Wsparcie dla gimnazjum

Uczniowie i uczennice gimnazjum w Piątkowisku niedaleko Łodzi, w ramach projektu „Równa szkoła”, brali udział w warsztatach dotyczących różnych mniejszości, odbywali debaty, wykonywali plakaty, których przesłaniem była równość. Motywem wielu z tych plakatów były kwestie związane z orientacją psychoseksualną i te właśnie tęczowe prace spowodowały wiele zamieszania. Plakaty nie spodobały się miejscowemu ONR-owi, który powiadomił radnych o propagowaniu homoseksualizmu, interweniował wójt Pabianic, dyrektor postanowił plakaty zdjąć, a szkoła w związku z tą sprawą przeszła wizytację kuratorium. Choć młodzież, która brała udział w projekcie nie ma lekko, są np. w szkole wyzywani są od pedałów, ich dojrzałe reakcje budzą najwyższy szacunek. Oni wiedzą dobrze, że reakcja na wystawę świadczy skali homofobii, a ta świadomość tylko utwierdza ich w przekonaniu o konieczności przeciwdziałania dyskryminacji. Chyba jednak najgorsze w tej historii jest to, że pozwolono, aby reprezentanci skrajnie ksenofobicznego ugrupowania wpływali na decyzje szkoły. To bardzo niepokojący to sygnał.
Myślę, że dobrze byłoby okazać wsparcie niesamowitym gimnazjalistom i gimnazjalistkom i tym osobom z kadry pedagogicznej, które ich wspierały. Napiszmy do nich choć parę słów, pogratulujmy odwagi, dojrzałości i tolerancji.
Napiszmy do kuratorium które zdaje się właśnie decyduje jak ocenić to, co zaszło w Piątkowiskach – nasze słowa poparcia dla działań młodzieży będą miały znaczenie i są naprawdę potrzebne.
Mail do szkoły: gimpiat@wp.pl
Mail do kuratorium w Łodzi: : kolodz@kuratorium.lodz.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge
css.php