25 cze 2012

Ogólnopolski Festiwal Projektów, Angry Birds i pierwsza miłość :)

 

W piątek 22 czerwca z grupą uczniów: Paulinką, Weroniką, Wiktorią, Kornelią, Patrykiem i Kubą pojechaliśmy do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, aby tam uczestniczyć w Ogólnopolskim Festiwalu Projektów. Towarzyszyła nam moja córka – Gabrysia.

Do Warszawy zawieźliśmy plakaty wykonywane przez dzieci, plakat projektowy przygotowany przez Panią Monikę, grę „Glogeromania”, karty opracowane przez uczniów klasy I a, książki zebrane przez uczniów klasy II a,  makietę z Little Zygmusiem Glogerem oraz specjalne wydanie naszej gazetki „Oko na Glogera” przygotowane przez Patrycję Turkowską z klasy V c. Całości towarzyszyły prezentacje „produktów” klas I-III przygotowane przez Panią Dorotę Wądołowską oraz wszelkie „wytwory” uczniów klas IV-VI zebrane w całość przez Pana Janusza Majewskiego. Największym powodzeniem cieszyła się animacja o młodości Zygmunta Glogera oraz fotocasty z wycieczki do Ciechanowca i ze spotkania z panią Wandą.

Co się wydarzyło?

Paulinka przeżyła swoją pierwszą podróż pociągiem. Kornelia i Kuba zapałali do siebie pięknym młodzieńczym „uczuciem” ;) Wiktoria ani razu się nie naburmuszyła. Weronika biła rekordy w Angry Birds (wszystkie dzieci mogły grać w tę grę na moim świeżo zakupionym tableciku). Dzieci osobiście poznały Pana Piotra Pacewicza (znanego im tylko ze Skype’owej wideokonferencji) oraz Panią Claudię – naszą moderatorkę, Panią Magdę i Panią Edytę, które opiekują się ich blogami. Nasze stoisko odwiedziły również:  Pani Grażyna Czetwertyńska (ekspert) i Pani Agata Łuczyńska (główny koordynator Programu Szkoła z Klasą 2.0).

Niezwykle miłe okazały się spotkania „w realu” z Olą z Krosna, Ulą i Kingą z Innowrocławia, które znamy z blogów. Mnie udało się ponownie zobaczyć z Panią Krysią Samborską z Krosna, panią Olą Terlecką z Innowrocławia i po raz pierwszy z Panią Danusią Chwastek.

Chwilowo poczuliśmy się zdezorientowani grą w Bingo, nie wiedzieliśmy bowiem, co mamy z tym zrobić. Kiedy tylko „załapaliśmy”, w czym rzecz, zaczęło się wypełnianie, uzupełnianie i zbieranie. Niemal w ostatniej chwili złożyliśmy efekty „zbieractwa”, za które dzieci otrzymały piękne niebieskie pendrive’y z logo Programu.

W drodze powrotnej było radośnie i… głośno. Tablecik zaliczył podłogę, Paulinka wytrwale zdobywała kolejne poziomy w Angry Birds, Kornelia większość czasu spędziła na korytarzu w oczekiwaniu na to, by zauważył to Kuba ;) i tak minął nam czas, a mnie z tego wszystkiego rozbolała głowa :) cóż… wszak pierwsza miłość dawno już za mną :( tylko ona pozwala nie odczuwać nadmiaru wrażeń i zmęczenia :)

Kanał RSS komentarzy Adres TrackBack

Komentarzy: 2

 1. Pani Kasiu, da się pani namówić na wpis na temat: http://blogiceo.nq.pl/szkola2zero/?p=6330

  Będziemy baaardzo wdzięczni za pani wypowiedź w tej kwestii :) Może być mała publicystyka :) A może być punktowo i hasłowo :)

  Z góry dziękuję!
  Magda
  Szkoła z klasą 2.0
  Szkoła z klasą 2.0 ostatnio opublikował..Blogowanie jest OK!My Profile

 2. wikusia12

  Haha bardzo śmieszne jeśli chodzi o moje fochy ! ;) ale ma Pani rację rzeczywiście tak było . A co do kuby i korneli było śmiesznie ;) ale nie było mięndzy nimi tak przez cały czas bo potem stało się coś innego o czym na pewno Pani wie ;) ale to było dawno tak czy inaczej wyjazd był udany ;) . Szkoda tylko ,że Chelsea nie mogła z nami wtedy być ;)

Zostaw komentarz

Możesz używać następujące tagi: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 

*

CommentLuv badge
css.php