05 cze 2012

Się działo, czyli Szkolny Festiwal 2.0

Oj działo się, działo! Nasz interdyscyplinarny projekt „Gloger – Lubię To!” okazał się ogromnym wyzwaniem. Chcieliśmy zamienić dzieci w małe Glogerki i zamieniliśmy!

Uczniowie klasy I a w swoim projekcie badawczym zbierali karty, potem projektowali własne na różnych materiałach. Przekonali się, że wykonanie kart z kamienia nie jest niemożliwe, ale takie karty są raczej mało praktyczne :) Filmową relację z ich pracy znajdziecie TUTAJ.

I g oglądała, szkicowała podlaskie wiejskie chaty. Jakie piękne były ich rysunki! Na koniec dzieci stworzyły klasową wieś – wykonały z wielkich kartonowych pudeł makiety – miniatury drewnianych domów.

Projekt badawczy „Książki” udowodnił dzieciom, że nie na każde z zadanych przez nie pytań można uzyskać odpowiedź. Czy bowiem jest bezpiecznie sprawdzić, jaką grubość ma książka, kiedy przejedzie ją samochód?

Uczniowie klasy II c badali tradycje i obyczaje regionu i ułożyli piękną piosenkę TIKowo-Szkołoklasową.

Dzieci z II d poznawały historię żelazka, zbierali stare, oglądali nowoczesne.

Moja Tikająca gromada pokazała publiczności i gościom przygotowane przez siebie fotocasty: z wycieczki do Ciechanowca, o Pani Wandzie Ogrodnik i Pani Dyrektor Annie Satuła. Walczyły z Picasą i Audacity, ale bez interwencji Pani Magdy się nie obeszło :) Fotocastu o Pani Dyrektor Taisie Utko nie zaprezentowaliśmy ze względu na Jej nieobecność spowodowaną chorobą. Zostawiamy go na inną, nie mniej specjalną okazję.

Uczniowie klasy IV b usiłowali znaleźć odpowiedzi na pytania: ile włosów miał Zygmunt Gloger lub co miały z nim wspólnego wczorajsze skarpetki. Opracowali również matematyczną  grę planszową „Glogeromania”.

Klub Młodego Anglisty zaskoczył i rozbawił wszystkich obecnych animacją komputerową przygotowaną w języku angielskim.  Tytuł animacji mówi sam za siebie: „Cudowne lata – młodość Zygmunta Glogera”. Mały Zygmuś i duży Zygmunt oraz żubr z Puszczy Białowieskiej – animowani bohaterowie filmu zrobili podczas imprezy prawdziwą furorę. Cały film możecie zobaczyć TUTAJ.

Członkowie kół przyrodniczych doświadczalnie sprawdzali, czy rzeżucha lubi detergenty.

Koło gitarowe zaś skomponowało z użyciem programu komputerowego i nagrało dwie spośród pieśni ludowych wyszukanych przez Glogera w profesjonalnym studiu nagrań.

„Glogerowskie wojaże” okazały się niezwykle interesujące dla grupy historycznej, która stworzyła mapę podróży badawczych naszego patrona.

„Szlakiem niemieckich fabrykantów w Białymstoku” podążali uczniowie należący do koła języka niemieckiego.

Nasi informatycy zamieścili na stronie internetowej szkoły filmiki z wizyty w radiu, z Festiwalu Kultur, który niedawno odbywał się w naszej szkole oraz najazd paprazzi sprawdzających wiedzę o patronie wśród uczniów, nauczycieli i pracowników w naszej szkole. Możecie obejrzeć je TUTAJ.

Pani Wanda była wzruszona.Łamiącym się głosem dziękowała za pamięć i możliwość bycia bohaterką projektu. Pani Dyrektor obiecaliśmy od przyszłego roku spełnienia Jej marzenia o Dniu Dyrektora (uczniowie mają w tym osobisty interes, bo Pani Dyrektor obiecała, że tego dnia w szkole nie będziemy stawiać nikomu jedynek :) ). Przyjaciel naszej szkoły Pani wizytator Krzysztof Sochoń został z nami do końca, więc chyba mu się podobało :)

To nic, że ktoś się potknął o przewód od sprzętu nagłaśniającego i łapaliśmy wzmacniacz w locie ;) I tak było fajnie :)

Grupy otrzymały dyplomy, dzieci blogujące nagrody (słowniki do poprawnego blogowania)m goście kwiatki, a wszystkim na pamiątkę wręczyliśmy specjalny numer gazetki OKO NA GLOGERA.

Było pod górkę, świat przed Festiwalem zwariował, ale było wa

Kanał RSS komentarzy Adres TrackBack

Zostaw komentarz

Możesz używać następujące tagi: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 

*

CommentLuv badge
css.php