Internet odgrywa coraz większą rolę w edukacji i budowaniu społeczeństwa informacyjnego. Po wiele materiałów – także tych dotyczących Sendlerowej, Karskiego i Korczaka – nie trzeba już iść do biblioteki. Przedstawiamy zestaw przydatnych linków, odsyłających do artykułów, wywiadów, audycji i filmów poświęconych trójce naszych bohaterów.
Strona programu Jan Karski. Niedokończona misja, prowadzonego przez Muzeum Historii Polski. Częścią portalu jest wirtualne archiwum Karskiego – mediateka zawierająca materiały edukacyjne, dokumenty i świadectwa związane z Janem Karskim.
Tragizm bohatera, czyli o Janie Karskim
Rozmowa na antenie radiowej Dwójki ze Stanisławem Jankowskim, autorem książki Karski. Raporty tajnego emisariusza oraz dyrektorem Muzeum Historii Polski, Robertem Kostrą.
Oficjalna strona Roku Korczaka
Na stronie publikowane są informacje o życiu i działalności Janusza Korczaka, a przede wszystkim kalendarium wydarzeń mających na celu uczczenie roku wybitnego pedagoga.
Biografia oraz lista najważniejszych dzieł Janusza Korczaka.
Janusz Korczak – trzy życiorysy
Artykuł wyczerpująco przedstawia biografię Korczaka: publicysty, pedagoga i pisarza.
Cykl esejów Leszka Żulińskiego poświęconych Staremu Doktorowi, które sukcesywnie będą pojawiać się na stronie do końca Roku Korczaka.
Wywiad telewizyjny z autorem fotobiografii Janusza Korczaka, Maciejem Sadowskim.
Janusz Korczak – prekursor i obrońca praw dziecka
Wywiad radiowy z Janem Orgelbrandem, członkiem Komitetu Honorowego Roku Janusza Korczaka, o Korczakowskiej myśli pedagogicznej.
O działalności Janusza Korczaka na antenie Polskiego Radia w audycji Moniki Pilch opowiadają profesor Hanna Kirchner oraz kierownik Ośrodka Badań i Dokumentacji Korczakianum – Marta Ciesielska.
Rozmowa z Anną Mieszkowską, autorką książki biograficznej o Irenie Sendlerowej Matka Dzieci Holocaustu
Świat pamięta Irenę Sendlerową
Rozmowa z Mary Skinner, autorką filmu dokumentalnego W imię ich matek – historia Ireny Sendlerowej.
Wspomnienie o Irenie Sendlerowej
Reportaż oraz rozmowa z Anną Mieszkowską i Janiną Zgrzembską, córką Ireny Sendler, w studiu telewizyjnym TVP Info.
Irenie Sendlerowej należał się ten film
Wywiad prasowy z reżyserem filmu „Dzieci Ireny Sendlerowej”.
Córka otwockiego doktora Judyma
Artykuł kreśli sylwetkę Ireny Sendlerowej, przypomina o mało znanych faktach z jej dzieciństwa i młodości, która przypadła na okres II Rzeczpospolitej.