recenzja Pina

W swoim życiu widziałam wiele filmów. Były to z reguły komedie romantyczne lub filmy wojenne. Ta druga kategoria wzbudza wemnie ogromną ilość emocji, która wyzwala się w potoku łez. Kto by pomyślał, że na filmach wojennych można uronić kilka łez… a jednak. Film ,,Eroica” jest według mnie ogromnym dziełem, które długo zostanie w mojej pamięci.
Wybrany film zalicza się do gatunku filmu wojennego i tragediokomedii. ,,Eroica” w reżyserii Andrzeja Munka z 1957r..Scenariusz do filmu napisał Jerzy Stefan Stawiński. W głównej roli został obsadzony Andzej Dziewoński, który w filmie gra Górkiewicza i przyjmuje ciekawy pseudonim, a mianowicie ”Dzidziuś”. Film od samego początku ukazuje swój humor. Niechlujnie prowadzona musztra przez kaprala i ignorowanie nalotu przez niego, doprowadza odbiorcę do śmiechu. W pierwszej części filmu widzimy spore zaangażowanie Górkiewicza w akcje powstania warszawskiego, który podejmuje się roli łącznika. Bardzo chce by siły polskie połączyły się z wągierskimi. Druga część opowiada o polskich oficerach w niemieckim obozie jenieckim, którzy są zafascynowani ucieczką porucznika Zawistowskiego.
Film według mnie jest warty obejrzenia. Szczerze go polecam pasjonatom drugiej wojny światowej. Oglądałam go pierwszy raz ale z wielką chęcią obejrzę go po raz kolejny.

Paulina Jagusztyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge