Czym jest dla nas film?

Film – dźwięk połączony z ruchomym obrazem, przedstawienie historii, opowieści za pomocą obrazów, czy może inaczej: forma rozrywki? Czy może to odbieranie przekazu i refleksje nad nim? Co zyskujemy dzięki filmowi? Na pewno rozwija się nasza wyobraźnia. Może nas skłonić do głębokich rozmyśleń. Dostarcza nam ogromne dawki przeróżnych emocji i odczuć. Możemy siedzieć otoczeni masą mokrych od łez chusteczek, pustych już paczek po chipsach, o godzinie, kiedy już dawno powinniśmy spać… Możemy śmiać się do rozpuku, możemy całą duszą skupić się na problemie pokazanym w filmie, możemy nie dowierzać, albo wierzyć… I to za bardzo. Dla nas film jest okazją do przeniesienia się w czasie i do innego miejsca. Jest okazją do bycia jedną z postaci, do wczucia się w nastrój, do uczestniczenia w nim.

Here was a cameraman stand with silhouette.

This is us!

12200744_763321920439929_41196568_n

Oto Pszczółka. Ma na imię Patrycja, ale wszyscy mówią na nią Pszczoła. Lubi matematykę i lubi liczyć pieniądze. Zazwyczaj odejmuje, ale często też je mnoży, bo pracuje w barze. I później szybko wydaje. Na tablety graficzne albo bilety na koncerty The Neighbourhood. Jest pszczółką, która lata w nocy, a w dzień odpoczywa. Jest też trochę zmodyfikowana – nie jest żółto-czarna jak wszystkie pszczółki, tylko czarna. Jej żądłem są słowa. Chociaż kąsi też milczeniem.

2015-09-15 10.01.53To ja – Michalina. Lubię kolor różowy i ładne, zadbane paznokcie. Noszę duże okulary, żeby widzieć więcej świata. Staram się zwalczać słomiany zapał. Lubię długie podróże i ładne miasta. Lubię pachnące świeczki. Obserwuję i dostrzegam. Uważam, że koty są najsłodszymi istotami świata i gdybym miała stać się kimś innym – byłabym kotem. Gdybym miała wybrać epokę, w której chciałabym się urodzić, to byłby romantyzm.

Liczcie na nas, czekajcie i trzymajcie za nas kciuki!