Prace domowe z TIK !

Wył.

Trzy tygodnie temu, pani od języka angielskiego podała nam wyrazy i kazała przetłumaczyć na język polski za pomocą internetu. Mieliśmy poszukać słowników angielskich internetowych i przetłumaczyć wyrazy za pomocą nich. Natomiast na historii pani kazała nam wyszukać informacji o Klasztorze Benedyktynów w Tyńcu.Powiedziałą, żebyśmy nie korzystali z jednej strony,tylko z kilku różnych.

Komunikacja !

Wył.

Po lekcjach, w domu za pomocą internetu komunikuje się z przyjaciółmi przez różnne łączniki i strony społecznościowe; nasza-klasa,gadu-gadu, facebook, twitter. Jest to fajne, ponieważ można pogadać z koleżanką czy kolegą, ale również gdy mamy zadanie a nie umiem go zrobić to pisze do jednego ze znajomych i pytam czy zrobił i czy mi poda.Piszemy także o tym co było w szkole. Bardzo podoba mi się ten sposób komunikowania ;)

TIK na lekcjach !

Wył.

W naszej szkole na zajęciach z języka polskiego, języka angielskiego i czasem historii stosujemy TIk. Na j.polskim często używamy tablicy interaktywnej i programów internetowych np; wikipedia, dyktanda, ściąga.A na j. angielskim korzystamy z laptopa, używamy płyty z książki do angielskiego,a także korzystamy ze stron z łamigłówkami i grami, które są po angielsku. Natomiast na histori używamy tablicy multimedualnej i płytki z książki do historii.Przeglądamy z niej portrety królów , władców i rozwiązujemy zadania. Mi bardzo podoba się taka lekcja, ale niektórym uczniom nie, dlatego że uważają, że zbyt mało korzystają z tablicy, a znów inni, że zadużo. Według mnie jest wszystko Ok, lekcje są ciekawsze i motywują uczniów do nauki. Pozdrawiam :)

Konkurs na wiersz;) Zgłaszm się !

Nasza szkoła przystąpiła do konkursu, na napisanie wierszu o szkole. Zebraliśmy pary uczniów z kl;V-VI i podamy dwa wiersze jeden mój i moej koleżanki, a drygi uczennicy z V klasy. Więc zaczynam:)

„Szkoła”

Moja szkoła jest wesoła,
super fajna, kolorowa.
Tu się nigdy nikt nie nudzi,
tylko zawsze grzecznie uczy.
To nic, że trzeba wcześnie
rano wstać i do szkoły
szybko gnać.
Wszyscy czekają rankiem
na Ciebie, byś poczuł się
jak w niebie!
Tu bardzo dużo uczniów jest,
bo nauczyciele są THE BEST !

Ten wiersz napisała, uczennica klasy V Natalia Czubaj.

„Nasza szkoła”

Nasza szkoła jest jak
wielka rodzina.
Z nauczycielami przyjemna jest
każda chwila.
Wszyscy radośnie tu czas spędzają,
niektórzy tu pierwszą miłość
swą poznają.
Powygłupiasz się z kolegami,
nauczyciel groźnym
okiem spojrzy czasami,
lecz tak naprawdę
nie ma się czego bać,
bo szkoła może
Ci wiele dać!

Ten wiersz jest napisany przeze mnie( Izabela Stanecka) i prze moją przyjaciółkę (Aleksandrę Hylę).

Krajobrazy Polski ;) Zapraszam !

Wył.

Hej ! Dziś zaczeliśmy robić projekt, ” Krajobnrazy Polski ” ;) Każdy uczeń robi projekt w programie Microsoft Office Power Point. Prezentacja składa się z kilkunastu slajdów, w których zamieszczone mają być;
1. Pas nizin.
2.Pas wyżyn.
3.Pas kotlin podkarpackich.
4.Pas gór.

Na każdym slajdzie musi być napisane co jest na zdjęciu, lub co opisujemy np; Góry Sudety-i opisujemy.

To chyba wszystko. Dodawajcie komentarze;) Pozdrawiam gorąco! Iza ;*

Debata szkolna !

Hej wszystkim ;) Opowiem wam o debacie jaka odbyła się w naszej szkole! Był to dzień 30.11.11 r. gdy w szkole obchodziliśmy dzień patrona. Po tej uroczystośći nauczycielki: mgr Ewa Kozysa-Pasierbek oraz pani Barbara Lalik zorganizowały debatę dla klas IV-VI. Wyglądało to tak, że w każdej klasie było po kilka grup, które mówiły przykłady punktów, a cała reszta wraz z nauczycielkami przekształacała je i wpisywała na tablicy, na której miał być wypisany kodeks, który miał nas obowiązywać w szkole jak i w domu.Na tablicy znalazły się punkty m.in. 1- Z telefonów komórkowych na lekji korzystamy tylko za zgodą nauczyciela. 2- Na wszystkich zajęciach szkolnych wykorzystujemy laptopy i tablice multimedialne. 3- Unikamy stron z treściami dozwolonymi od lat 18 za równo w szkole jak i w domu. No to na tyle. Czekajcie na następne wpisy. Iza ;)

css.php