Ferie zimowe 2021

zima-1

 

Drodzy Uczniowie!
Rozpoczęły się upragnione ferie. Przerwa od obowiązków szkolnych, lekcji i prac domowych. Dwutygodniowy czas  na korzystanie z uroków zimy, na odpoczynek i dotlenienie swojego organizmu świeżym, mroźnym powietrzem. To nic, że przyszło Wam odpoczywać w czasie  pandemii, wykorzystajcie ten czas jak najlepiej, najciekawiej, ale z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Życzę wszystkim prawdziwego wypoczynku, wspaniałych chwil przepełnionych radością i optymizmem na lepsze jutro. Obejrzyjcie ciekawy film, przeczytajcie interesującą książkę, zagrajcie w gry planszowe.  Zawsze i wszędzie gdzie tylko będziecie  w czasie tych ferii, pamiętajcie  o bezpieczeństwie swoim  oraz osób z którymi spędzacie ten piękny czas. Niechaj ferie zimowe napełnią wasze serca szczęściem, a uśmiech, chęć do życia i radosnej zabawy towarzyszą Wam każdego pięknego, styczniowego dnia w tym nowym roku 2021.

Nauczycielka matematyki w SP nr 1 w Drawsku Pomorskim – Mariola Grzybowska
zima-2

 

Posted in Bez kategorii | Leave a comment

Podsumowanie 2020 roku w SP nr 1 w Drawsku Pom.

Zachęcam do obejrzenia krótkiego filmiku (link poniżej), w którym to Pani Dyrektor Lucyna Jabłońska mówi o zmianach jakie dokonały się w 2020 roku w naszej drawskiej podstawówce nr 1.

SP nr 1 w Drawsku Pom. w 2020 roku

p-dyrektor

 

Posted in Bez kategorii, Szkolne życie | Leave a comment

Życzenia świąteczne

Wspaniałe życzenia dla Nauczycieli naszej SP1 w Drawsku Pom. przesłali uczniowie oraz nauczyciele. Zobaczmy czego życzą autorzy poniższych prac.
KL.3c slajd-od-kl-3c
A do tego zestawu pięknych kartek były takie życzenia:
Szanowni Państwo!
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia składamy życzenia zdrowia, miłości, szczęścia. Niech ten czas spędzony w gronie najbliższych będzie dla Was momentem wytchnienia od trudów zwłaszcza obecnej codzienności. Niech kolejny rok upływa w zdrowiu, pod znakiem pomyślności i sukcesów osobistych.
Uczniowie klasy 3 C wraz z wychowawczynią E. Mierzwińską
Klasa 7a przesłała takie zdjęcie:
życzenia-od-7aA na końcu moje życzenia do wszystkich Uczniów i Rodziców oraz Nauczycieli:
kartka-dla-uczniów

Posted in Bez kategorii, Szkolne życie | Leave a comment

Mikołajki online

Posted in Bez kategorii, Szkolne życie | Leave a comment

Spotkanie online w 5a z artystą fotografem

Na dzisiejszej lekcji godziny wychowawczej gościliśmy światowej sławy artystę fotografa, który mieszka w  naszym mieście, w Drawsku Pom. – pana Leszka Paradowskiego. Pan Leszek to wspaniały człowiek, artysta i miłośnik fotografii, która  stała się Jego wielką pasją.  On sam mówi o sobie  tak: „Ciesząc się życiem i otaczającym mnie światem, staram się dokumentować obrazy jakie tworzy natura i człowiek. Zazwyczaj są to ulotne, niepowtarzalne chwile, które dzięki fotografii zatrzymuję w pamięci na dłużej, zdając sobie sprawę, że każdy dzień jest inny i niepowtarzalny. Zdecydowana większość prac pochodzi z moich rodzinnych stron, czyli Pojezierza Drawskiego. Ta piękna część naszego kraju jest doskonałą modelką, którą ciągle staram się „podglądać”, im więcej poznaję jej tajemnic, tym bardziej jest dla mnie łaskawa. Uwielbiam wędrówki po okolicznych lasach, z wielką radością i nadzieją witam kolejne pory roku, rejestrując zachodzące zmiany.
Jestem lokalnym patriotą i mam dużą satysfakcję gdy obrazy mojej małej ojczyzny są doceniane na różnych kontynentach. Obecnie ciągle poszukuję swojej tożsamości twórczej, realizując wizje o szerokim spektrum od fotografii przyrodniczej, krajobrazu do konceptualnej, kreatywnej i aktu.
Posiadam tytuły artystyczne AFIAP Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej, PPSA Photographic Society of America oraz artysty fotografika Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej. Jestem laureatem ponad stu międzynarodowych konkursów fotograficznych, między innymi Nagrody Grand Prix oraz pięciu złotych medali w jednym z największych konkursów fotograficznych na świecie „21.TRIERENBERG SUPER CIRCUIT 2012″. Najnowsze osiągnięcie to zdobycie czterech złotych i dwóch srebrnych medali w prestiżowym konkursie „PX3 PRIX DE LA PHOTOGRAPHIE PARIS 2015. Moje prace wielokrotnie były publikowane w albumach, czasopismach, kalendarzach, katalogach krajowych i zagranicznych oraz brały udział w międzynarodowych wystawach pokonkursowych na sześciu kontynentach.”
(wpis ze strony internetowej autora -www.paradowski.net.pl)
Leszek-P-GK Miniaturki_zdjęć_L-P BARDZO SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA WSPANIAE SPOTKANIE (NAWET TO ONLINE, KTÓRE ZAKŁÓCAŁ INTERNET). BYŁO NIEPOWTARZALNE I POZOSTANIE NA DŁUGO WE WSPOMNIENIACH UCZNIÓW 5A I MOICH.

Posted in Bez kategorii, Szkolne życie | Leave a comment

Dzień Życzliwości i Pozdrowień

21-XI-pozdrowieniaA tak było u nas w szkole, zobaczcie

tutaj

Posted in Bez kategorii, Szkolne życie | Leave a comment

Spotkanie w 5a z pasjonatem historycznych „skarbów”

W czwartek, 12 XI 2020 roku uczniowie klasy 5a spotkali się podczas lekcji online z mieszkańcem Drawska Pomorskiego – Panem Wiesławem Piotrowskim, na co dzień strażakiem, a w wolnym czasie pasjonatem historii i członkiem Stowarzyszenia Historyczno-Eksploracyjnego „Misericordia”. Spotkanie było zaplanowanym działaniem w ramach realizowanego projektu edukacyjnego Wolna, Niepodległa-Polska. Zaproszony gość pasjonuje się w zbieraniu różnych historycznych przedmiotów, przygotowuje wystawy nie tylko na terenie naszej gminy.
Piątoklasiści zaprosili Pana Wiesława, aby porozmawiał z nimi o historii związanej z obchodami 102. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. W swojej opowieści zaproszony gość skupił się na przybliżeniu uczniom sylwetki wielkiego wodza- Marszałka Józefa Piłsudskiego i jego roli na drodze do wolności. Spotkanie było bardzo ciekawe, wzbogacone różnymi „skarbelkami” jak nazywa swoje zbiory Pan Piotrowski.

W galerii kolaż ze zdjęciami (zrzuty ekranu) ze spotkania i dyplom-podziękowania.
kolaż-W-Ppodziekowanie

Posted in Bez kategorii, Szkolne życie | Leave a comment

Polska, to brzmi dumnie

Polska-1

Zapraszamy uczniów klas trzecich i czwartych do udziału w konkursie na plakat/rysunek z okazji 102. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.
Temat konkursu: „Polska, to brzmi dumnie”.

Plakat/rysunek należy wykonać dowolną techniką na kartce formatu A3 (z dużego bloku rysunkowego), zrobić zdjęcie pracy i odesłać na służbowy adres e-mail wychowawczyni klasy 5a:

grzybowska.mariola@spdrawsko.pl

Termin wykonania i odesłania prac: do 20 XI 2020

Nadesłane prace nie mogą być wcześniej gdziekolwiek publikowane, mają być autorstwa wykonawcy. Wszystkie prace znajdą się na wystawie na stronie internetowej szkoły oraz na blogu nauczycielskim, dlatego wykonanie pracy
i odesłanie zdjęcia jest jednocześnie wyrażeniem zgody na publikowanie danych – imię, nazwisko, klasa (zgodnie z RODO).

Komisja złożona z organizatorów konkursu wybierze prace, które nagrodzi. Przyznamy 1,2,3 miejsce oraz dwa wyróżnienia. Zwycięzcy zostaną nagrodzeni (dyplom i nagroda rzeczowa). Wśród nagród rzeczowych jest kendama-japońska gra zręcznościowa.

ORGANIZATORZY-
klasa 5a z wychowawczynią Mariolą Grzybowską, realizatorzy projektu edukacyjnego WOLNA, NIEPODLEGŁA -POLSKA.

Polska-2

 

 

Posted in Bez kategorii, Szkolne życie | Leave a comment

Kolory jesieni

jesień-1-29

Jesienią liście złocą się i mienią,
Kolorowe listki dywan rozścielają,
Do podziwiania  wszystkich zapraszają.

Jak z zaproszenia skorzystać?
Jak zachować w sercu jesienne barwy?
Jak cieszyć się tym wszystkim?

Otworzyć serce i duszę na jesienną aurę
Oczami czerpać barwy  i zamykać je w głowie.
Później, gdy relaksu pora nadchodzi
przed oczami wizje jesiennych krajobrazów,
a w tle utwór Vivaldiego.

I cóż jeszcze chcieć możesz człowiecze?
Sen zmorzył  zmęczone powieki,
głowa lekko opada ,
zasłużony odpoczynek zapowiada.

Na jawie i we śnie barwy pięknie grają,
a ludzie…, ludzie śpią
i w marzeniach sennych się rozpływają.

Jesień za oknem powoduje, że zaczynamy zastanawiać się nad wszystkim co się dzieje.
A dzieje się bardzo dużo. Szkoły prowadzą zdalne nauczanie w klasach 4-8, uczniowie
i nauczyciele spędzają wiele godzin przy komputerze, więc każda wolna chwila to czas nabrania energii z tej jesiennej aury. Chwilami, gdy słońce wyjrzy zza chmur bywa naprawdę pięknie. Widok kolorowych liści  mieniących się złotem, brązami i czerwienią raduje, chociaż przypomina o nadchodzących chłodach, deszczach i zimie, równie uroczej, ale jednak zimie.

Nabierając energii próbowałam uchwycić z okna widok przemijającej , ale pięknej jesieni.
Spójrzcie, nawet tu znajdziemy tyle barw, że reszta otoczenia nie ma znaczenia. Barwy dają moc każdemu obrazowi, zdjęciu, widokowi.
jesień-3-27

 

Autor zdjęć: Mariola Grzybowska; 27-29 X 2020

 

Posted in Bez kategorii, Szkolne życie | Leave a comment

X ŚDTM

X ŚDTM – to wydarzenie miało miejsce kulminacyjne 2 X 2020 r.

W naszej szkole, w SP nr 1 w Drawsku Pom. działo się wiele już od kilku dni. Szał mnożenia i dzielenia objął sprzymierzeńców tabliczki mnożenia od klas 1 po 8.

1/ Na lekcjach matematyki ćwiczyliśmy tabliczkę mnożenia, były łamigłówki, tabelki i egzamin o tytuł experta TM.

2/ W ramach zajęć matematyki w klasach 4b, 5a, 6b i 7a uczniowie wykonywali plakaty w ramach projektu edukacyjnego.

3/ Chętni uczniowie wzięli udział w konkursie plastyczno-matematycznym na plakat dotyczący tabliczki mnożenia.

4/ Komisje egzaminowały uczniów, nauczycieli i rodziców.

5/ Odbył się szkolny konkurs online w aplikacji Quizizz – wyróżnienie dla Marcela Kaziszyna z kl.6b.

6/ Uczniowie, rodzice i nauczyciele zgłosili się do internetowego konkursu matematyczno-logicznego.

7/ Członkowie kółka matematycznego wykonają ćwiczenia w aplikacji Learningapps .

8/ Przez tydzień szkołę zdobiły plakaty wykonane przez uczniów z klas 2-7, związane z tabliczką mnożenia .

gazetka-w-5aFilip-4b-i-jego_pracałącznik_a_b-plakaty-1gazetka-1

Posted in Bez kategorii, Szkolne życie | Leave a comment