21 cze 2012

Wakacje

Cześć. To nasz ostatni wpis, chcieliśmy bardzo podziękować że odwiedzaliście nasz blog.

Cieszymy się że byliście z nami przez cały czas, fajnie było prowadzić ten blog napisaliśmy to co działo się w szkole.  Na następny rok będziemy też prowadzić bloga, wtedy na pewno będzie dużo innych i ciekawszych informacji. Siema.

14 cze 2012

Dzień Rodziny

Pierwszego czerwca mieliśmy dzień rodziny, pokazywaliśmy nasz projekt o Lampie Naftowej i Siedem Cudów Świata Natury. Piąta klasa pokazała projekt eko zakupy poprzedzony happeningiem. Rodzice zwiedzili naszą małą wystawę lamp naftowych, my zjedliśmy słodycze

13 cze 2012

Wnioski z projektu

Nasze wnioski: nie mieliśmy większych trudności w pracy nad projektem. Nauczyliśmy się nowych programów Edu Glogster, Publisher, dowiedzieliśmy się więcej o 7 cudach świata natury’ poznaliśmy nowe słówka . Najbardziej podoba nam się nasza broszurka a z plakatem był mały problem techniczny ponieważ zapomnieliśmy danych do konta, następnym razem zapiszemy hasło i login.  Na początku zaprezentowaliśmy nasze prace w klasie a potem na festiwalu nauki. Nasze broszurki są wywieszone na gazetce ściennej a plakaty były pokazane na festiwalu nauki na projektorze. Wykorzystaliśmy wszystkie narzędzia dostępne w szkole     komputer, internet,  drukarka, pen drive, ksero. było Bardzo fajnie.

 

23 maj 2012

Filmik youtube

Dzisiaj w szkole oglądaliśmy filmik związany ze spotkaniem Comenius. Dziewczyny z szóstej klasy pojechały do Włoszech dlatego ukazał się filmik na YouTube. Przedstawiły włoskiego bohatera i piosenkę KOKODRILLO która wszystkim bardzo się podobała. Żegnają was Kacpe, Jarek, Krzysiek, Przemek, Sylwek

 

 

15 maj 2012

Film z wycieczki do Libuszy

Oto film zrobiony ze zdjęć z naszej wycieczki do Libuszy.

 

 

 

Wycieczka do Libuszy

W piątek pojechaliśmy do Libuszy ponieważ mieliśmy projekt związany z lampą naftową którą wynalazł Ignacy Łukasiewicz było bardzo ciekawie i interesująco . Okazało się , że patent na naftę jako pierwszy uzyskał Jan Zeh, póżniej taki patent otrzymał Ignacy Łukasiewicz, gdy Jan Zeh po tragicznej śmierci żony wycofał się z dalszej działalnosci naukowej i prowadził w Łańcucie  własną aptekę.   Okazało się , że wsród naftowców  trwa od dawna spór czy to Zeh czy Łukasiewicz jest twórcą pierwszej lampy naftowej. Zobaczyliśmy wiele eksponatów związanych z naftą i jej wydobyciem oraz z   życiem na wsi w dawnych czasach. Robiliśmy prezentację w programie prezi. To nasza prezentacja wykonana po wycieczce.

10 maj 2012

Strony internetowe w naszej szkole

Nasza szkoła ma swoje strony na www.szppolna.republika.pl/ i www.myeuropeanhero.altervista.org/. Warto je przeglądać bo są na nich informacje o naszej szkole. Zaglądajcie do nas często cześć.

09 maj 2012

Koniec projektu 7 cudów świata Natury

Spotkaliśmy się w celu podsumowania projektu 7 Cudów Świata Natury. zainstalowaliśmy Google Earth w którym odbyliśmy wirtualną podróż po miejscach nad którymi pracowaliśmy.

Ja i Jarek z pomocą pani Agaty przygotowaliśmy w domu prezętacje w Power Point, gdzie podsumowaliśmy pracę wszystkich grup.

Wykonaliśmy tez plakat w Edu Glogstern ale nie umiemy się zalogować bo zapomnieliśmy log ig :( Postaramy się wykonać ten plakat jeszcze raz.

 

11 kwi 2012

projekt plakat

Dzisiaj zakończyliśmy prace w edu glogster . Chociaż menu było po angielsku daliśmy rade bo program jest bardzo prosty. było bardzo fajnie pracować w grupach . a oto link do naszego plakatu.:

http://zyd999.edu.glogster.com/wulkan/

 

24 mar 2012

Pierwsza część projektu

Cześć dzisiaj  zakończyliśmy pierwszą część projektu. Utworzyliśmy broszurke w

której są zdjęcia i słowniczek po angielsku dotycząca Wielkiego Kanionu.

css.php