Zakładam bloga

Krok 1 – rejestracja w serwisie CEO

Założenie bloga wiąże się z założeniem konta w serwisie CEO – Edutubie. Aby prowadzić bloga wybierz jedną z poniższych możliwości:

- Jeżeli masz konto w serwisie CEO, ale nie zakładałeś/aś jeszcze bloga –> Aby założyć bloga przejdź do kroku 2 i postępuj według instrukcji.

- Jeżeli nie masz konta w serwisie CEO –> Aby założyć bloga najpierw musisz założyć konto w serwisie –> wejdź na www.edutuba.pl i wypełnij formularz rejestracyjny.

WAŻNE:

- wymyślony przez Ciebie login nie może zawierać spacji ani typowo polskich liter tj. ł, ś, ą, ę, ć, ż, ź, ń

- przed wskazaniem szkoły w formularzu, upewnij się do jakiej szkoły przypisał się Twój nauczyciel (zapytaj o to). Wybierz z listy tą samą – unikniesz w ten sposób problemów.

- po wypełnieniu formularza rejestracyjnego kliknij przycisk ZAREJESTRUJ , a zaloguj się na swoje konto mailowe, podane podczas rejestracji. Nasz system wyśle do Ciebie link aktywacyjny, w który należy kliknąć, aby potwierdzić rejestrację.

Krok 2 – wybór programu

Po zakończeniu rejestracji w serwisie CEO (tzn. kliknięciu linka, który znajdziesz w mailu aktywującym), wejdź na stronę www.edutuba.pl i zaloguj się na swoje konto. Następnie wejdź w zakładkę: „Moje programy” . Na liście programów, odszukaj nazwę „Dobrzy ludzie w czasach zła”  i kliknij w ikonkę, widoczną po prawej stronie. Po kliknięciu ikona zmieni się na  , a to oznacza, że Twoje zgłoszenie zostało wysłane do koordynatora programu, który w ciągu 7 dni zaakceptuje Twój udział. Po zatwierdzeniu zgłoszenia ikona zmieni się na . Otrzymasz wtedy także mail z informacją o przyjęciu do programu.

WAŻNE: dopóki ikona nie zmieni się na  założenie bloga nie będzie możliwe.

Krok 3 – zakładam bloga

1. Zaloguj się w serwisie CEO, wejdź w zakładkę Moje programy i sprawdź, czy Twoje zgłoszenie do programu „Dobrzy ludzie w czasach zła” zostało zatwierdzone – powinna pojawić się ikona .
2. Jeśli tak jest, wejdź na: http://blogiceo.nq.pl/wp-login.php Pojawi się okno:

3. Zaloguj się (loginem i hasłem, którego używasz do logowania do serwisu CEO), a następnie wypełnij krótki formularz.

Jeśli nazwa z jakiegoś powodu jest nieprawidłowa lub zajęta przez innego użytkownika, formularz wyświetli się ponownie wraz z komunikatem co należy zmienić/poprawić.

WAŻNE

Nazwa bloga może składać się z małych liter i cyfr. Nie używaj w nazwie bloga polskich znaków (ł, ś, ą, ę, ć, ż, ź, ń) –> blog zostanie założony, ale znaki te zostaną pominięte w nazwie. Przykład: chcąc nazwać bloga: szóstoklasiści, wpisz tę nazwę bez polskich znaków, czyli szostoklasisci. Inaczej system założy bloga o nazwie: szstoklasici.

4. Jeśli zaproponowana przez Ciebie nazwa jest w porządku, blog jest Twój! Pojawi się wtedy taki komunikat:

Blog jest Twój! Gotowe! Możesz już blogować!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge
css.php