Tak łatwo możesz pomagać ….

kosz-serca

Taki piękny kosz znalazł już swoje miejsce na naszym szkolnym podwórku. To do niego wszyscy, którym bliskie jest pomaganie innym, będą przynosić i wrzucać kolorowe, plastikowe nakrętki.
Akcja zakłada zakup wózków inwalidzkich, dlatego też, aby pomóc wszystkim potrzebującym Fundacji, każdy z nas powinien przyłączyć się do segregacji i zbiórki.
Pamiętajmy tylko, aby nakrętki miały oznaczenia trójkącika stworzonego ze strzałek lub symbole”5″ lub “05”.

Serdeczne podziękowania dla pana Przemysława Bogusza, sponsora
i pomysłodawcy pojemnika!
Drawszczanie! Nie czekajcie, już dzisiaj włączcie się do akcji i zbierajmy razem nakrętki!

Posted in Bez kategorii, Szkolne życie | Leave a comment

SP 1 razem z WOŚP

wospJak każdego roku tak i dzisiaj, uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 1 w Drawsku Pomorskim włączyli się do gry w 28 finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jedni świetnie spisali się jako wolontariusze kwestujący na ulicach miasta, inny włączyli się w aukcję, a największa część szkolnej społeczności wspierała różnymi kwotami zbierających do puszek. Rodzice naszych uczniów włączyli  się do gry poprzez  zakupy na aukcji.

Zuzia F. i Filip B. z kl. 8a

Zuzia F. i Filip B. z kl. 8a

Ogromne brawa dla tej dwójki wolontariuszy z klasy 8a ! Dzięki takim jak Wy, w całej Polsce i nie tylko, ludzie mogli wesprzeć szczytny cel tegorocznej akcji. SUPER!
Część naszych uczniów zagrała podczas aukcji, która odbyła się w hali sportowej SP nr 2. Tak, to tam znana wszystkim mieszkańcom orkiestra Viva Battuta zagrała  pod okiem Mistrza- p. Tomasza Stawickiego. Dla Was ogromne PODZIĘKOWANIA!
wosp-o1 wosp-o2

Na wspomnianej aukcji znalazła się praca klasy 8b – malowidło na desce przedstawiające anioła.
wosp-aukcja-8bZamieszczone zdjęcia pochodzą ze strony DSI, autorem jest p. Adam Cygan.

Posted in Bez kategorii, Szkolne życie | Leave a comment

Wyniki matematycznego Olimpusa

olimpus-tytuł

NAJLEPSI  W SZKOLE:
najlepsi-O-2019NAJLEPSI NA POZIOMACH IV-VIII

IV– Julia Goryś –kl.IVa

V – Jakub Głowacki – kl.Vb

VI – Anastazja Pawełczak – kl.VId

VII – Maciej Wróblewski kl. VIIb

VIII – Jakub Pietrasik kl. VIIIa

listek

Szkolny organizator:
Mariola  Grzybowska

 

Posted in Bez kategorii, Szkolne życie | Leave a comment

Śnieżynki z konkursem matematycznym w klasach I-III

Grupa sześciu dziewcząt z klasy 8a, w piątek -6 XII 2019 wcieliła się w role pomocnic Mikołaja, który poszukiwał najlepszych matematyków wśród najmłodszych uczniów naszej SP nr 1 w Drawsku Pom.
Śnieżynki
Zaopatrzone w zestawy działań, drobne upominki i słodycze wyruszyły razem z opiekunką koła matematycznego klas ósmych, p.M.Grzybowską na drugiej lekcji na poszukiwania. Lekcja krótka, zdążyły więc odwiedzić tylko sześć klas, w tym wszystkie pierwsze, dwie trzecie i jedną drugą.
Wśród klas pierwszych zwycięzcami zostali:
Wojciech Tymiński z kl.Ia
Pola Orłowska z kl.Ib
Tymoteusz Bohdanowicz z
kl.Ic
Na zdjęciach widać jak bardzo byli zaangażowani i zgłaszali się do odpowiedzi.
Ia W-I-c W-I-c-2 Pola-Ib Wojtek-Iazdjęcia: M.G.

Posted in Bez kategorii, Szkolne życie | Leave a comment

Mikołajkowo z matematyką

6 grudnia, w piątek były Mikołajki. Oprócz tradycyjnych spotkań z Mikołajem przygotowałam dla uczniów z klas IV-VIII konkurs z zadaniami ukrytymi pod kodami QR.
gazetkaNiestety, tylko trzy osoby udzieliły prawidłowej odpowiedzi na dwa pytania ukryte pod kodem i otrzymali drobne upominki rzeczowe.
Byli to: Martyna Czarnecka z kl. IVa
Katarzyna Szynkaruk z kl. VIIb
Brunon Kubacki z
kl.IVa
Pozostali uczestnicy otrzymali „słodkie pocieszenie”
.

Posted in Bez kategorii, Szkolne życie | Leave a comment

Moje mydełko-mój prezent

W poniedziałek, 2 grudnia uczniowie klasy 4a przygotowywali własnoręcznie piękne, glicerynowe mydełka, które jako prezenty, trafią do osób im najbliższych: rodziców, dziadków, rodzeństwa. Po okiem pani Iwony Andrearczyk poznawali tajniki tworzenia mydełek i uczyli się przestrzegania zasad bhp. Ich radość, ciekawość, zainteresowanie były najlepszą oceną spotkania i cudowną lekcją integracji klasy.
Tak słuchali i pracowali:
zdj-1-rozmowa-bhp zdj-4-Zosia-Bartek

 

 

 

 

zdj-5-rząd-od-wejścia

zdj-2-bhp

Takie piękne mydełka tworzyli i stworzyli:
zdj-7-mydełko-M-Dz zdj-8-mydełko-Z-M

 

 

 

 

 

 

 

zdj-6-mydełkozdj-9-mydełko

 

 

 

 

 

 

A tak wyglądają zapakowane prezenty.

A tak wyglądają zapakowane prezenty.

zdjęcia:M.G.

Posted in Bez kategorii, Szkolne życie | Leave a comment

Dzień Pluszowego Misia

plakatNajmłodsi uczniowie naszej szkoły- grupa Ob, wspaniale się bawiła tego dnia. Cudownie przebrani, z przytulankami w ręce przemaszerowali korytarzami szkoły, aż pod gabinet pani dyrektor, która powitała ich uśmiechem i miłymi słowami. 23 przedszkolnych bohaterów  z wychowawczynią p. Wiolettą Kruszniewską prezentowało się znakomicie, a radość na ich twarzach była oznaką dobrej zabawy.
25 listopada,  tego właśnie dnia,  przypada rocznica powstania tej maskotki. Misio-kochany pluszak, jest ponadto symbolem dobra, miłości, ciepła, łagodności i opiekuńczości, czyli tego, czego jako ludzie bardzo pragniemy. Nic dziwnego, że pluszowe misie z dzieciństwa często towarzyszą nam również w dorosłości i są chętnie wybierane jako maskotki uświetniające różne miejsca czy wydarzenia.
zdj-1 zdj-2 zdj-3 zdj-4zdj-5autor zdjęć:M.G.

Posted in Bez kategorii, Szkolne życie | Leave a comment

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w SP nr 1

Dniem obchodów tak ważnego dla nas Polaków Święta Niepodległości w naszej szkole – SP nr 1 w Drawsku Pomorskim, był piątek- 8.11.2019 r. W tym dniu odświętnie ubrani uczniowie i nauczyciele, z kotylionami przyczepionymi do piersi, kroczyli dumnie po szkolnych korytarzach oglądając gazetkę o 11 listopada i uczestnicząc w apelu z tej okazji. Podczas pięknej inscenizacji przypomnieliśmy sobie wszyscy losy naszej Ojczyzny do czasów odzyskania niepodległości. Dowiedzieliśmy się również jak należy rozumieć słowo ‚”patriotyzm”, a na zakończenie wspólnie odśpiewaliśmy legionowe pieśni.  Młodzi artyści z klas 0-VIII zaprezentowali najpiękniejszą lekcję historii i dostarczyli nam powodów do zadumy i wzruszenia.  D Z I Ę K U J E M Y!
gitarzyści-zBeatą 11-listopadaUczniowie naszej szkoły, szczególnie ci najmłodsi z kl.Ic, z wychowawczynią-A.Zemankiewicz i z panią dyrektor – L.Jabłońską,  zaprezentowali się dumnie z biało-czerwoną flagą:
Bianka-z-flagą-i-klasąZdjęcia ze strony internetowej naszej szkoły.

Posted in Bez kategorii, Szkolne życie | Leave a comment

Olimpiada matematyczna Olimpus

5 listopada 2019 r. 28 uczniów z klas 4-8 przystąpiło do ogólnopolskiej olimpiady z matematyki. Każdy uczestnik uzupełniał test składający się z 30 zadań zamkniętych, przy czym wśród odpowiedzi mogli zaznaczyć jedną, dwie, trzy, a nawet cztery, które uznali za poprawne. 65 minut wytężonej pracy nad trudnymi zadaniami matematycznymi dla wielu uczestników było nie lada wyzwaniem. Jakie będą efekty? Czy wśród piszących znalazł się matematyczny geniusz? O tym dowiemy się dopiero w styczniu 2020 roku. A tymczasem spójrzcie jak pracowali nasi uczniowie nad konkursowymi zadaniami:
grupa-1 grupa-2autorka zdjęć: M.Grzybowska

Posted in Bez kategorii, Szkolne życie | Leave a comment

Rozmawiajmy o zachowaniach przemocowych

nekanie-2Dlaczego zachowania przemocowe w szkole ciągle mają miejsce? Co kieruje młodymi ludźmi, dziećmi, że dopuszczają się przemocy wobec młodszych, słabszych czy też rówieśników? Jak powinien zachować się uczeń prześladowany? Do kogo winien zwrócić się z tym problemem?
Na te i inne pytania spróbujemy odpowiedzieć sobie z uczniami na godzinach wychowawczych w klasach IV-VIII 28.10.2019 realizując zajęcia w oparciu o scenariusz opracowany przez naszych pedagogów i psychologa. Obejrzymy również  filmik, w którym  sędzia Anna Maria Wesołowska porusza zagadnienia przemocowe, mówi: „Przemoc rówieśnicza w szkole to ogromny problem. Nękanie, naruszenie prywatności, ośmieszanie… Tego nie powinni dopuszczać się młodzi ludzie”.

Więcej tutaj :  https://www.facebook.com/TelewizjaTTV/videos/525151308059608/
Pani sędzia proponuje umieścić w widocznym miejscu w klasie fragment Kodeksu Karnego, a dokładnie:

Art.190a Kodeks karny

„§ 1. Kto przez uporczywe nękanie innej osoby lub osoby jej najbliższej wzbudza u niej uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia lub istotnie narusza jej prywatność,
podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
§
2. Tej samej karze podlega, kto, podszywając się pod inną osobę, wykorzystuje jej wizerunek lub inne jej dane osobowe w celu wyrządzenia jej szkody majątkowej lub osobistej.
§
3. Jeżeli następstwem czynu określonego w § 1 lub 2 jest targnięcie się pokrzywdzonego na własne życie, sprawca podlega karze pozbawienia wolności
od roku do lat 10.

§ 4. Ściganie przestępstwa określonego w § 1 lub 2 następuje na wniosek pokrzywdzonego.
nekanie

Posted in Bez kategorii, Szkolne życie | Leave a comment