21 cze 2012

Początek Wakacji

Za niedługo wakacje. Bardzo dużo dowiedzieliśmy się w tym całym roku szkolnym.Będziemy tęsknić za szkołą, ale zarówno chcemy jak najszybciej wakacje.To nasz ostatni wpis. Dziękujemy za wszystkie komentarze, za przeczytanie naszych wpisów. A na koniec pozdrawiamy i życzymy wspaniałych, bezpiecznych oraz pełnych przygód wakacji.

Kasia,Beata,Iza

14 cze 2012

Festiwal

1czerwca w Dniu Rodziny prezentowaliśmy nasze projekty z angielskiego oraz polskiego.Nasz projekt o lampie naftowej prezentowała Wiola(koleżanka z klasy). A z angielskiego ja Kasia.Nasi rodzice przybyli na te uroczyste spotkanie. Pani Agata wydrukowała nam broszurki które zrobiliśmy na zajęciach z kółka angielskiego. Mogliśmy także dać je rodzicom. Strasznie się ucieszyli z broszurki i całego przedstawienia. Po oglądnięciu mamy miały poczęstunek. A my dzieci bawiliśmy się na boisku: graliśmy w piłkę nożną i siatkówkę. Dzieci też miały poczęstunek: kiełbaskę z grilla i herbatkę oraz ketchup+musztardę.Za pieniądze uzyskane ze sprzedaży gazetki Duża Przerwa mogliśmy otrzymać słodycze.

Kasia, Iza, Beata

13 cze 2012

Osiągnięcia

Nauczyliśmy się robić broszurki w programie Publisher i plakaty w programie Edu Glogster.

A także dowiedzieliśmy się gdzie znajdują się:Rafa Koralowa,Wodospady Wiktorii, Wulkan Paricutin, Wielki Kanion i Mount Everest. Trudności jakie spotkaliśmy to wybór informacji które miałyśmy zamieścić w broszurce. Wspólnie z dziewczynami z grupy doszłyśmy do porozumienia. Zrobiłybyśmy gazetkę ścienną, pani wydrukowała  broszurki i wręczyliśmy je rodzicom. Plakaty projektowaliśmy na projektorze multimedialnym. Z naszej grupy prezentowała nasz plakat Kasia. Wykorzystaliśmy komputer, internet,drukarki i projektor multimedialny. Bardzo nam się to podobało.

Pozdrawiamy Karolin, Kasia, Beata.

23 maj 2012

Filmik YOU TUBE

Włoska szkoła przesłała nam link filmu który został nagrany w czasie ostatniego spotkania w ramach projektu Comenius.  Nasze koleżanki przedstawiały piosenki oraz scenki o Pirandello. Możecie go znaleźć na youtube pod nazwą: cinque poesi.

Przygotowujemy się także do festiwalu który odbędzie się  pierwszego czerwca. Dużo pracy przed nami.

 

Kasia i Iza

15 maj 2012

Wycieczka – Libusza

Na wycieczce było bardzo fajnie. Pani Pabis powiadała nam różne opowieści zwiąane z Gorlicami.

Wycieczka do Libuszy

27.04.2012r. byliśmy na wycieczce w Libuszy. Pojechaliśmy tam, aby zrealizować nasz projekt pt. ,,W świetle lampy naftowej o  Ignacym Łukasiewiczu”. Było bardzo ciekawie. Widzieliśmy dużo rzeczy z dawnych czasów.  Historie przemysłu naftowego i poszukiwania ropy  na Pogórzu poznaliśmy dzięki  barwnej i ciekawej opowieści właścicielki muzeum p.Anny Pabis, która od ponad trzydziestu lat wraz z mężem  prowadzi własne prywatne muzeum. Podczas wycieczki dowiedzieliśmy się , że  twórcą nafty czyli jej pierwszej destylacji dokonał Jan Zeh.dokumenty historyczne badane przez p.Tadeusza Pabisa świadczą,że patent na destylacje nafty otrzymał od urzędu patentowego Jan Zeh.Kiedy w aptece we Lwowie spłonęła jego młoda żona wraz ze swą młodszą siostrą porzucił Lwów i nie przedłużył patentu co podobno wykorzystał Łukasiewicz. Dzisiaj we Lwowie w miejscu gdzie była apteka  znajduje się pomnik Zeha i Łukasiewicza a miejsce nazywa się Placem Spalonych a na Cmentarzu Łyczakowskim znajduje się piękny pomnik spalonych sióstr .pani Poręba odwiedziła Lwów i obiecała nam do projektu zdjęcia ze Lwowa.  Zrobiliśmy prezentacje w programie prezi. Pomogła nam w tym pani Nowak. Oto nasza prezentacja:

 

10 maj 2012

Nasza szkolna strona internetowa

Na naszej stronie internetowej szkoły są zdjęcia, informacje o różnych konkursach zawodach

i  o wielu innych ciekawych wydarzeniach. Jest także historia naszej szkoły. Są tam również dokumenty do pobrania które rodzicom ułatwiają nasze usprawiedliwianie. My też tworzymy tą stronę. Piszemy artykuły do gazetek, krótkie notatki, przygotowujemy zdjęcia które później Pani Iwona umieszcza na stronie. Zachęcamy do odwiedzania tej strony.

Oto link : www.szppolna.republika.pl/

 

09 maj 2012

Projekt English

Dzisiaj spotkaliśmy się wszyscy i odbyliśmy podróż w miejsca które dotyczyły naszego

projektu. Zobaczyliśmy to w programie Google Earth. Bardzo nam się podobała  ta podróż, szukaliśmy też

naszych domów w Polnej. Jarek z Krzyśkiem pokazali nam

prezentację którą wykonali w PowerPoint. Wszystkie nasze prace pokażemy całej szkole na Festiwalu.

Kaśka i Beata

13 kwi 2012

BASEN

Dzisiaj byliśmy na basenie w Gorlicach. Było fajnie. Byliśmy na zjeżdżalni. Pan Marcin

który  zorganizowal  ten wyjazd uczył nas   pływać. Bedziemy jezdzic tak co dwa tygodnie w

w kazdy piątek aż uzbiera sie szesc wyjazdów.

Kaśka

Odznaka

Niedawno dostalismy niebieskie odznaki za wpisy. Ucieszyliśmy się. Teraz będziemy się

starać o zieloną.

Kaśka

css.php