Made in? Metka: Sprawdzam

Jakie macie skojarzenia ze sprawdzaniem metek ubrań? Większość z Was pewnie pomyślała, że to snobistyczne eksponować markę dobrego czy drogiego sklepu odzieżowego. A może jednak warto wywrócić ulubioną bluzkę na drugą stronę, by zobaczyć, że została wyprodukowana w Bangladeszu, w Chinach, w Wietnamie, gdzie także polskie duże firmy odzieżowe lokują swoje fabryki, w których nierzadko pracują dzieci, a wszystkim płaci się głodowe pensje za pracę, trwającą często 18 godzin dziennie?

By zwrócić uwagę na ten problem (tylko i aż), zachęcić do poszukiwań informacji (tylko i aż), ale też do świadomych zachowań konsumenckich i do mówienia „sprawdzam”, dwie moje uczennice, Karolina Sitarz i Maria Lehmann, zaprosiły do przyjrzenia się metce ulubionej bluzki lub ulubionego swetra i wpisania swojego imienia na plakacie, który powiesiłyśmy przy sali.

Rekomenduję pomysł i wysyłam go w świat za ich zgodą.

Joanna Roszak

metki_my metki rysunek

Jeden komentarz

 • Kuba
  21 czerwca 2017 - 15:22 | Permalink

  Świetny pomysł!Powielę:)

 • Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  *

  Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

  CommentLuv badge
  css.php