Bloguj z głową!

Przekazujemy Ci kilka rad, jak dobrze blogować.

- Przede wszystkim pisz o tym, co Cię interesuje. Możesz pisać też na temat innych blogów czy projektów, które tworzą uczniowie w programie Dobrzy ludzie w czasach zła. Nawiązuj do wpisów innych, o ile pokrywają się z tematyką Twojego wpisu.

- Pisz regularnie. Niektórzy myślą, że sukces bloga zleży od codziennych wpisów. To nieprawda. Pisz regularnie, ale nie koniecznie codziennie. Ma to wpływ na ilość odwiedzin przez czytelników Twojego bloga.

- Bądź cierpliwy. Pisz i czekaj. Nie zrażaj się brakiem komentarzy i blisko zerową interakcją z czytelnikami. Uzyskanie stałego i licznego grona może potrwać. Pamiętaj, że zanim zacznie Ci to przynosić satysfakcję może minąć wiele dni. Blogowanie może okazać się “inwestycją długoterminową”.

- Nie ignoruj swoich czytelników. Choć nie musisz codziennie dodawać nowych wpisów, dobrze byłoby, gdybyś często zaglądał, co się dzieje na Twoim blogu. Sprawdzaj, czy nikt nie dodał komentarzy, czy nie zadał w nich pytania. Odpowiadaj najszybciej jak możesz. Możesz też prowokować dyskusję.

- Urozmaicaj wpisy. Nie pisz notek jednym ciągiem, gdyż są one wtedy trudne w odbiorze. Stosuj odstępy i akapity. Wprowadzaj pogrubienia dla kluczowych wiadomości. Stosuj urozmaiconą kolorystykę, ale nie dopuść do tego, żeby było zbyt kolorowo. Pstrokate wpisy nie są wiarygodne i trudno się je czyta.

- Uwolnij się od błędów ortograficznych i literówek. Choć nie jest to proste, ale gdy nie jesteś pewien, jak pisze się dany wyraz, sprawdź to w słowniku lub zapytaj kogoś, do kogo masz „ortograficzne zaufanie”.

- Bloguj z głową!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge
css.php