PAPIER CZERPANY

You Tube http://www.youtube.com/watch?v=ntjWdMG0Pr4 produkcja papieru czerpanego

10.05 przystąpiliśmy do kolejnego etapu projektu.Chcieliśmy sami spróbować jak się robi papier czerpany, ale ponieważ zajmuje tosporo czasu, odpuściliśmy. Za to obejrzeliśmy filmik o domowym sposobie jego produkcji. Potem mieliśmy możliwość dotknięcia papieru i podziwiania zaproszeń, wizytówek zrobionych na tym cudeńku. Dobrze, że papier czerpany ,,wrócił do łask”.

Dominika Grzelec

Pismo Gotyckie

 23.04 A oto kolejny etap naszego projektu- pisanie gotykiem. Zaczęliśmy od prezentacji, podczas której zapoznaliśmy się z niełatwym jak się okazał, pismem gotyckim. Podziwialiśmy bogato zdobione piękne starodruki. A potem no cóż… dostaliśmy od Pani Marzeny wzory alfabetu liter gotyckich i do dzieła. Niektórym szło całkiem dobrze, śmialiśmy się, że nadawaliby się na ówczesnych mnichów. Z niektórymi literami był kłopot, wcale nie były podobne do tych dzisiejszych, ale jakoś poszło. Zobaczcie sami.

Dominika Grzelec

 

 

 

 

lekcja plastyki

Na dzisiejszej lekcji plastyki robiliśmy rysunek ,,Bezpieczne wakacie”.
Najpierw pani wytłumaczyła o co chodzi ,a potem każdy swój pomysł naszkicował na białej kartce papieru. Następnie był czas na kolorowanie, więc każdy wziął pastel lub farbę i zabrał się do pracy. Nie zdążyliśmy wiec będziemy kończyć nasze pracy na następnej lekcji.

Martyna z 4b

PROJEKT EDUKACYJNY

Wczoraj (12.04.2013r.) zrobiliśmy pierwszą część projektu edukacyjnego.Podczas tej lekcji zrobiłam kilka zdjęć.

Na tych zdjęciach lepimy glinę

Tu mamy wszystkie notatki, które zgromadziliśmy

A oto tabliczki,które zrobiliśmy

 

Żółwie

Oto żółwie mojch koleżanek i kolegów z klasy. Żółwie robiliśmy na lekcji informatyki.

To żółw Nikoli K.

To żółw mój i Larysy

A to żółw Kuby K. i Kingi B.

Kolejny żółw jest Michała K. i Jakuba B.

Ten żółw jest  Martyny G. i Natali S.

A ostatni żółw jest Kacpra K.

 

Szykuje się fajna zabawa…

Ostatnio na lekcji polskiego postanowiliśmy wraz z panią Marzeną rozpocząć realizację projektu  edukacyjnego ,,Od glinianych tabliczek do e-booków,,.Po tzw. ,,burzy mózgów,, ,bo mieliśmy ogromnie dużo pomysłów (co z tym ,,fantem,, zrobić) podzieliliśmy się na zespoły.Nie chcę tutaj pisać o wszystkim, bo na bieżąco umieszczać będziemy informacje, co się u nas dzieje, co się ciekawego wydarzyło.Wszystkie dokonania zaprezentujemy podczas Festiwalu Nauki 3.06.2013r.Mam nadzieję, że sporo się nauczymy, ale też fajnie będziemy się bawić.

Dzień Kobiet :)

Międzynarodowy Dzień Kobiet od blisko wieku świętowany w dniu 8 marca na stałe wpisał się do kalendarza dni świątecznych, aczkolwiek w Polsce nigdy nie był dniem wolnym od pracy, a sama idea tego święta ma wielu przeciwników, w tym także kobiet.

Święto ustanowiono dla upamiętnienia walki kobiet o prawo do człowieczeństwa.

Mimo, iż jeden wiek w dziejach ludzkości wydaje się mgnieniem, niełatwo jest jednoznacznie ustalić genealogię tego święta, bo źródła podają niejednolite interpretacje.

W większości krajów obchodzone jest 8 marca, choć są wyjątki – w Tunezji obchodzi się je 13 sierpnia. Data – początek marca – związana jest z rzymskimi obchodami Matronaliów, święta macierzyństwa, płodności i pierwiastka żeńskiego w naturze. Wtedy też kobiety były traktowane w sposób wyjątkowy, dawano im prezenty i spełniano ich życzenia.

Dlatego z okazji Waszego święta Nasze drogie Panie życzymy Wam spełnienia wszystkich marzeń,zarówno tych malutkich jak i tych troszkę większych. Zadowolenia z siebie, radości życiowej i aby każdy kolejny dzień był Dniem Kobiet wspaniałe, niepowtarzalne Panie! Tego życzy …

Bartek O.