Nowy rok szkolny

kalendarz-2018-2019

Posted in Bez kategorii | Leave a comment

Wakacje

„Jutro popłyniemy daleko,
jeszcze dalej niż te obłoki,
pokłonimy się nowym brzegom,
odkryjemy nowe zatoki; …” K.I.Gałczyński

I niechaj to wakacyjne odkrywanie przyniesie nam radość
i ogromny bagaż przepięknych przeżyć – M.G.

autor; Mariola Grzybowska praca w piZapie, 23.06.2018

autor; Mariola Grzybowska praca w piZapie, 23.06.2018

Posted in Bez kategorii, Szkolne życie | Leave a comment

Trzymaj formę

Trzymaj formę! To inicjatywa propagująca zdrowy styl życia o unikalnym, dwukierunkowym podejściu: propagującym zbilansowane odżywianie połączone z regularną aktywnością fizyczną.
Nasi nauczyciele wychowania fizycznego starali się przekonać o tym uczniów, a efektem projektu są przepiękne plakaty, które zdobią korytarze na parterze budynku A.
pl-220180608_121806 pl-6pl-4-3xpl-5-4xpl-3zdj. M.G

Posted in Bez kategorii, Szkolne życie | Leave a comment

Klocki konstrukcyjne na kółkach matematycznych

W tym tygodniu na zajęciach kółek matematycznych gościły klocki konstrukcyjne, które kształtują wyobraźnię przestrzenną i rozwijają cechy, takie jak estetyka czy cierpliwość.
Zarówno uczniowie z czwartych, piątych,  jak i uczniowie z szóstych czy siódmych klas świetnie się bawili tworząc różnorodne figury przestrzenne, którym próbowano nadać jakąś nazwę, chociaż z tym było trudniej. Wśród powstałych brył były: tetraedry (czworościany), heksaedry (sześciany); oktaedry (ośmiościany), dodekaedry (dwunastościany) i przepiękny graniastosłup prosty osiemnastokątny (aut. Adriana T. z kl.IVa). Niektórzy, stworzone przez siebie bryły nazywali  diamentami z klocków.
Pizap-klocki-IVPizap-klocki-V-VIIpizap-VI

Posted in Bez kategorii | Leave a comment

Ve bawiła się na festynie rodzinnym

W poniedziałek , 4.06.2018 odbył się festyn rodzinny w klasie Ve. Spotkanie miało miejsce obok szkoły, nad Drawą przy hali sportowej. Nieliczna grupa uczniów wraz z rodzicami bawiła się wspaniale, ze śmiechu popłynęła niejedna łza, a w pamięci uczestników pozostaną niezapomniane wrażenia. Radość i udana zabawa przy poczęstunku przygotowanym przez mamy z rady klasowej, gościły na naszym festynie od początku do końca spotkania.
pizap-3

Posted in Bez kategorii, Szkolne życie | Leave a comment

Projekty edukacyjne na matematyce

Klasy Ve, VIa, VIe i VIIa  realizowały w II semestrze projekty edukacyjne. Każda klasa miała inny temat. Uczniowie pracowali w grupach. Pierwsze lekcje z projektem odbyły się na matematyce, a podczas nich uczniowie ustalali plany pracy, pojawiały sie ciekawe pomysły prezentowania projektów. Na kolejnych spotkaniach (już poza szkołą), w swoich grupach były podziały zadań, zbieranie i opracowywanie materiałów. Pierwsze projekty już zostały przedstawione.
Klasa VI e
prezentacja-projektu-gr-I-VIe

Klasa VIa
Pierwszy z prezentowanych projektów w formie plakatu:

Ola S., Julia W., Amelia P., Marcelina L., Nikodem O.

Ola S., Julia W., Amelia P., Marcelina L., Nikodem O.

Klasa Ve  i przedstawienie projektów w formie plakatów:

Joanna C.,Błażej W., Julia M., Filip K..

Joanna C.,Błażej W., Julia M., Filip K..

Julia P., Alan Sz., Lena O., Wiktoria M., Michał Szł.

Julia P., Alan Sz., Lena O., Wiktoria M., Michał Szł.

 

Posted in Bez kategorii, Szkolne życie | Leave a comment

Nasze projekty edukacyjne

Klasy Ve, VIa, VIe i VIIa przygotowują projekty edukacyjne na matematyce.
Oto prezentacje dwóch  grup z kl. VIe, aby je obejrzeć należy się zalogować do office 365:

Posted in Bez kategorii, Szkolne życie | Leave a comment

Majowe Konkursy Matematyczne

Maj to nie tylko piękny miesiąc kiedy to możemy podziwiać uroki kwitnących kwiatów oraz wszechobecnej zieleni, pięknej i soczystej. W naszej szkole to przede wszystkim czas wytężonej  nauki na kółkach matematycznych, czas przygotowań do konkursów dla uczniów, którzy uzyskali najlepsze wyniki podczas testów eliminacyjnych.
Pierwszy konkurs miał miejsce w Szkole Podstawowej w Wierzchowie, 22 maja 2018 roku, czwórka uczniów z klas piątych: Katarzyna Szynkaruk, Maciej Wróblewski, Filip Łuczak z Vc oraz Alan Stańczykowski z Ve reprezentowała naszą szkołę w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym „Główka pracuje”. Cała grupa wypadła bardzo dobrze! Na podium stanęli: M.Wróblewski – I miejsce oraz K.Szynkaruk- II miejsce.
Gratulacje i ogromne brawa!

I-miejsce-Maciek II-miejsce-Kasia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

AlanDrugi konkurs miał miejsce w naszej SP nr 1 w Drawsku Pom., 24 maja 2018 i był to I Gminny Konkurs Matematyczny o tytuł „Najlepszego matematyka wśród czwartoklasistów w Gminie DrawskoPom.”. Tradycyjnie już, matematyczne konkursy przez nas organizowane składają się z trzech etapów: I- test eliminacyjny i wybór najlepszej 10 uczestników, II- rozgrywki drużynowe , III- „Jeden z dziesięciu”. W tym roku laury zebrała nasza szkoła, ale dziękujemy tym szkołom z Gminy Drawsko, które zgłosiły się i przystąpiły do konkursu, bo tak naprawdę był to czas zabawy z matematyką,  z nagrodami dla każdego uczestnika (nasze podziękowania kierujemy tylko do SP nr 2 z Drawska Pom., która wystawiła dwie drużyny).

Wyniki: I miejsce - SP nr 1 Drawsko Pom.
II miejsce - SP nr 2 Drawsko Pom.

  Najlepszym matematykiem wśród czwartoklasistów Gminy Drawsko Pomorskie został uczeń klasy IVa z SP nr 1 – Krzysztof  Karpiński.
                                                                                   G R A T U L A C J E !
tytuł drużynowo

jedno-z-zadań tangram-2

Posted in Bez kategorii, Szkolne życie | Leave a comment

Warszawa i my

W dniach 17-19 maja 2018 roku uczniowie z klas Ve, VIb, VIa i IVa byli na wycieczce w Warszawie. Podziwianie uroków stolicy rozpoczęli na XXX piętrze Pałacu Kultury i Nauki, następnie  udali się na Stadion Narodowy. Tam pod przewodnictwem p.Rafała (świetnie opowiadającego przewodnika) przeszli trasę „Piłkarskie emocje”, odwiedzając szatnie piłkarskie, miejsca dla dziennikarzy i trybuny. Pierwszy dzień -zakończyli spacerkiem po Łazienkach Królewskich. Drugiego dnia były Złote Tarasy, Stare Miasto, zwiedzanie Zamku Królewskiego, spacer do pomnika Małego Powstańca oraz Krakowskim Przedmieściem pod Pałac Prezydencki i Grób Nieznanego Żołnierza. Na zakończenie dnia była wizyta w Muzeum Wojska Polskiego i podziwianie czołgów, samolotów i innych ciekawych okazów. Ostatni dzień pobytu w stolicy to wizyta w Centrum Nauki Kopernik oraz w Muzeum Powstania Warszawskiego.
Piękna pogoda i wspaniali ludzie wokół sprawili, że były to trzy bardzo dobrze spędzone dni, które dostarczyły wielu niezapomnianych wrażeń.

zamek-K-z-zewnatrzVe-na-tarasie-PKiN
przed-stadionempomnik-MP-2

Posted in Bez kategorii, Szkolne życie | Leave a comment

TIK-uś uczy i wychowuje

„TIK-uś uczy i wychowuje” to tytuł programu edukacyjno – wychowawczego realizowanego w klasie Ve, w ramach godzin wychowawczych. Zajęcia odbywające się w ramach tego programu uczą stosowania i korzystania z nowych technologii informacyjno-komunikacyjnych przydatnych do nauki w szkole oraz  uczą kulturalnego zachowania w Internecie, kładąc nacisk na wyeliminowanie cyberprzemocy.
Podczas zajęć piątoklasiści opracowali w programie Pizapp kodeks bezpieczeństwa w sieci. Wcześniej porównali swój kodeks z Kodeksem 2.0 obowiązującym w naszej szkole.
Zebrałam ich prace i umieściłam w prezentacji poniżej:

Kodeks bezpieczeństwa w sieci on PhotoPeach

Posted in Bez kategorii, Szkolne życie | Leave a comment