Fotografie z czwartego spotkania z przedszkolakami

A oto zdjęcia jakie moja koleżanka zrobiła:

Posted in Bez kategorii, Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2012/13 | 3 Comments

Kolejne wyjście do przedszkolaków.

Moja koleżanka Martyna brała udział w tym spotkaniu i napisała wam krótki opis przebieg wydarzeń, gdyż ja nie uczestniczyłam w tym projekcie. A oto co napisała:
”                                       Trzylatki słuchają „bajeczki o sześciu myszkach”                                         05.04.2013 r. nasz grupa projektowa odwiedziła Przedszkole Salezjańskie w Dębnie.
Przygotowałyśmy trzylatkom inscenizowane czytanie „Bajeczki o sześciu myszkach”. Każda z nas musiała przygotować sobie taki strój, aby przypominać myszkę. Nasze przedstawienie zaczęłyśmy od zagadek o myszkach. Dzieci musiały odpowiedzieć , co lubią jeść myszki, czego się boją myszki, gdzie mieszkają.
Przeczytałyśmy bajkę, którą przedszkolaki z chęcią wysłuchały, a później sprawdziłyśmy ile dzieci zapamiętały. Zadawałyśmy pytania i aby ułatwić im odpowiedzi, pokazywałyśmy jednocześnie rysunki, które dotyczyły kolejnych zdarzeń w bajce. Potem wspólnie bawiliśmy się w kotka i myszkę oraz układałyśmy  duże puzzle z myszkami.
Na koniec nagrodziłyśmy maluchów pluszowymi myszkami i przyszedł czas na pożegnanie. Moja koleżanka Sara wręczyła dzieciom postacie myszek do pokolorowania w domu, a ja przekazałam wychowawczyni przedszkola listy do rodziców.
Ten czas z dziećmi spędziłyśmy bardzo miło i zabawnie. Cieszę się, że mogłam odwiedzić wraz z koleżankami przedszkole i powrócić na chwilę do dzieciństwa.
Martyna :)  ”

Wizyta u dzieci z tego co moja koleżanka napisała, bardzo mi się podobała, szkoda tylko, że w niej nie brałam udziału. Sama chciałabym,  chociaż na chwilkę wrócić do lat z dzieciństwa. Nie mogę doczekać się, aż ja będę brała udział w jednym zadaniu projektowym. Bardzo lubię dzieci a najbardziej te małe, ponieważ sama mam młodszego brata, z którym często spędzam popołudnie bawiąc się w najróżniejsze gry, które czasem sama wymyślam.
Wracając do tematu, takie spotkanie przedszkolaków z gimnazjalistami łączy dwa odmienne światy, ale pokazuje nam, że mimo różnicy wieku, możemy się dogadać nawet z tak młodym człowiekiem, który nie zawsze słucha i czasem trzeba wiele wysiłku, aby zwrócić uwagę na pewne tematy. Natomiast one były bardzo zainteresowane, tym co moje koleżanki chciały im przekazać.

Posted in Bez kategorii | Komentowanie nie jest możliwe

Nasz kochany maj.

Nie dawno była tzw. majówka. Odbywała się ona w dniach od 1 do 3 maja.
Pogoda nam w tym czasie dopisywała, było słonecznie i ciepło. Niektórzy, to nawet się opalali, chociaż moim zdaniem teraz jest jeszcze za zimno, żeby się opalać. Wiele rodzin organizowało, wtedy grille. Na podwórku można zacząć grać z kolegami, koleżankami, czy innymi dziećmi w takie gry jak piłka nożna, zabawa w chowanego lub inne podobne rzeczy. Nastolatki wychodzą już na spacery, zaczynają jeździć na rowerach, rolkach i innych przeróżnych sprzętach.
Mam nadzieje, że będzie robiło coraz cieplej. ;)

Posted in Bez kategorii | Komentowanie nie jest możliwe

Wiosna się zbliża.

Nasza ukochana zima powoli się kończy. Nie wiem jak wy, ale ja się z tego bardzo cieszę. Nie lubię gdy pada śnieg, ponieważ wtedy jest strasznie zimno. :) Nareszcie nie trzeba ubierać się w grubą zimową kurtkę i w kozaki. ;)
Za oknem robi się już ciepło, więc można grać w piłkę nożną oraz w inne różne zabawy. Często gra się też w karty albo w „berka” .
Wiosna to czas, gdy wszystko budzi się do życia. Trawa i liście na drzewach są takie zielone. Ptaszki ślicznie ćwierkają. Przyroda wtedy ożywa, a taki widok jest bezcenny. Człowiekowi poprawia się humor, jest wesoły, mózg lepiej pracuje, a przez to o wiele lepiej nam się myśli.
Muszę już kończyć, ale jeszcze raz napiszę, że bardzo się cieszę z tego, że jest już powoli ciepło. ;D

 

 

Posted in Bez kategorii | 2 Comments

Zdjęcia do trzeciego spotkania projektowego

Posted in Bez kategorii | 4 Comments

Trzecie spotkanie z projektu „Czytamy dzieciom”

Mój kolega z klasy, Jacek, wziął udział w projekcie „Czytamy dzieciom” i tak opisał swoje wrażenia.

„Moja grupa projektowa miała za zadanie zorganizować w przedszkolu biblioteczkę i zachęcić dzieci i ich rodziców do korzystania z niej. W listopadzie i grudniu dziewczyny z innej grupy przeprowadziły zbiórkę i zebrały 109 książeczek dla maluchów. My opisaliśmy książki, założyliśmy im karty i wspólnie z wychowawczynią przedszkola, pania Haliną, wygospodarowaliśmy dla nich miejsce w sali. Potem rozpoczęła się promocja biblioteczki. Dla dzieci zainscenizowaliśmy 3 wiersze i prowadziliśmy zabawy związane z ich treścią. Dla rodziców przygotowaliśmy wystawę zebranych książek, podczas której mogli z dziećmi je oglądać i wypożyczyć do domu. Każdemu przedszkolakowi założyliśmy Kartę Czytelnika. Było spore zainteresowanie, więc obiecaliśmy jeszcze wzbogacić tę biblioteczkę. Cieszę się, że zrobiłem coś dobrego dla tego przedszkola.”

 

Jacek Kardas, kl. II h

Posted in Bez kategorii | Komentowanie nie jest możliwe

dalszy ciąg drugiego spotkania z przedszkolakami

Jedna z moich „projektowych koleżanek” zgodziła się podzielić wrażeniami z udziału w projekcie edukacyjnym „Czytamy dzieciom”. Oto jej wypowiedź:

Przed świętami Bożego Narodzenia uczestniczyłam w jednym z zadań projektu szkolnego „Czytamy dzieciom”. Przygotowania trwały ok. dwóch tygodni. Próby były luźne i zabawne. Zadania niezbyt ciężkie, wymagały tylko trochę zaangażowania. Wszystkie dziewczyny się zobowiązały. Naszym zadaniem było wykonanie drzewek z papieru, bombek, gwiazdek i ozdób świątecznych. Na próbach ćwiczyłyśmy interpretacje głosową bajki. Cały czas się śmiałyśmy, ale starałyśmy wykonać nasze zadanie dobrze. W końcu poszłyśmy do grupy pięciolatków. Stresowałyśmy się, ale widząc reakcje dzieci od razu się rozluźniłyśmy. Bawiłyśmy się razem z dziećmi, pomagałyśmy im dekorować choinkowe bombki i rozmawiałyśmy z nimi. Kilka dni później poszłyśmy z naszym programem do grupy trzylatków.

Ten projekt przypomniał mi  to,jak ja byłam taka mała. Wróciłam do tamtych lat. Razem z dziewczynami miło wspominamy ten projekt. Wymagał troszkę wysiłku, ale było warto. Nie była to ciężka praca, lecz czysta przyjemność. Uważam, że warto uczestniczyć w tego typu projektach. Dzięki nim udaje nam się zrobić coś dla innych, ucieszyć dzieci i samemu się pobawić.

Roksana Karpiel kl.II „b „

GP w Dębnie

Posted in Bez kategorii | 2 Comments

Och te ferie.

Witam.
Na te dwa tygodnie czekałam bardzo długo i z niecierpliwością. Tak jak zapewne i wy. Poza domem jest dużo śniegu, więc można chodzić się pobawić, pozjeżdżać na sankach, urządzać bitwy na śnieżki. Równie dobrze możemy posiedzieć w domku, pić gorącą herbatę i czytać książki. Gdy nie trzeba chodzić do szkoły odwiedzić możemy ciocię, babcię i inną rodzinę. Jeździmy wtedy też do innych krajów. Śpimy sobie dłużej niż w czasie szkolnym, oglądamy różne ciekawe filmy. Chociaż ja z tych wszystkich rzeczy jeszcze nie skorzystałam, ale na pewno każde z nich wypróbuje. Z ferii cieszę się bardzo, ponieważ mogę odpocząć od nauki.

Czekajcie na następny wpis. Pozdrawiam. ;)

Posted in Bez kategorii | 5 Comments

Drugie spotkanie z przedszkolakami w ramach projektu „czytamy dzieciom”

Przed bożym narodzeniem druga grupa projektowa zorganizowała świąteczne spotkanie czytelnicze w Salezjańskim Przedszkolu w Dębnie.
Maluchy wysłuchały „Legendy o choince” autorstwa Jadwigi Dymkowskiej czytanej z podziałem na role. Potem opowiadały na pytania dotyczące treści legendy i rozpoznawały na ilustracjach palmę, oliwkę oraz choinkę. Ubrały też papierową choinkę gwiazdkami ze swoim imieniem, a na koniec z pomocą gimnazjalistek ozdabiały kolorowe bombki.
Spotkaniu cały czas towarzyszył żłóbek z dzieciątkiem, przy którym chętnie gromadziły się dzieci i zawieszały na nim swoje bombki. Naśladowały też różne zwierzęta, które przyszły pokłonić się małemu Jezuskowi. Trzylatki podczas swojego spotkania szukały aniołków ukrytych w ich sali i ustawiały je wokół żłóbka.
A oto kilka zdjęć ze spotkań z 3-latkami oraz 4-5-latkami, które wykonała Klaudia Błażków z kl. II a.

Posted in Bez kategorii | 6 Comments

Święta tuż, tuż..

            Witam wszystkich czytelników. Jak wiecie wielkimi krokami zbliża się Boże Narodzenie więc mam nadzieje, że wy tak samo jak ja wprawiliście się w ten świąteczny nastrój. Nie wiem jak wy, ale ja właśnie na ten czas czekam z niecierpliwością przez cały rok.  Teraz powinniśmy być bardziej mili dla wszystkich, ale to nie oznacza, że tylko przez ten okres. Przeciwnie powinniśmy być tacy przez cały rok, ale wiadomo, że często o tym zapominamy. Wracając do tego, że bardzo niedługo są święta, w szkole każda klasa przygotowuje wigilie. Mogę się pochwalić, że moja klasa zrobiła tą uroczystość o tydzień wcześniej. Było na niej bardzo wesoło i każdy się świetnie bawił. Wszystkie dziewczyny i paru chłopców się ubrało elegancko. Zapomniałam i odbiegłam na chwilkę od tematu, ale już muszę kończyć więc życzę wszystkim miłego czekania na święta, no i oczywiście na coś co każde dziecko bardzo lubi, czyli prezenty. :D

Posted in Bez kategorii | Komentowanie nie jest możliwe