Co gimnazjaliści wiedzą o Danii i Cyprze?

Witam :)

Z przyjemnością muszę stwierdzic, iż 13 piątek okazał się nie byc wcale taki pechowy i że lekcja wyszła nam bardzo dobrze. Po wejściu do sali podzieliłyśmy uczniów na cztery grupy. Następnie zapytałyśmy co mogą nam powiedziec o Danii i Cyprze. Potem odtworzyłyśmy prezentacje o tych krajach, nasi koledzy oglądali je z uwagą i nie przeszkadzali nam w czytaniu. Na koniec każdej grupie rozdałyśmy karty pracy (z których pytania wkrótce zamieścimy na blogu). Uczniowie szybko je wypełnili. Dwie grupy oddały je w mniej więcej tym samym czasie, jednak tylko jedna udzieliła poprawnych odpowiedzi na wszystkie pytania. Wszyscy obecni w klasie otrzymali nagrodę w postaci owocowych cukierków, a zwycięska grupa dodatkowo dostała cukierki mleczne. Po zakończeniu lekcji nasi koledzy wstali i bili brawo, co nas bardzo ucieszyło. Mamy nadzieję, że zdobyte dzisiaj informacje przydadzą im się w przyszłości. Dziękujemy pani Ani Wyparło za pomoc w przygotowaniu projektu :)

Hejka, dzisiaj z moja przyjaciółką Kornelią kupiłam cukierki, które będą nagrodą za poprawne wypełnienie kart pracy :) Już jutro prowadzimy lekcje! Oby wszystko poszło zgodnie z planem. Jeżeli uczniowie się zgodzą zrobimy im zdjęcia i zamieścimy w jutrzejszym poście.

ola

nela

Kornelia czyta o Danii.

Olai Kornelia oglądaja mapę.

Tak jak już Kornelia wcześniej pisała,dzisiaj się spotkałyśmy aby ustali szczegóły:> Puki co idzie nam dobrze,prezentacje już zrobione,teksty napisane.W piątek jak już wspomniano będziemy miały okazję aby zaprezentowac  projekt:> Życzcie nam powodzenia.Wszystko już zrobione ,wiec mozemy się rozluźnic i posłucha hymnu Danii. :>

Ola .

Dzisiaj spotkałyśmy się,żeby ustali szczegóły naszego projektu.Niedługo zostaną dodane zdjęcia ,tak więc zapraszamy do ich obejrzenia:>Poprawiłyśmy prezentację,która zostanie zaprezentowana podczas przeprowadzania naszego projektu :) Projekt zostanie przeprowadzony  w piątek 13 :) Mam nadzieję,że ten dzień okaże się byc nie tak straszny:)

Kornelia.

Witajcie kochani :) Dzisiaj z panią Anią Wyparło ustaliłyśmy termin lekcji. Odbędzie się ona już za tydzień, akurat w 13 piątek. Oby nie był to dla nas pechowy dzień! 9 maja spotykamy się by ostatecznie uzgodnic szczegóły. Mam nadzieje, że klasa doceni nasz trud włożony w przygotowanie lekcji. A jutro z Olą wybieramy się do Warszawy na paradę Schumanna! Będziemy się świetnie bawic!

Witajcie :) Dzisiaj ja (Alicja) zakończyłam pracę nad prezentacją multimedialną o Cyprze. Ola jeszcze nie dokończyła swojej prezentacji o Danii, ale już niedługo będzie gotowa. Kornelia zaczęła już przygotowywać karty pracy dla uczniów. Lekcja, którą przeprowadzimy będzie wyglądała tak: zaczniemy od pokazania klasie prezentacji o krajach, następnie podzielimy ich na grupy i rozdamy kary pracy, które będą musieli wypełnić informacjami, które zdobyli podczas oglądania prezentacji. Grupa, która najlepiej wypwelniła karty otrzyma nagrodę.

Witajcie! Celem działalności naszej grupy jest przekazanie naszej klasie zdobytych przez nas informacji na temat Danii i Cypru. O postępach w przygotowywaniu lekcji dla uczniów będziemy informować Was na tym blogu. Nasza grupa składa się z trzech gimnazjalistek: Alicji, Oli i Korneli. Mam nadzieję, że posty przez nas publikowane zostaną przeczytane, a nasz wysiłek doceniony. Pozdrawiamy!