Rekonstrukcja, jakiej nie znaliście

Szanowne Panie, Szanowni Panowie,

jesteśmy biurem podróży działającym w Europie od kilkunastu lat. Jak Państwo doskonale wiecie, specjalizujemy się w organizacji wyjazdów na tzw. rekonstrukcje historyczne. Dzięki nam mogli Państwo oglądać znane bitwy, powstańcze epizody i krwawe rzezie. Dzięki nam mogliście wrócić na chwilę do dawnych czasów, usłyszeć świst kuli, poczuć zapach armatniego prochu. Wszystko to jednak, mimo naszych wielkich starań, było odtwarzaniem mniej lub bardziej wiernym historycznej prawdy lub półprawdy. Mamy poczucie, że typowe rekonstrukcje straciły swoją atrakcyjność i powab. Te ustawiane napoleońskie bitwy, gdzie po obu stronach przekomarzały się grupki mało przekonujących przebierańców! Te sanitariuszki ocierające sztuczny pot z niby przybrudzonych powstańczych czół! Te stroje z muzeum, przyklejone miny i sztuczne okrzyki… Czy to jeszcze kogoś rusza? Szczerze wątpimy.

W tym sezonie mamy dla Państwa coś absolutnie nowego, czego nikt dotąd nie proponował. Rzecz prawdziwą i autentyczną, gdzie nie tylko zobaczycie, ale przeżyjecie prawdziwy powrót do przeszłości!

Zatem, Ladies and Gentlemen, zapraszamy do Polski!

Nasze wycieczki, pod nazwą „Total Holiday”, pozwolą Państwu cofnąć się do czasu, kiedy rodziły się w Europie totalitaryzmy i dyktatury. Gwarantujemy zero fałszu i udawania, 100% autentyczności przeżyć. To co oferujemy to nie sztuczna rekonstrukcja ale prawdziwe emocje, krew, pot i łzy. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, a zaplanowaliśmy dla Państwa kilka miejsca szczególnych, jak  to się mówi, a must see!

Proponujemy zacząć naszą trasę od Białegostoku – swastyki na murach, podpalanie mieszkań cudzoziemców i demonstracje „białej siły” wprowadzą Was w odpowiedni nastrój zanim zawitamy do Warszawy. Tam każdego dnia zapewnimy Wam udział w spektaklu przejmowania instytucji państwowych przez jedno ugrupowanie. Część przedstawień toczy się nocą – cóż, czego się nie robi dla dramaturgii wydarzeń. Również w stolicy pokażemy Wam jak działa cenzura, rozprawiająca się z artystami, którzy chcieliby wystawiać w teatrach co im się podoba i dziennikarzami, którzy chcieliby zadawać pytania. No, ale  ruszamy dalej, bo  przed nami Poznań. W cenie biletu tramwajowego zobaczycie jak traktuje się w tym pięknym mieście osoby o niedostatecznie polskim wyglądzie – koszt żaden, a dreszcz przerażenia gwarantowany.

Last but not least, Wrocław. Po emocjach ostatnich dni przejazd autobusem wynajmowanym przez neonazistów nie będzie pewnie wielką atrakcją, ale gdzież nas ten autobus powiezie? Tego się Państwo nie spodziewają – w środku miasta zobaczycie jak płonie jasnym blaskiem, ku radości  zgromadzonego tłumu kukła Żyda. Tak, tak, skojarzenie z pogromem jest jak najbardziej uzasadnione. Czy nie uprzedzaliśmy, że nie jedziemy na piknik? Proszę się nie obawiać, policja nie zakłóca porządku i możemy chłonąć to niezwykłe widowisko z rozentuzjazmowanym brunatnym tłumem.

Jak Państwo sami widzicie, nasza oferta to absolutna nowość.  Strach, nietolerancja, rasizm i nienawiść gwarantowane!

Zapraszamy serdecznie.

Do Polski.

 

Jeden komentarz

 • Adam Musiał
  30 listopada 2015 - 07:35 | Permalink

  A to Polska właśnie :(

 • Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  *

  Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

  CommentLuv badge
  css.php