was zapytać, co sądzicie o laptopach dla pierwszoklasistów? Niby fajna sprawa, ale chwila; dla pierwszoklasistów? Oczywiście mówimy o podstawówce. Dlaczego akurat pierwszaki? Według mnie to trochę marny pomysł, ponieważ pierwszaki idą do szkoły po to, żeby nauczyć się pisać, czytać i liczyć. Jeśli dostanie do ręki laptopa, to będą myśleli, że nie mają obowiązków. Są plusy, nie trzeba nosić tyle książek. Ale każdy musi, także my. Mogą wyjść problemy z tego, np uczeń nie będzie umiał dobrze pisać ręcznie, a liczył będzie na kalkulatorze. Klasy 4-6 i 1-3 gim bardziej by były tym zainteresowane i na pewno ułatwiłoby to nam pracę. Nawet możliwe, że ilość materiału, która nas przytłacza szybciej by została zrealizowana. Szkoły średnie też powinny coś takiego mieć. Przecież w I-III klasach to właściwie jest nauka na zasadzie zabawy :)
Nie będę wam tu wypisywała plusów i minusów, bo możecie sobie poczytać o tym na stronie Szkoły z klasą 2.0 ;)

Pozdrawiam ciepło i słonecznie,Ewa.

1
14 maja 2011

Ach jak dawno tu nie pisałam. Dzisiaj krótko tak. Już pisałam o tym, że przeprowadzałyśmy reportaż z Panią Dyrektor, dlatego dzisiaj go wam przedstawiam :) <
YouTube Preview Image
Słaba jakość filmu, ale no niestety tylko taki sprzęt posiadamy. Ważne, że w ogóle jest :) Stwierdziłam, że nie nadaję się do telewizji , haha :P
Pracy nad gazetką zostało niewiele, teraz tylko przygotowania do prezentacji w czerwcu :)

Pozdrawiam, Ewa

1
29 kwietnia 2011

Już w użytku jes tablica interaktywna(pomijam, że tylko na fizyce :P ), ale jest! Na dzisiejszej lekcji fizyki pierwszy raz używaliśmy tablicy. Już nie musimy się brudzić kredą, ale pisać „normalnym” pisakiem. Pani AFM pokazywała nam różne bajery jakie można zrobić. Każdy, podkreślam Każdy był tym zainteresowany! Nasza klasa, jak zawsze na lekcji gada i nie uważa, to tym razem udało nam się skończyć lekcję przed dzwonkiem, a nawet dokończyliśmy poprzednią! A to w naszej klasie cud:P I to dzięki tablicy, każdy się skupiał na tym, co Pani na niej pisze ;) Czekamy tylko na Pana Pilarskiego, który niestety nie używa naszego nowego nabytku, a szkoda. Może kiedyś uda się zakupić do innych klas tablicy, ale na razie cieszymy się tym co mamy :)
Już w niedzielę maj, czyli zostaje miesiąc do końca roku, ale wcześniej Szkolny dzień nauki ;) Wszyscy będziemy musieli się sprężyć i zaprezentować rok naszej pracy w projekcie Szkoła z klasą 2.0, ale też projekty II klas, czyli także moja klasa :) Gazetka na razie stanęła w miejscu, ale niedługo musimy już wszystko ustalić i porządnie zrobić. Na pewno będziemy dumni z naszej czasami ciężkiej pracy :)

Pozdrawiam ciepło i serdecznie, Ewa :)

1

css.php