O mnie

Mam na imię Kasia. Mieszkam w Białymstoku. Od 14 lat jestem nauczycielem języka polskiego. Pierwsze dziesięciolecie mojej pracy zawodowej to szkoła prywatna. W niej zetknęłam się chyba ze wszystkim: z nieprzeciętnymi, bardzo pracowitymi i zdolnymi dziećmi, nadto wymagającymi wobec swoich dzieci rodzicami, uczniami baaaaardzo słabymi, dla których nie było miejsca w szkołach publicznych, wysoko postawionymi rodzicami, którzy nie akceptowali „inności” swoich dzieci, ciągłym pokonywaniem własnych barier fizycznych i emocjonalnych, często koniecznością przekraczania granic swoich możliwości… Człowiek – jak to człowiek – wcześniej czy później zaczyna wyciągać wnioski i stara uczyć się na błędach, a popełniłam ich wiele…
Niemal na początku swojej pedagogicznej drogi trafiłam na Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów KLANZA. Najpierw uczestniczyłam w szkoleniach tam organizowanych, później – odkrywszy predyspozycje do prowadzenia i animowania grupy – rozpoczęłam przygotowywanie się do ścieżki trenerskiej. Dziś jestem certyfikowanym trenerem II stopnia w Klanzie, autorką i współautorką wielu warsztatów metodycznych, a każdy z nich powstawał w wyniku moich pedagogicznych zainteresowań i poszukiwań.
Pracę w szkole niepublicznej porzuciłam na rzecz „państwówki”. Od kilku lat pracuję w Szkole Podstawowej Nr 12 im. Zygmunta Glogera w Białymstoku, w której jestem nauczycielem i jednym z wicedyrektorów. Cały czas aktywnie wykonuję również swoją pracę trenerską, prowadząc warsztaty dla nauczycieli na terenie całego kraju.
Miewam różne chwile… Czasem wycofania, czasem zwątpienia we własne siły i możliwości, czasem myślę że potrafię przenosić góry… Mimo wszystko nigdy się nie poddaję. Nawet jeśli przez moment wydaje mi się, że już  nie dam rady iść z jakiegoś powodu naprzód, staje na mojej drodze ktoś lub zdarza się coś, co znów mnie pozytywnie napędza i nakręca.  Kocham każdą taką chwilę. Uwielbiam obejrzeć się wstecz i zobaczyć, jak wiele dobrego mam za sobą, wyobrażać sobie, ile jeszcze przede mną.

Kanał RSS komentarzy Adres TrackBack

Komentarzy: 11

 1. Śmieszne kotki , a zarazem słodkie.

 2. domkasia domkasia

  Uwielbiam swoje kotki, Kornelko. Cieszę się, że Tobie też się podobają :)

 3. To bardzo dobrze:D

 4. Jest pani osobą niezwykłą,moim znadniem jest pani najlepszą polonistką na świecie nie chciała bym miećinnej polonistki niż pani:D I niechcę odejść z tej szkoły.:D A nawet jeśli odejdę to wtedy będę panią pamiętać do końca życia.

 5. Damian i Marek

  Fajne koty!!! Jak z TV

 6. patrycjaauczennica Patrycja

  Śliczne kotki. Pozdrawiam ; )

 7. chelsea

  Śliczne kotki pani Kasiu :) . Pozdrawiam i zapraszam do odwiedzenie mojego bloga- http://blogiceo.nq.pl/chelseasp12/ Chelsea

 8. Dziękujemy bardzo za komentarz i gratulujemy Kornelce pierwszego miejsca.

 9. anna

  Pozdrawiam tym razem na blogu, wczorajsza telekonferencja tak mnie wykończyła a i godziny dzisiaj na telefonie,że dzisiaj po raz pierwszy postanowiłam napisać do ciebie na blogu. To mój pierwszy wpis w życiu wiec chyba możesz czuć się wyróżniona!!! Myślę, że powoli dojrzewam do podjęcia kroków zwiazanych z własnym blogiem a wtedy to już chyba tylko „nie płacz Ewka”… A tak co do kotów – też mi sie podobają.

 10. domkasia domkasia

  Ojojoj, jakiego Wspaniałego Gościa się doczekałam!!! Ale żeby telekonferencja ze mną była aż tak męcząca??? A myślałam, że to czysta przyjemność ;)
  Czuję się niezwykle wyróżniona! Teraz pora na Koleżankę-Dyrektorkę… Hmmm… Osobiście dopilnuję założenia blogu :) :):)

 11. gabrysiaficowicz Gabrysia Ficowicz

  Świetny blog

Zostaw komentarz

Możesz używać następujące tagi: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 

*

CommentLuv badge
css.php