O PROJEKCIE I BLOGU

Projekt Szkoła Tolerancji ma wyposażyć nauczycieli w narzędzia, których brak w podręcznikach szkolnych. Oferujemy naszym uczestnikom dostęp do rozbudowanej bazy materiałów oraz kontakt z ekspertami zajmującymi się edukacją antydyskryminacyjną, równościową i międzykulturową. Dzięki temu pedagodzy będą mieli możliwość wprowadzenia do swojej pracy z młodzieżą tematów związanych z wielokulturowością, walką z uprzedzeniami i stereotypami narodowościowymi, etnicznymi i religijnymi oraz działań integracyjnych.

Zapraszamy na stronę projektu:

tolerancja logo2

Wierzysz, że szkoła może uczyć nie tylko czytania, pisania i liczenia, ale także szacunku dla innych, otwartości, gotowości do rozmowy, ciekawości innych kultur, religii, poglądów i sposobów życia… Uważasz, że polska szkoła powinna przeciwstawiać się wykluczaniu „obcych” i pogardzie? Masz pomysł, jak to robić, własne doświadczenia, pytania i wątpliwości? Czytaj i pisz na blogu „Szkoły tolerancji”, którego gospodyniami i gospodarzem są Marzanna Pogorzelska, Anna Janina Kloza, Zofia Cofałka i Adam Musiał, laureatki i wyróżnieni Nagrodą im. Ireny Sendlerowej „Za naprawianie świata”! 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge
css.php