Czy wiedzieliście że…

Quote

Kolor różowy NIE ISTNIEJE. Jedynie nasze mózgi wyobrażają sobie, że go widzimy. Wierzcie czy nie ale oko ludzkie rozróżnia tylko podstawowe kolory (czerwony, zielony, niebieski) . W zależności  od długości fali elektromagnetycznej odbiera ono inne kolory. Wyjątkiem jest właśnie róż. We wszechświecie nie ma bowiem takiej  długości fali, która mu odpowiada.

Bardzo zainteresował mnie ten fragment artykułu o popularnym kolorze, zwłaszcza wśród młodych dziewczynek. Żeby nie było, że ściągam prawa autorskie to:

Ten cytat pochodzi z gazet pt.: Angora, która załącza, że informacje pochodzą z www.geekweek.pl 

 

Czasopisma

Wiele osób w naszej szkole czyta najróżniejsze czasopisma. Chyba najbardziej popularnym jest Victor Junior. To gazeta dla 4,5 i 6 klasy. Jest bardzo interesująca, ponieważ większość tematów to pomysły czytelników! Polecam. bo jest ciekawe, a nie drogie. Jeżeli macie młodszą lub starszą rodzinę lub znajomych polećcie im inne czasopisma tego wydawnictwa: „Kumpel” – klasy 1- 3, „Victor Gimnazjalista” – dla gimnazjum, „Cogito” – liceum. Są tam między innymi dowcipy nadesłane przez czytelników, pomoce naukowe, testy szóstoklasisty, trudne tematy i korespondencje z psychologiem, i opowiadania itp. Wszystko co napisałam wysłali do redakcji zwykli uczniowie. A zapomniałam! Jest jeszcze klub przyjaciół „Victora” ! Planuję niedługo do niego dołączyć.

Zapraszam do czytania!

 

Koniecznie przeczytajcie to z pogrubioną czcionką! Obiecałam tam coś ważnego!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Heja!

Dzisiaj pragnę dodac kilka wpisów. Po pierwsze chcę Was zachęcic do czytania książek Ricka Riordana. Proszę Was, jeżeli tego bloga czytają jakieś mole komputerowe, to żeby założyły lu założyli witrynę o nim. Po drugie dodawajcie mnie do znajomych na facebooku. Nazywam się Dominika Charszlak i  w zdjęci profilowym jestem czarownicą, a w zdjęciu w tle jest żółw, którego kiedyś bardzo chciałam sfotografowac w zoo. I jeszcze jedno: CZYTAJCIE MOJEGO BLOGA! Wiem, że czasami będą dłuższe przerwy, ale proszę Was! Zachęcajcie innych do czytania mojego bloga, ponieważ jedno sobie postanowiłam: teraz, jeżeli wpłyną na ten wpis 4 komentarze minimum mam dla Was propozycje. Jeżeli interesujecie się Minecraftem, to mogę zamieszczac tu co tydzień filmiki – poradniki, które poinformuja Was jak np. zrobic portal do nieba, netheru lub endu oraz inne tego typu rzeczy. Czekam do środy!

Nowy film

Ci, którzy czytali całego mojego bloga wiedzą, że napisałam tam, że moją ulubioną książką i filmem był Harry Potter. Otóż teraz to się zmieniło. Od niedawna bardzo zainteresowałam się mitologią grecką. Wiem bardzo dużo o bogach olimpijskich i znam dużo mitów. Dlatego ostatnio moją ulubioną książką jest Percy Jakson i bogowie olimpijscy. To historia młodego herosa, który dowiaduje się, że jest synem Posejdona. Ma dwoje przyjaciół – Annabeth (czytajcie „Annabef”) i Grovera, który jest satyrem ( czytajcie „Grołwera” ) . Mają wiele wspaniałych przygód. W książce jest już druga część. Po  Percym Jaksonie przyszła pora na Niesamowitych herosów. Do tej pory wyszły niestety tylko dwa filmy na DVD. Mam oba! Cała seria to : Percy Jakson i złodziej pioruna, Percy Jakson i  morze potworów, Percy Jakson i klątwa tytana, Percy Jakson i bitwa w labiryncie, Percy Jakson i ostatni olimpijczyk , Percy Jakson – kroniki herosów, Niesamowici herosi : Zagubiony Heros, Syn Neptuna , Prom Ateny. Zapraszam do obejrzenia tych filmów i przeczytania książek! Napiszcie o Waszych ulubionych książkach!

PS. Biorę udział w przedstawieniu o bogach olimpijskich. Będę Artemidą, boginią łowów i księżyca. Poprosiłam o tę rolę, ponieważ mam w domu łuk i strzały, a i z kostiumem nie będzie większego problemu.

Pozdrawiam!

cd.

Dzisiaj opowiem Wam o Rossu Lynchu. Urodził się 29 grudnia w 1995 roku. Jest aktorem, piosenkarzem, muzykiem i tancerzem. Jest członkiem klubu R5 z jego trzema starszymi braćmi i jego przyjacielem. Ross umie grać na pianinie, gitarze, perkusji i uczy się grać na skrzypcach. Grał w Teen Beach Movie. Ostatnio widziałam go w Muppety. Poza prawem.

Mój ulubiony piosenkarz

Prosiliście mnie, żebym powiedziała wam czemu lubię akurat tę piosenkę,   czy mam jakiegoś ulubionego piosenkarza/ piosenkarkę lub zespół oraz czy mogę napisać o ulubionym  serialu. Otóż te wszystkie pytania są powiązane: ta piosenka jest z Austina i Ally, a aktor, który gra Austina jest moim ulubionym piosenkarzem. Ten serial jest moim ulubionym. Na dodatek Pani Dorota Pracka zadała nam speech o dowolnym temacie a ja  opowiedziałam akurat o aktorze grającym Austina!  Napiszę tu ten speech. Oczywiście przetłumaczony na język polski:

 

Minecraft

Minecraft jest grą dla dzieci w wieku 8-13 lat. Istnieje mnóstwo wersji i przeróbek. Na telefon najnowszą wersją jest 0.8.1. Na komputerze natomiast 1.7.4. Na komputerze funkcje są bardziej rozwinięte więc jego opiszemy.

Minecraft na komputerze jest bardzo rozwinięty. Jesteś człowiekiem, który na początku ma tylko ubranie. Musisz zbierać przedmioty i tworzyć z nich bardziej wartościowe przedmioty. Masz tam 10 żyć i możesz mieć też zbroję. Trzeba pamiętać również o jedzeniu. Ogółem Minecraft  jest grą rozwijającą szkołę życia. 

Polecam również wersję na telefon!

Nowa uczennica

W poniedziałek (3 lutego) do naszej klasy przyszła nowa uczennica. Nazywa się Zuzia. Kiedy przyszłam rano do szkoły dziewczyny podbiegły do mnie i powiedziały, a może raczej wywrzeszczały: mamy w klasie nową! Nie byłam przekonana czy będzie fajna. W końcu zwykle dziewczyny, które są nowe są dziwne. Jak mogłam  się tak pomylić!!! Julka i Victoria oczywiście próbowały ją do mnie uprzedzić, ale i tak mnie polubiła. Teraz to jedna z moich najlepszych przyjaciółek!