Komentuję

- Komentarze są bardzo ważną rzeczą! Pozwalają na wymianę opinii pod danym wpisem i przedstawienie swojego zdania na określony temat. Muszą być one (oczywiście) napisane w dobrym tonie (tj. bez przekleństw i oszczerstw). Powinny pokazywać wysoką kulturę piszącego.

- W komentarzach możemy umieszczać miłe słowa względem prowadzącego bloga, nasze wskazówki dotyczące tematu wpisu, ale także nasze wątpliwości. Pamiętajmy o tym, by krytyka była konstruktywna.

- Komentarze dodatkowo pozwalają nam rozpocząć internetową dyskusję pod danym wpisem, a – jak wiadomo – wymiana opinii pomiędzy uczestnikami projektu jest niezwykle cennym elementem.

Komentujcie mądrze!

Zasady dobrego komentowania

 

1. Jeśli autorzy bloga wprowadzili już jakieś wpisy, przy każdym z nich znajduje się napis albo obrazek, który dotyczy komentarzy, które otrzymał ten blog. Odszukajcie go i kliknijcie. Zobaczycie wtedy ramkę, w której możecie dodać swój komentarz. Jeśli jesteście zalogowani wystarczy, że wpiszecie w ramce to, co chcecie przekazać autorom tego bloga, a następnie kliknijcie “Wyślij komentarz”. Jeśli nie jesteście zalogowani na swojego bloga, zalogujcie się (ułatwi to szybkie odwiedziny Waszego bloga i zostawienie komentarza zwrotnego). Pisanie komentarzy ze swojego konta sprawia, że w specjalnie przygotowanej bazie są one zliczane… na koniec roku szkolnego podsumujemy waszą komentatorską aktywność. Warto się starać i pisać dużo komentarzy dla innych blogów. Warto zostać mistrzem komentarzy :) Gorąco do tego zachęcamy!

2. Komentarz może dotyczyć całego bloga lub tylko jednego wpisu. Ważne jest to, żeby
w komentarzu odnieść się konkretnie do treści z bloga, na którym jesteście. Wpisy w stylu: ”Wpadnijcie na naszego bloga” nie są komentarzem, tylko reklamą swojego bloga.

3. Komentarz nie musi być długi, wystarczy, że napiszecie kilka szczerych, przemyślanych zdań.

4. Dobry komentarz powinien być konkretny, tzn. powinien dotyczyć wybranej rzeczy, która Wam się podoba lub nie podoba. Wpis typu: ”Super blog!” nie jest komentarzem, ponieważ nie zawiera treści. Jest tylko ogólnym wrażeniem i nie przekazuje autorom bloga żadnych wskazówek i informacji na temat ich pracy.

5. Pamiętajcie, że nic tak nie motywuje, jak pochwała. Każdy zespół i każdy uczeń ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalicie, wskażcie konkretnie, co Wam się podoba! To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.

6. Nie bójcie się pisać, że coś Wam się nie podoba. Wskazujcie rzeczy, których brakuje
na blogach Waszych Kolegów i Koleżanek, podpowiadajcie, dopytujcie, jeśli coś wydaje Wam się niejasne. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba tylko trzymać się pewnych zasad.

7.  Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę. Krytykując zawsze bądźcie kulturalni, nie ulegajcie emocjom, nie używajcie obraźliwych słów i zwrotów, przestrzegajcie netykiety.

Krótko mówiąc – piszcie takie komentarze, jakie sami chcielibyście otrzymać!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge
css.php