„PROFILAKTYCZNY MARATON FILMOWY” – WRAŻENIA PO PROJEKCJI :)

„JESZCZE NIE JEST ZA PÓŹNO” to Maraton Filmów Profilaktycznych, poruszający tematykę zagrożeń, jakie czyhają na młodych ludzi w obecnym świecie. Wszystkie dotyczą uzależnień, chociaż ujęciem tematu różnią się od siebie. Szczególnie ujął mnie sposób konstruowania filmików – wszystkie zdają się być autentycznymi, powstałymi w oparciu o rzeczywistość. Muzyka potęgująca wrażenia pochodzi z legalnych źródeł, a to dla młodych reżyserów nie lada wyzwanie.Pewien dyskomfort powodowały drgania kamer, ale to z pewnością efekt braku stabilności telefonów komórkowych.

Ania

Większość filmów maratonu : „Jeszcze nie jest za późno” kończy się tragicznie. To efekt zażywania narkotyków, podcinania żył czy ekstremalnych skoków z balkonu. Nawet uzależnienia od komputera czy telefonu komórkowego miały swój tragiczny wydźwięk. Jeden spot szczególnie mną wstrząsnął. „Pech” ukazywał historię młodego człowieka, który na skutek utraty pracy i odejścia ukochanej popełnia samobójstwo, przedawkowując narkotyki.

Ogólnie filmy były były na dość zadowalającym poziomie. Z niecierpliwością oczekuję na kolejne projekcje.

Kuba

„Jeszcze nie jest za późno” to zestaw filmików, który przedstawia problemy współczesnej młodzieży. Większość z nich kończy się samobójstwem. Maraton porusza również problem fonoholizmu – uzależnienia od telefonu komórkowego. Najbardziej przypadł mi do gust film pt. „Pech”. Po wyrzuceniu z pracy i opuszczeniu przez dziewczynę, bohater popada w depresję i popełnia samobójstwo. Tak drastyczne filmy mogą być skuteczną formą przestrogi przed podobnymi, skrajnymi zachowaniami.

Marta

Profilaktyczny Maraton Filmowy to kilkanaście tragicznych epizodów z życia naszych rówieśników. Wrażenia spotęgowane były faktem, że zarówno aktorzy, jak i reżyserzy zasiadali obok nas pośród widowni. Problemy z narkotykami ujęte zostały chyba w najbardziej perfekcyjny sposób. Wszystkie filmy były formą przestrogi zarówno przed kontaktem z używkami tj. alkohol, nikotyna czy też uzależnieniami od telefonu czy komputera.

Powinniśmy się zastanowić nad naszym zachowaniem i towarzystwem, w jakim przebywamy…

Jagoda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge