Wyniki egzaminu klas 8 sukcesem naszej szkoły

wyniki-porównanie

Tegoroczny egzamin Ósmoklasistów z SP nr 1 w Drawsku Pomorskim okazał się sukcesem. Średni wynik procentowy  naszej szkoły okazał się lepszy, z każdego egzaminowanego przedmiotu, od średniego wyniku gminy, powiatu, województwa, okręgu  i kraju.

Niewątpliwie jest to zasługa wszystkich Uczniów, których średni wynik jest równy lub wyższy niż średni wynik szkoły. To Oni (wspomniani wyżej Uczniowie),  swoją ciężką
i systematyczną pracą oraz aktywnym zaangażowaniem w czasie  lekcji (także tych zdalnych), udziałem w konkursach oraz umiejętną współpracą z nauczycielami, którzy starali się przekazać im jak najwięcej wiedzy, by rozwinąć niezbędne w szkole i w życiu umiejętności,  postarali się, dali z siebie wszystko, aby osiągnąć taki wynik, aby egzamin stał się sukcesem uczniów i nauczycieli.

Mogę pochwalić się wynikiem uzyskanym z matematyki, bo średnia naszej szkoły jest aż
o 9,62% wyższa niż średnia kraju. To ogromny sukces wielu uczniów, bo około 50 % zdających egzamin z matematyki uzyskało wynik wyższy od średniej szkoły. Wyniki najwyższe, tj. od 90% do 100%  uzyskała 1/8  zdających- szóstka uczniów, 21% zdających (10 uczniów) uzyskało wynik od 70% do 89%. Gratuluję wszystkim sukcesu na miarę swoich możliwości. Cieszę się, że pięć lat wspólnej nauki matematyki aż tak wielu uczniom pozwoliło osiągnąć sukces.

Posted in Bez kategorii, Szkolne życie | Leave a comment

76. Rocznica Powstania Warszawskiego

Powstanie Warszawskie rozpoczęła akcja „Burza”, a kryptonimem daty jej rozpoczęcia była właśnie godzina „W”. Swoją nazwę wzięła ona od słowa „wybuch” lub „wystąpienie”. Została ustalona w czasie odprawy Komendy Głównej Armii Krajowej, dzień przed wybuchem Powstania. Wtedy Komendant Główny AK Tadeusz Komorowski ps. „Bór” podjął decyzję o rozpoczęciu walki właśnie 1 sierpnia 1944 roku o godzinie 17.
Powstanie Warszawskie było walką o niepodległość całego kraju i wolność wszystkich Polaków. 1 sierpnia o 17:00, kiedy w całym kraju zawyją syreny, gdziekolwiek będziesz – zatrzymaj się, uczcij chwilą ciszy tych, którzy walczyli i ginęli za Twoja wolność. Wyjdź
z domu, wysiądź z samochodu, na minutę oderwij się od pracy. Pokaż innym, że pamiętasz. Złóż hołd bohaterom.

plakat autorstwa IPN, dostęp 31-07-2020

plakat autorstwa IPN, dostęp 31-07-2020

Posted in Bez kategorii, Szkolne życie | Leave a comment

Wakacje

Uczniowie już od kilku dni cieszą się „wolnością” od nauki szkolnej, spotkań online, zadań domowych, klasówek, sprawdzianów i ocen. Przed każdym uczniem jeszcze wiele dni odpoczynku, wiele dni na rozbudzanie ciekawości  i rozwijanie zainteresowań, na poznawanie „świata”, odkrywanie cudów natury oraz nowe znajomości  i doświadczenia. Pandemia ogranicza trochę tę radość i swobodę, ale jednocześnie uczy odpowiedzialności za zdrowie własne i innych, uczy szacunku do życia. Najważniejsze, aby te wakacje spędzać z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Bawcie się i nabierajcie sił do pracy w nowym roku szkolnym.  Niech dni spędzone w różnych, pięknych miejscach naszego kraju, napełnią wasze serca empatią i życzliwością, nauczą szacunku i tolerancji, pozwolą spełniać dobre uczynki i nieść radość. Udanych wakacji 2020!
nad-BałtykiemWspaniałych wakacji w górach i nad jeziorami!
polskie-gory nad-jezioramiNiezapomnianych wrażeń z wakacyjnych wojaży po Polsce!
miasta-PolskiI odkrywania wspaniałych miejsc w naszym mieście .
Drawsko-Pom
źródło zdjęć: grafika Google, dostęp z dn. 06.07.2020

Posted in Bez kategorii, Szkolne życie | Leave a comment

Matematyczne krzyżówki na Dzień Dziecka

Najpierw życzenia dla wszystkich Dzieci na całym świecie – małych i dużych:
Zawsze bądźcie szczęśliwi i uśmiechnięci,  niechaj radość w Waszych sercach bywa wieczna. Kochajcie i bądźcie kochani !

DLA KLASY 4

DLA KLASY 8

Posted in Bez kategorii, Szkolne życie | Leave a comment

Dzień Matki

Za to, że zawsze jesteś przy mym boku,
Że wskazujesz mi drogę w mroku.
Za to, że dni moje tęczą malujesz
dziś Mamo z głębi serca Ci dziękuję.
Przyjmij więc z serca płynące życzenia:
dobrego zdrowia, optymizmu, spokoju i marzeń spełnienia!

zdj-2
zdj-3M-KT-B-1

Posted in Bez kategorii, Szkolne życie | Leave a comment

WAŻNE: Instrukcja dla uczestnika konkursu KANGUR 2020

 Z uwagi na zmienioną formułę, Konkurs Kangur 2020 zostanie przeprowadzony zdalnie za pośrednictwem Platformy Dzwonek.pl. Oznacza to, że będziesz mógł rozwiązać zadania dostępne na Platformie z poziomu swojego komputera domowego, ewentualnie tabletu czy telefonu, o ile będzie on połączony z Internetem. Upewnij się, że masz dostęp do odpowiedniego urządzenia, podłączonego do stałego i stabilnego łącza internetowego. W przeciwnym razie poproś rodzica lub opiekuna o pomoc.

Ze względu na inny charakter Konkursu w tym roku, czas na rozwiązanie zadań został wydłużony do 90 minut.

Przed przystąpieniem do poniższych działań skontaktuj się z opiekunem konkursu w Twojej szkole, aby dowiedzieć się, do jakiej kategorii konkursu zostałeś(aś) przyporządkowany(a) oraz kiedy odbędzie się Twoja sesja konkursu próbnego i konkursu właściwego. Koordynator przekaże Tobie także nazwę użytkownika (login) i hasło, za pomocą których zalogujesz się na Platformie Dzwonek.pl.

I. Zalogowanie się i uzupełnienie danych w profilu ucznia Otwórz przeglądarkę internetową (np. Firefox, Chrome, Edge) i przejdź do strony „www.dzwonek.pl”. Kliknij przycisk „Zaloguj się”.

K-R-1

W polu „użytkownik” wpisz przekazaną Ci nazwę użytkownika. W polu „hasło” wpisz przekazane hasło. Jeśli chcesz zapamiętać wprowadzone dane na tym urządzeniu, zaznacz opcję „Zapamiętaj mnie”. Kliknij przycisk „Zaloguj się”.
K-R-2Jeśli jesteś pełnoletni, zaakceptuj regulamin. Jeśli nie jesteś osobą pełnoletnią z listy w polu “Wiek” wybierz pozycję “Nie jestem osobą pełnoletnią”, Wpisz adres, imię i nazwisko rodzica, opiekuna lub nauczyciela, a następnie kliknij przycisk “Akceptuję”.
K-R-3Zaakceptuj regulamin Platformy Dzwonek.pl. Możesz uzupełnić część swoich danych, co ułatwi kontakt z Tobą oraz zwiększy funkcjonalność Twojego konta na Platformie. W tym celu kliknij swoją nazwę użytkownika u góry po prawej stronie, koło ikony lupy.
K-R-4W polu „Adres e-mail” wpisz swój aktualny adres. Może to być także adres Twojego rodzica lub opiekuna. W odpowiednich polach uzupełnij imię i nazwisko. Uzupełnienie innych danych nie jest wymagane. Kliknij przycisk „Zapisz zmiany”.
K-R-5II. Przystąpienie do odpowiedniej sesji konkursu Na Platformie Dzwonek.pl zaloguj się na swoje konto. Kliknij zakładkę „Konkursy”. Wyświetlony został wykaz wszystkich kategorii konkursu. Tylko przy Twojej sesji po prawej stronie oprócz przycisku “Szczegóły” będzie widoczny przycisk “Rozpocznij”. Przycisk ten uaktywni się we właściwym czasie, ale widoczny będzie od chwili przypisania Cię do konkursu przez opiekuna szkolnego. Kliknij przycisk „Rozpocznij” przy odpowiedniej sesji konkursu. Po rozpoczęciu sesji konkurs uaktywni się automatycznie.
K-R-6Jeśli w trakcie trwania konkursu nastąpi awaria komputera, zawieszenie się przeglądarki lub przerwa w dostawie prądu czy Internetu, nie musisz wszystkiego rozpoczynać od nowa. Na innym urządzeniu lub w innej przeglądarce zaloguj się na swoje konto, kliknij zakładkę „Konkursy” i przy danej sesji kliknij przycisk „Kontynuuj”. Wykonane dotychczas działania powinny zostać zapisane. Nie loguj się ponownie na poprzednim urządzeniu lub zmień przeglądarkę, aby uniknąć nadpisania danych aktualnych danymi poprzednimi. W razie napotkania innych problemów skontaktuj się z opiekunem konkursu w Twojej szkole. III. Sprawdzenie uzyskanych wyników (po informacji od Organizatorów lub opiekuna szkolnego o ich dostępności) Wyniki nie będą dostępne tuż po zakończeniu Konkursu. Po zakończeniu wszystkich sesji Organizatorzy przystąpią do analizy udzielonych odpowiedzi. Gdy wyniki będą już gotowe, zostaną Ci udostępnione, a informacja o tym zostanie przesłana do opiekunów szkolnych. Poczekaj na informację od opiekuna szkolnego o dostępności wyników na Platformie. Zaloguj się na swoje konto na Platformie Dzwonek.pl. Kliknij zakładkę „Konkursy”. Kliknij dostępny przycisk przy właściwej sesji konkursu.
K-R-7

Posted in Bez kategorii, Szkolne życie | Leave a comment

Majowe święta

 

Posted in Bez kategorii, Szkolne życie | Leave a comment

Czas świąt

piZap_1586613817001

Posted in Bez kategorii | Leave a comment

Kartka dla Medyka

KARTKA DLA MEDYKA – to ogólnopolska akcja, która polega na narysowaniu, namalowaniu czy stworzeniu kartki/rysunku z życzeniami i podziękowaniami dla medyka.

rys-1-wstążkakartkiPierwsza praca z naszej szkoły:
Tymona poniżej kolejne prace uczniów z klasy 4a:
4a-2-pizap(autorzy prac od lewej: Zuzia C., Weronika G., Julia G. i Johannes K. - ucz. klasy 4a)       (autorzy prac od lewej: Zuzia C., Weronika G., Julia G. i Johannes K. – ucz. klasy 4a)

Bartosz_Rakowski Michał_Krasucki

 

 

 

 

 

 

Ksenia_Lis_ŚwiętekMarta-S

 Piękne prace dla TYCH, którzy w dobie koronawirusa

pomagają chorym walczyć o zdrowie.

JESTEŚMY WDZIĘCZNI   I   D Z I Ę K U J E M Y

Posted in Bez kategorii, Szkolne życie | Leave a comment

Pracujemy zdalnie

Nauczanie zdalne to nie lada wyzwanie dla wszystkich, i dla nauczycieli, i dla uczniów i dla rodziców. Przed rodzicami ogromna praca -zachęcenie swoich dzieci do systematycznej pracy, przekonanie, że to nie czas wolny, to nie ferie, tylko nauka -inaczej niż w szkole, w ławkach, ale nauka. Dzisiaj musicie drodzy Rodzice zrobić wszystko, aby wasz syn czy córka nie odkładali niczego na później, bo lekcji przybywa z dnia na dzień. A jak mówi przysłowie: „Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał”.

Dzisiaj nauczyciele przekazują uczniom  lekcje, zadają zadania do domu, a Wy uczniowie musicie zasiąść przed komputerem (laptopem, tabletem czy nawet tylko smartfonem) i pracować- czytać, pisać, liczyć, rozwiązywać, rysować, ćwiczyć, itp., itd.

Kiedyś nauczyciel wyjaśnił, podpowiedział podczas pracy na lekcji , wytłumaczył, teraz … No właśnie, teraz pracujemy różnie, też tłumaczymy, wskazujemy materiały z których należy korzystać, filmy, które wato obejrzeć, przekazujemy karty pracy do wypełnienia, sprawdzamy i pokazujemy poprawne rozwiązania, niektórzy próbują spotkań online.
zdj-2

Wciąż poszukujemy, chcielibyśmy aby nasze lekcje trafiły do Was drodzy uczniowie, by utkwiły w waszych głowach pomysły różnych rozwiązań, technik i metod, byście łatwiej zapamiętali przekazywaną wiedzę i ćwiczyli umiejętności. Każdy z nas szuka, szuka i szuka. My nauczyciele, nie tylko planujemy i opracowujemy pomysły na nasze lekcje, my często szkolimy się teraz online, bierzemy udział w wielu konferencjach, webinariach i warsztatach przez Internet. Poszukujemy ciekawych rozwiązań. Wielu z nas otrzymało taki certyfikat ze szkolenia jak ten mój poniżej, wielu ma po kilka innych zaświadczeń ze szkoleń.

archiwum prywatne-M.G.

archiwum prywatne-M.G.

Wy- uczniowie musicie zdać sobie sprawę, że odpowiedzialność za to czego się nauczycie spoczywa głównie w waszych rękach. Bądźcie  zdyscyplinowani , odpowiedzialni, kreatywni, a przede wszystkim samodzielni.  To nie lekcje dla rodziców, to lekcje dla was, to wasze zadanie!

Gdyby ktoś miał jeszcze ciekawe zdjęcia z tego jak uczycie się teraz w domu, a może jak przygotowujecie lekcje to prześlijcie na mój adres  w szkolnej chmurze, a umieszczę je tutaj na tym blogu.

Posted in Bez kategorii, Szkolne życie | Leave a comment