Wyścig piątoklasistów przez Polskę

wyścig przez Polskę

Grafika: Zrzut ekranu ze strony http://www.mobilnagdynia.pl/pieszy/180-wyscig-przez-polske

W ramach projektu Mobilna Gdynia od 4 do 31 maja, V klasy gdyńskich szkół podstawowych uczestniczą w konkursie „Wyścig przez Polskę”, zorganizowanym w ramach projektu unijnego CIVITAS DYN@MO (DYNamic citizens @ctive for sustainable MObility).

Oczywiście jako szkoła organizująca co roku przedsięwzięcia promujące ruch, piesze i rowerowe przemieszczanie się :) nie mogliśmy nie skorzystać z takiego 

ROWERY1zaproszenia – też ścigamy się przez Polskę :)

Przed szkołą od razu pojawiło się mnóstwo rowerów!!!

Piątoklasiści wraz z wychowawczyniami, p. Elą Bielecką i Anną Zubą, liczą przebyte kilometry rejestrowane urządzeniami GPS.

Rywalizacja odbywa się między klasami. Wynik każdej klasy to suma kilometrów przebytych w drodze do szkoły rowerem, na rolkach, deskorolce, hulajnodze lub pieszo. Uczestnicy mogą śledzić postępy swoje i innych klas pod adresem  http://wpp.mobilnagdynia.pl/, gdzie znajduje się mapa z wirtualną trasą wyścigu. Start znajduje się w Gdyni – meta w Warszawie, ale trasa przebiega spiralnie, obejmując wszystkie regiony i najważniejsze miasta w Polsce. Kiedy klikniecie na kolorowe punkty na trasie, zobaczycie, gdzie dotarły poszczególne klasy z różnych gdyńskich szkół :) Nasze klasy 5a i b konsekwentnie zmierzają w stronę Zielonej Góry :)

trasa wyscigu sp23

Grafika: Zrzut ekranu strony konkursu: http://wpp.mobilnagdynia.pl/

Co roku organizujemy akcje związane z bezpiecznym poruszaniem się rowerami, braliśmy udział w akcji „Pieszy autobus” . Już wkrótce przeczytacie tu relacje z TYGODNIA BEZPIECZEŃSTWA (11-16 maja 2015) kiedy wspólnie będziemy promować bezpieczne zachowania w różnych dziedzinach naszego życia – dbałość o bezpieczne środowisko, bezpieczeństwo na drodze, bezpieczeństwo w Internecie, zdrowy i aktywny tryb życia – i oczywiście bezpieczeństwo w szkole.

Konkurs „Wyścig przez Polskę” ma charakter edukacyjno-promocyjny i ma na celu  zachęcenie młodzieży do regularnego chodzenia i jeżdżenia na rowerze do szkoły, jak również promowanie aktywnego stylu życia.

2 thoughts on “Wyścig piątoklasistów przez Polskę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge