Jak prowadzić bloga?

Jak prowadzić bloga?

Aby odnieść sukces, nie musisz codziennie umieszczać wpisów na blogu. Największą przeszkodą powstrzymującą nas przed założeniem i prowadzeniem ciekawego bloga jest czas. Większość popularnych i cenionych w świecie autorów blogów umieszcza na nich zapiski codziennie, a czasami kilka razy dziennie. Dlatego też wielu początkujących blogerów sądzi, że musi dotrzymać im kroku. TO NIEPRAWDA!

Na początek wystarczy zamieszczać na blogu jeden lub dwa wpisy  tygodniowo.

Na pewno w ciągu 7 dni przydarzą się 2 czy 3 rzeczy, o których warto opowiedzieć czytelnikom. Możesz zamieszczać na blogu wszystko, co dzieje się w szkole w związku z uczestnictwem w programie Opowiem Ci o wolnej Polsce.

Kilka przydatnych rad:

  • prowadź bloga regularnie, dodawaj wpisy tak często jak tylko znajdziesz wenę twórczą – pierwsze wpisy są najtrudniejsze, potem “samo idzie”, wystarczy być uważnym obserwatorem szkolnych wydarzeń
  • przedstaw swoje zainteresowania – to właśnie odróżnia Twój blog od innych. Wyraź swoją osobowość, pokaż pasje i zaprezentuj wiedzę. Napisz na blogu o przeczytanej książce, udostępnij zdjęcia, pokaż innym, kim jesteś.
  • baw się – jeśli prowadzenie bloga nie będzie sprawiać Ci przyjemności, nie będziesz tego robić. Nie traktuj prowadzenia bloga jak ciężkiej pracy. Podziel się z innymi czytelnikami swoją pracą. opowiedz o wyzwaniach, którym stawiasz czoło. Wyzwaniem na pewno może być projekt, który realizujesz lub będziesz realizować w szkole.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge
css.php