RSS Feed
 1. Czas na nowy blog!

  Listopad 11, 2015 by Mariola Grzybowska

  Zapraszam na naszego nowego bloga!

   

   


 2. czas na jesienną olimpiadę matematyczną

  Listopad 5, 2015 by Mariola Grzybowska

  3 listopada 2015 roku miało miejsce istotne wydarzenie, oczywiście istotne dla Wszystkich, którzy choć trochę lubią i „czują” matematykę. Ten dzień zapisał się w naszym szkolnym kalendarzu jako spotkanie miłośników matematyki podczas ogólnopolskiej olimpiady. Do  konkursu przystąpiło dwudziestu czterech uczniów z klas IV-VI, a najliczniejszą grupą byli przedstawiciele klas czwartych. Zadania, z którymi musieli zmierzyć się uczestnicy nie należały do najłatwiejszych, ale … przecież to konkurs! Przekonajcie się sami i zobaczcie jak wyglądało jedno z zadań konkursowych:

  „Liczba czterocyfrowa, której cyfra jedności jest 4 razy większa od cyfry setek i 2 razy większa od cyfry dziesiątek zapisana w systemie rzymskim to: A) MMDCCCXLII  B) MCDXXI   C) MMCXXIV  D) MCCXLVIII „

  Chyba jednak nie było takie trudne?

  Przekonamy się w styczniu, gdyż dopiero wtedy poznamy oficjalne wyniki tej ogólnopolskiej olimpiady matematycznej. Czekamy z niecierpliwością na… laureatów!

  Na zdjęciach poniżej tegoroczni uczestnicy podczas konkursowych zmagań.

  Szkolny organizator- Mariola Grzybowska

  olimpus-3

  olimpus-2autor zdjęć: M.Grzybowska;  CC BY-ND 3.0


 3. Pomagamy innym !

  Październik 30, 2015 by Nikola

  W  październiku w naszej szkole zorganizowano  zbiórkę pt. „Podaj mydło!”
  „W Kamerunie kosztuje całą dniówkę, a u nas jest za złotówkę ”
  Zbiórka miała na celu pomoc  ludziom z innych krajów. Taka mała, pachnąca  kostka pozwala zadbać o higienę i uniknąć wielu niebezpiecznych chorób, takich jak np.: dur brzuszny czy czerwonka.
  Organizatorkami zbiórki były panie Agata Romańska i Angelika Szalewicz, które przesłały mydła do Fundacji Pomocy Humanitarnej  ,,Redemptoris Missio” w Poznaniu.
  Wszystkim, którzy przyłączyli się do zbiórki z całego serca dziękujemy ! :]
  Mydła bardzo się przydadzą i uratują życie dużej ilości ludziom!!

  O tej akcji możemy przeczytać w wielu artykułach różnych czasopism i na różnych stronach internetowych. Naszą uwagę zwróciła wypowiedź pani J.Janiec-Palczewskiej(koordynatorki akcji) zamieszczona w artykule p. Zenona Kubiaka-  tutaj , a poniżej przytoczyłyśmy fragment z wypowiedzią tej pani:

  „Jak bardzo cenne jest mydło, miałam okazję przekonać się będąc w Kamerunie. To w wioskach jeden z najlepszych prezentów. Misjonarze często zabierają je ze sobą, idąc do swoich podopiecznych w koloniach trędowatych, więzieniach czy sierocińcach – opowiada Justyna Janiec-Palczewska, koordynator akcji. – Kameruńczycy używają jego tańszej wersji zrobionej z tłuszczu i popiołu. Mydła tego używają do prania, mycia garnków a nawet zębów. Pachnącego mydła w wioskach nie zna nikt. Kiedy rozdałyśmy z misjonarkami mydło w szkole, dzieci wąchały je z niedowierzaniem – dodaje.”

  220px-Decorative_SoapsKolekcja dekoracyjnych mydeł; Wikipedia; domena publiczna

  Pozdrawiamy!
  Redaktorki szkolnego bloga
  Paulina, Angelika, Nikola, Kinga i Wiktoria :D


 4. O wspórzędnych geograficznych i nie tylko

  Październik 23, 2015 by Mariola Grzybowska

  Odwiedzając bloga naszych znajomych (z sieci) czyli ze Szkoły Podstawowej 146 w Warszawie przeczytałam bardzo ciekawy wpis zamieszczony przez Zofię Górską na temat współrzędnych geograficznych. Przeczytajcie sami „Przeglądając stronę internetową Polskiego Portalu Edukacyjnego „Interklasa”  napotkałam na ciekawą aplikację dotyczącą współrzędnych geograficznych (http://eduseek.interklasa.pl/artykuly/artykul/ida/2055/idc/7/). Podobne tematy są opisane TUTAJ. Na podanych stronach można znaleźć ciekawe informacje i animacje dotyczące południków i równoleżników. Są też przykładowe testy do rozwiązania. Zachęcam do obejrzenia. Może ułatwi Wam to lepsze zrozumienie omawianych teraz na przyrodzie zagadnień o długości i szerokości geograficznej.”

  Autorka wpisu zachęca do zapoznania się z aplikacją, która każdemu szóstoklasiście (i nie tylko) pomoże zrozumieć i sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności w określaniu współrzędnych geograficznych.

  Bez tytułu

  Osobiście zachęcam koleżanki i kolegów nauczycieli do odwiedzin na stronie interklasy (http://eduseek.interklasa.pl/. Znajdziecie tam wiele wspaniałych przykładów różnych lekcji z różnych przedmiotów i wiele naprawdę fajnych ćwiczeń, w tym także interaktywnych oraz prezentacji multimedialnych.


 5. Dzień Spódnicy !

  Październik 23, 2015 by Nikola

  Dziś w naszej szkole odbył się Dzień w Spódnicy ! Niektórzy chłopcy przyłączyli się do zabawy i przyszli w spódnicach . Podczas długiej przerwy pani Agnieszka Łukasiewicz-Makara zrobiła nam wspólne zdjęcie na stronę szkoły. Panie Nauczycielki również się do nas przyłączyły . Na lekcji matematyki pani Mariola   zrobiła zdjęcie chłopcom z naszej klasy (szkoda, że tak niewielu przyłączyło się do zabawy!).  Oto oni:

  VIa-chł                                                                      od lewej: Adrian S., Grzegorz Sz. i Marcin S.

  Czyż to tylko przypadek, że nasi „rozrywkowi” koledzy noszą nazwisko na literę „S”, a „s” to pierwsza litera wyrazu spódnica? A może to właśnie miało wpływ na ich włączenie się do zabawy?

  A tak prezentowałyśmy się my- redaktorki z Klubu Szkolnego Bloga w spódniczkach:

  VIA-dz Nasza wychowawczyni- opiekunka grupy blogerów- pani Mariola Grzybowska  zrobiła nam to zdjęcie na dzisiejszych zajęciach .  Od lewej: Wiktoria S., Patrycja Z., Angelika B.  i Kinga K.

  Pozdrawia zespół szkolnego bloga :

  Kinga, Patrycja i Angelika


 6. Pies=przyjaciel człowieka

  Październik 16, 2015 by Nikola

   

  Znaleźliśmy przemawiający do ludzi wiersz o biednych pieskach w schroniskach, może on zachęci do pomocy tym biednym psiakom.

  Barbara Borzymowska

  SCHRONISKO NIECHCIANYCH UCZUĆ

  Jeśli kiedyś duma nadmierna
  z człowieczeństwa w tobie zagości,
  pójdź do schroniska niechcianych uczuć,
  przechowalni niepotrzebnych miłości.

  W każdej klatce mieszka ciężka dola.
  Między pręty smutek wciska nos.
  I na pewno nie załatwia sprawy
  wzruszenie ramion, no cóż, taki los.

  Może, kiedy tam się wybierzesz,
  smutne oczy zawładną twym sercem
  i już będzie jedna miłość potrzebna,
  jednej stanie się kres poniewierce.

  Potem będziesz miał już samą radość:
  psa z milionem merdających ogonów.

  I z pewnością szybko się przekonasz,
  że to lepsze od fałszywych ukłonów.

                                                                                                                                                                        Klub Szkolnego Bloga z 6a

  No i…, jak ich nie kochać?

  (tapeciarnia.pl)237784_dwa_brazowe_szczeniaki

  Zdjęcie: http://www.tapeciarnia.pl/236979_slodkie_dwa_szczeniaki

   


 7. Na pomoc psom !

  Październik 16, 2015 by Nikola

  W zeszłym roku nasza szkoła rozpoczęła współpracę ze schroniskiem dla psów w Białogardzie. Natomiast w tym roku to schronisko ma duże kłopoty - może zostać zamknięte !!! Postanowiliśmy więc ruszyć im z pomocą .

  W naszej szkole rozpoczęła się zbiórka karmy dla tych biednych psów, uczniowie przynoszą głównie suchą karmę. Oczywiście kto zechce może przynieść również zabawki . Prosimy zanosić to do p. Igi Sadowskiej lub p. Ireny Golińskiej . Jeszcze raz z całego serca prosimy o pomoc - liczymy na Was !

  Pomogą im :
  koce , stare kołdry , miski , zabawki , legowiska , smycze i obroże .

  Jeśli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej – zajrzyjcie na tę stronę :

  Klub szkolnego bloga z 6a- Patrycja, Wiktoria i Angelika

   Psy

   

  Grafika: Kinga Kulczyńska, piZap, CC BY 4.0


 8. Nauczyciele o nauczycielach

  Październik 9, 2015 by Nikola

  pracę w pizapie wyk. Damian Marchel, CC BY 4.0

  pracę w pizapie wyk. Damian Marchel, CC BY 4.0

  Wkrótce święto naszych NAUCZYCIELI. Jest to szczególny dzień  w życiu całej szkoły i dlatego przeprowadziliśmy z nauczycielami krótką sondę. Każdy z zapytanych nauczycieli bardzo chętnie  odpowiedział na dwa pytania :

  Za co cenił/ceniła   pan/pani   swoich nauczycieli ?

  Którego nauczyciela  pan/pani  wspomina najlepiej i dlaczego ?

  Nauczycielami odpowiadającymi na nasze pytania byli: P. Ewa Wyszczelska , P. Janina Ulikowska, P. Piotr Żoch , P. Dorota Sztuk , P. Tomasz Dudka, P. Grzegorz Kruczek , P. Małgorzata Abramczyk, P.  Agnieszka Adamska, P. Agnieszka Redmann-Konofał, P. Iga Sadowska, P. Angelika Szalewicz, P. Kamila Tadeusiak, P. Leszek Talko.

  Na podstawie najczęstszych odpowiedzi udzielanych na pytanie pierwsze, można stwierdzić, iż nasi nauczyciele cenili swoich nauczycieli za: sprawiedliwość , szczerość, profesjonalizm, konsekwencję, stawianie wymagań oraz chęć niesienia pomocy uczniom. Wielu wypowiadających się wskazało również na postawę , która zainspirowała ich do wyboru zawodu i nauczania innych.

  Na pytanie drugie „jakiego nauczyciela najlepiej wspominają”, nasi obecni wychowawcy i nauczyciele, najczęściej odpowiadali, że nauczycieli j.polskiego za  życzliwość, cierpliwość i ciekawy sposób przekazywania wiedzy.

  Bardzo dziękujemy za udział w naszej krótkiej sondzie!

  Pozdrawiamy Wszystkich Nauczycieli  i życzymy wszystkiego najlepszego.

  Zespół szkolnego bloga z kl.VIa


 9. Szóstoklasiści o swoich wychowawcach

  Październik 9, 2015 by Nikola

  obraz1

  Z okazji zbliżającego się Dnia Nauczyciela przeprowadziłyśmy krótką sondę z klasami szóstymi, ponieważ oni najdłużej znają swoich wychowawców. Od czwartej klasy wychowawcami klas szóstych są:p.Mariola Grzybowska (VIa), p. Grzegorz Kruczek (VIb), p.Robert Stawicki (VIc), p. Anna Gorczyca (VId), p.Katarzyna Nowak-Kulpa (VIe), p.Agnieszka Redmann-Konofał (VIf).

  Uczniom klas szóstych zadałyśmy pytanie: ”Za co chcielibyście podziękować swojemu wychowawcy?”

  Najczęstsze odpowiedzi to:

  - dziękujemy za wycieczki,

  - za siłę i cierpliwość,

  -za wyrozumiałość,

  -za troskę,

  -za pomoc w trudnych sytuacjach,

  -za dobre słowa o swoich wychowankach,

  -za kreatywność,

  - za uśmiech,

  - za ciekawe lekcje.

  Myślimy, że w tym miejscu wypada nam dołączyć się z życzeniami dla Wszystkich Wychowawców i Nauczycieli z naszej drawskiej podstawówki- WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!

  Zespół szkolnego bloga z kl.VIa

  grafika: P.Białoszycka i W.Starzyk, piZap, CC BY 4.0


 10. 30 września 2015 w naszej szkole to …

  Październik 3, 2015 by Nikola

  Dzień Chłopaka i Dzień Krawata

  Pamiętałyśmy o naszych kolegach , a na znak solidarności z nimi i otwartości na współpracę założyłyśmy krawaty. Krawat jako część męskiej garderoby był w tym dniu łącznikiem naszej wzajemnej sympatii.

  Na zdjęciach poniżej,  grupy „krawaciarzy” z VIa i IVe. Prawda, że prezentujemy się świetnie?

  dzien_krawata_w_VIA   z_krawatem_w_IVe

  Zdjęcia udostępniła pani M.Grzybowska

              Z pozdrowieniami dla wszystkich, którzy w tym dniu włączyli się do zabawy- Nikola i Patrycja z VIa