„Fotobiografia Janusza Korczaka”

Wczoraj w warszawskim Klubie Księgarza została wręczona nagroda Warszawskiej Premiery Literackiej września. Laureatem został Maciej Sadowski i jego „Fotobiografia Janusza Korczaka”. Piękną laudację wygłosił Józef Hen – jeden z korespondentów „Małego Przeglądu”, zaś fragmenty tekstu przeczytał Wojciech Pszoniak.
Formuła fotobiografii, czyli formatu, który na polskim rynku wydawniczym jest w zasadzie nieobecny, zakłada, że życie człowieka można pokazać za pomocą fotografii i słów wypowiedzianych lub zapisanych przez bohatera. Jest to nowy rodzaj autorskiej całości, która – moim zdaniem – może być z powodzeniem używana jako materiał dodatkowy podczas lekcji zarówno polskiego, jak i historii, czy wiedzy o społeczeństwie. Książka ta jest nie tylko ciekawą prezentacją treści historycznych, ale również prawdziwym arcydziełem sztuki wydawniczej.

Jeden komentarz

 • lucynkapaulinka
  13 grudnia 2012 - 08:02 | Permalink

  Dzień dobry. Bardzo przydały nam się informacje z tego bloga, ponieważ realizujemy projekt o Januszu Korczaku :) Dziękujemy i zapraszamy do siebie http://blogiceo.nq.pl/gimnazjum1b/ Prosimy o pozostawienie komentarza :)

 • Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  *

  Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

  CommentLuv badge
  css.php