Dzień Matki

Za to, że zawsze jesteś przy mym boku,
Że wskazujesz mi drogę w mroku.
Za to, że dni moje tęczą malujesz
dziś Mamo z głębi serca Ci dziękuję.
Przyjmij więc z serca płynące życzenia:
dobrego zdrowia, optymizmu, spokoju i marzeń spełnienia!

zdj-2
zdj-3M-KT-B-1

Posted in Bez kategorii, Szkolne życie | Leave a comment

WAŻNE: Instrukcja dla uczestnika konkursu KANGUR 2020

 Z uwagi na zmienioną formułę, Konkurs Kangur 2020 zostanie przeprowadzony zdalnie za pośrednictwem Platformy Dzwonek.pl. Oznacza to, że będziesz mógł rozwiązać zadania dostępne na Platformie z poziomu swojego komputera domowego, ewentualnie tabletu czy telefonu, o ile będzie on połączony z Internetem. Upewnij się, że masz dostęp do odpowiedniego urządzenia, podłączonego do stałego i stabilnego łącza internetowego. W przeciwnym razie poproś rodzica lub opiekuna o pomoc.

Ze względu na inny charakter Konkursu w tym roku, czas na rozwiązanie zadań został wydłużony do 90 minut.

Przed przystąpieniem do poniższych działań skontaktuj się z opiekunem konkursu w Twojej szkole, aby dowiedzieć się, do jakiej kategorii konkursu zostałeś(aś) przyporządkowany(a) oraz kiedy odbędzie się Twoja sesja konkursu próbnego i konkursu właściwego. Koordynator przekaże Tobie także nazwę użytkownika (login) i hasło, za pomocą których zalogujesz się na Platformie Dzwonek.pl.

I. Zalogowanie się i uzupełnienie danych w profilu ucznia Otwórz przeglądarkę internetową (np. Firefox, Chrome, Edge) i przejdź do strony „www.dzwonek.pl”. Kliknij przycisk „Zaloguj się”.

K-R-1

W polu „użytkownik” wpisz przekazaną Ci nazwę użytkownika. W polu „hasło” wpisz przekazane hasło. Jeśli chcesz zapamiętać wprowadzone dane na tym urządzeniu, zaznacz opcję „Zapamiętaj mnie”. Kliknij przycisk „Zaloguj się”.
K-R-2Jeśli jesteś pełnoletni, zaakceptuj regulamin. Jeśli nie jesteś osobą pełnoletnią z listy w polu “Wiek” wybierz pozycję “Nie jestem osobą pełnoletnią”, Wpisz adres, imię i nazwisko rodzica, opiekuna lub nauczyciela, a następnie kliknij przycisk “Akceptuję”.
K-R-3Zaakceptuj regulamin Platformy Dzwonek.pl. Możesz uzupełnić część swoich danych, co ułatwi kontakt z Tobą oraz zwiększy funkcjonalność Twojego konta na Platformie. W tym celu kliknij swoją nazwę użytkownika u góry po prawej stronie, koło ikony lupy.
K-R-4W polu „Adres e-mail” wpisz swój aktualny adres. Może to być także adres Twojego rodzica lub opiekuna. W odpowiednich polach uzupełnij imię i nazwisko. Uzupełnienie innych danych nie jest wymagane. Kliknij przycisk „Zapisz zmiany”.
K-R-5II. Przystąpienie do odpowiedniej sesji konkursu Na Platformie Dzwonek.pl zaloguj się na swoje konto. Kliknij zakładkę „Konkursy”. Wyświetlony został wykaz wszystkich kategorii konkursu. Tylko przy Twojej sesji po prawej stronie oprócz przycisku “Szczegóły” będzie widoczny przycisk “Rozpocznij”. Przycisk ten uaktywni się we właściwym czasie, ale widoczny będzie od chwili przypisania Cię do konkursu przez opiekuna szkolnego. Kliknij przycisk „Rozpocznij” przy odpowiedniej sesji konkursu. Po rozpoczęciu sesji konkurs uaktywni się automatycznie.
K-R-6Jeśli w trakcie trwania konkursu nastąpi awaria komputera, zawieszenie się przeglądarki lub przerwa w dostawie prądu czy Internetu, nie musisz wszystkiego rozpoczynać od nowa. Na innym urządzeniu lub w innej przeglądarce zaloguj się na swoje konto, kliknij zakładkę „Konkursy” i przy danej sesji kliknij przycisk „Kontynuuj”. Wykonane dotychczas działania powinny zostać zapisane. Nie loguj się ponownie na poprzednim urządzeniu lub zmień przeglądarkę, aby uniknąć nadpisania danych aktualnych danymi poprzednimi. W razie napotkania innych problemów skontaktuj się z opiekunem konkursu w Twojej szkole. III. Sprawdzenie uzyskanych wyników (po informacji od Organizatorów lub opiekuna szkolnego o ich dostępności) Wyniki nie będą dostępne tuż po zakończeniu Konkursu. Po zakończeniu wszystkich sesji Organizatorzy przystąpią do analizy udzielonych odpowiedzi. Gdy wyniki będą już gotowe, zostaną Ci udostępnione, a informacja o tym zostanie przesłana do opiekunów szkolnych. Poczekaj na informację od opiekuna szkolnego o dostępności wyników na Platformie. Zaloguj się na swoje konto na Platformie Dzwonek.pl. Kliknij zakładkę „Konkursy”. Kliknij dostępny przycisk przy właściwej sesji konkursu.
K-R-7

Posted in Bez kategorii, Szkolne życie | Leave a comment

Majowe święta

 

Posted in Bez kategorii, Szkolne życie | Leave a comment

Czas świąt

piZap_1586613817001

Posted in Bez kategorii | Leave a comment

Kartka dla Medyka

KARTKA DLA MEDYKA – to ogólnopolska akcja, która polega na narysowaniu, namalowaniu czy stworzeniu kartki/rysunku z życzeniami i podziękowaniami dla medyka.

rys-1-wstążkakartkiPierwsza praca z naszej szkoły:
Tymona poniżej kolejne prace uczniów z klasy 4a:
4a-2-pizap(autorzy prac od lewej: Zuzia C., Weronika G., Julia G. i Johannes K. - ucz. klasy 4a)       (autorzy prac od lewej: Zuzia C., Weronika G., Julia G. i Johannes K. – ucz. klasy 4a)

Bartosz_Rakowski Michał_Krasucki

 

 

 

 

 

 

Ksenia_Lis_ŚwiętekMarta-S

 Piękne prace dla TYCH, którzy w dobie koronawirusa

pomagają chorym walczyć o zdrowie.

JESTEŚMY WDZIĘCZNI   I   D Z I Ę K U J E M Y

Posted in Bez kategorii, Szkolne życie | Leave a comment

Pracujemy zdalnie

Nauczanie zdalne to nie lada wyzwanie dla wszystkich, i dla nauczycieli, i dla uczniów i dla rodziców. Przed rodzicami ogromna praca -zachęcenie swoich dzieci do systematycznej pracy, przekonanie, że to nie czas wolny, to nie ferie, tylko nauka -inaczej niż w szkole, w ławkach, ale nauka. Dzisiaj musicie drodzy Rodzice zrobić wszystko, aby wasz syn czy córka nie odkładali niczego na później, bo lekcji przybywa z dnia na dzień. A jak mówi przysłowie: „Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał”.

Dzisiaj nauczyciele przekazują uczniom  lekcje, zadają zadania do domu, a Wy uczniowie musicie zasiąść przed komputerem (laptopem, tabletem czy nawet tylko smartfonem) i pracować- czytać, pisać, liczyć, rozwiązywać, rysować, ćwiczyć, itp., itd.

Kiedyś nauczyciel wyjaśnił, podpowiedział podczas pracy na lekcji , wytłumaczył, teraz … No właśnie, teraz pracujemy różnie, też tłumaczymy, wskazujemy materiały z których należy korzystać, filmy, które wato obejrzeć, przekazujemy karty pracy do wypełnienia, sprawdzamy i pokazujemy poprawne rozwiązania, niektórzy próbują spotkań online.
zdj-2

Wciąż poszukujemy, chcielibyśmy aby nasze lekcje trafiły do Was drodzy uczniowie, by utkwiły w waszych głowach pomysły różnych rozwiązań, technik i metod, byście łatwiej zapamiętali przekazywaną wiedzę i ćwiczyli umiejętności. Każdy z nas szuka, szuka i szuka. My nauczyciele, nie tylko planujemy i opracowujemy pomysły na nasze lekcje, my często szkolimy się teraz online, bierzemy udział w wielu konferencjach, webinariach i warsztatach przez Internet. Poszukujemy ciekawych rozwiązań. Wielu z nas otrzymało taki certyfikat ze szkolenia jak ten mój poniżej, wielu ma po kilka innych zaświadczeń ze szkoleń.

archiwum prywatne-M.G.

archiwum prywatne-M.G.

Wy- uczniowie musicie zdać sobie sprawę, że odpowiedzialność za to czego się nauczycie spoczywa głównie w waszych rękach. Bądźcie  zdyscyplinowani , odpowiedzialni, kreatywni, a przede wszystkim samodzielni.  To nie lekcje dla rodziców, to lekcje dla was, to wasze zadanie!

Gdyby ktoś miał jeszcze ciekawe zdjęcia z tego jak uczycie się teraz w domu, a może jak przygotowujecie lekcje to prześlijcie na mój adres  w szkolnej chmurze, a umieszczę je tutaj na tym blogu.

Posted in Bez kategorii, Szkolne życie | Leave a comment

MEN i zdalne lekcje oraz nauczanie przez Internet w SP nr 1

klasaW piątek wieczorem Ministerstwo Edukacji Narodowej poinformowało, że wprowadza przepisy, dzięki którym możliwe jest prowadzenie kształcenia na odległość w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych w związku
z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID- 19. Nowe przepisy, będą obowiązywały od 25 marca 2020 r. do 10 kwietnia 2020 r., określą zasady prowadzenia nauczania na odległość i stworzą możliwość oceniania i klasyfikowania uczniów.
W swojej wypowiedzi minister edukacji -  Dariusz Piontkowski stwierdził, że nauka na odległość jest dziś koniecznością i stanowi dla nas wszystkich wyzwanie. Podziękował za dotychczasowe wysiłki i aktywność.
Jestem przekonana, że słowa podziękowania należą się wielu nauczycielom  z naszej drawskiej podstawówki, z SP nr 1, gdyż wielu z nas podejmowało się realizacji podstawy programowej pracując zdalnie, najczęściej poprzez e-dziennik, zakładkę zadania domowe już od 16 marca 2020 r.. Takie podziękowania należą się również rodzicom, szczególnie tym, którzy w odpowiedzialny sposób pomagali swoim dzieciom w wypełnianiu szkolnych obowiązków, którzy zmotywowali swoje dziecko do nauki. Oczywiście podziękować należy także uczniom, którzy systematycznie pracowali (szkoda, że tylko dla części nie był to czas wolny, czas ferii czy wakacji).
Ważne jest, abyśmy wszyscy zrozumieli inność  i konieczność nauki w tym czasie. Od środy wszyscy uczniowie obowiązkowo pracują zdalnie. Pamiętajcie, to co zadają Wam do przeczytania, obejrzenia, wykonania czy rozwiązania  nauczyciele, to nie tylko praca domowa, to praca w domu zamiast lekcji i inne metody przyswajania wiedzy, inne i bardziej wymagające od Was uczniowie, samodzielności i obowiązkowości. Nauczyciel tak jak
w klasie, tak i teraz, tylko, że zdalnie, może każdemu służyć pomocą, podpowiedzią, poradą, itp. Należy tylko wypełniać należycie wskazówki. Wszyscy się uczymy.
W naszej SP nr 1 wielu nauczycieli przesyłało Wam Karty Pracy, polecało linki
z ćwiczeniami do wykonania. Osobiście jestem dumna z tych uczniów, których uczę matematyki i którzy podjęli się pracy zdalnej (z kl.4a, 5b, 8a, 8b to 71 %).
Wam ósmoklasiści dziękuję za odpowiedzi z powtórek przygotowujących do sprawdzianu z matematyki. Aż 86% uczniów z klas 8a,8b „zasypywało mnie” swoimi rozwiązaniami zadań, a wśród wymienionej grupy są osoby, które systematycznie (i to na 6 lub 5)  powtarzały z OKE i przed 15.00 odsyłały rozwiązania do mnie (bo o 15.00 na stronie OKE były już gotowe odpowiedzi). Każda powtórka przygotowana przez OKE jest na prawdę dobra, a do tego później wspaniale wyjaśnione rozwiązania.

Posted in Bez kategorii, Szkolne życie | Leave a comment

Bal karnawałowy dla klas IV-VIII

Czwartek, 6 II 2020 roku to także dzień, który zapisał się w kronice naszej szkoły jako dzień zabawy dyskotekowej dla klas starszych. Przebrani i nieprzebrani uczniowie bawili się w takt muzyki, nad którą czuwał niezastąpiony szkolny DJ-pan Mariusz Rufkiewicz.
tańczący-z-kl-8Byli tacy, którzy przez cały czas trwania zabawy potrafili świetnie się bawić (mam na myśli klasy ósme) przede wszystkim w kółeczku, które było otwarte dla każdego chętnego.
Uczniowie z klasy 4a mieli przygotować się do zabawy i przebrać się, kilka osób wybrało na przebranie piżamy, inni postawili na strój bardziej uroczysty, karnawałowy. Przed wyjściem na salę losowaliśmy kotyliony i uwieczniliśmy pary na zdjęciach  ( szkoda, że tak trudno było zachęcić ich do wspólnego tańca). Oto oni:
pizap-2pizap-1aA tak bawili się na sali:
4a-tańczy

Posted in Bez kategorii, Szkolne życie | Leave a comment

Podsumowanie I semestru w SPnr 1

W czwartek, 6 lutego 2020 r. podsumowaliśmy I semestr roku szkolnego 2019/2020. Tradycyjnie już, miało to miejsce na apelu „Nasi Najlepsi”. Na pierwszej lekcji wyróżniono
i nagrodzono uczniów z klas I-III, a na drugiej uczniów z klas IV-VIII.
Najlepsze w nauce klasy to: I- 6a i 8a (śr. 4,76) , II- 6d (śr. 4,60), III- 7b (śr.4,57),
IV-5a (śr.4,50), , V-6b (śr.4,31), VI miejsce dla mojej klasy – 4a (śr.4,25).
Ranking frekwencji według klas: I6a (94,51%), II- 4a ( 94,29%), III- 1c (93,46%).

Najlepsi Uczniowie z klas IV-VI ze średnią 4,75 i powyżej

Najlepsi Uczniowie z klas IV-VI ze średnią 4,75 i powyżej

Bardzo wielu uczniów z klas 8 zostało nagrodzonych za szkolny, rejonowy i wojewódzki etap kuratoryjnego konkursu z przedmiotów: biologia- Martyna Łatkowska i Maria Kaczmarek, matematyka – Jakub Pietrasik i Filip Borczuch, j.polski – Zuzanna Sadowska i Julia Miedziuto, fizyka- Iza Falkowska, j.niemiecki- Victoria Kurth i Mikołaj Wilczyński, j.angielski – Victoria Kurth i Joanna Felińska, wos- Mikołaj Wilczyński i Filip Borczuch, historia- Julia Bilińska.
    Moja klasa, 4a – została nagrodzona za: III miejsce-najładniejszy jesienny bukiet z tabliczką mnożenia oraz tytuł Mistrza Ortografii klas IV.
dypl-dl-kl-TM
dypl-dla-kl-ort

 

 

Oto grupa obecnych tego dnia w szkole uczniów z klasy 4a nagrodzonych w różnych konkursach:
nagrodzeni-4a
Od lewej: Zosia Jagiełło – gospodarz klasy, Zosia Miazga – nagrodzona za konkursy plastyczne, Marta Styburska- wyróżniona za konkurs plastyczny dotyczący tabliczki mnożenia i Michalina Masiulaniec-Kośmińska-za znajomość TM(domino na czas) oraz uzyskanie tytułu Mistrza ortografii wśród uczniów klas IV.
Więcej o wyróżnionych i nagrodzonych można zobaczyć na zdjęciach umieszczonych na stronie szkoły – tutaj

 

Posted in Bez kategorii | Leave a comment

Konkurs z matematyki etap wojewódzki

20200128_130804W tej sali – auli II LO w Koszalinie, już od 50 minut (jest 14.52) grupa 39 uczniów  rozwiązuje zadania  matematyczne.  Naszą  szkołę  reprezentuje  Jakub  Pietrasik  z kl. 8a. My możemy tylko  trzymać kciuki,  aby jemu  się  powiodło. Kuba  wylosował  35 miejsce.
Tak się  prezentował  na tle sali przed konkursem :
20200128_130745                                                                  zdjęcia wykonała M.G.

 Teraz jest już 21.46, postanowiłam dopisać dwa zdania dotyczące zadań konkursowych oraz towarzyszących  piszącym  emocji.
Każdy wychodzący z auli uczeń dzielił się ze swoim opiekunem informacją na temat testu. Większość wypowiadała te same słowa (Kuba także) :”zadania były trudne”,  „Teraz już nie wiem ile, i które zrobiłem dobrze”albo „Ostatnie zadanie było trudne”.
Przed każdym uczestnikiem było 15 zadań (7 zamkniętych i 8 otwartych), za poprawne rozwiązanie wszystkich zadań można będzie otrzymać 38 pkt. Gratulujemy wszystkim za podjęte próby! Oby rezultat był niegorszy niż wynik etapu rejonowego.
A poniżej dwa przykładowe zadania konkursowe:
zadania

Posted in Bez kategorii, Szkolne życie | Leave a comment