Wychowanie patriotyczne w szkole

Kilka dni temu obchodziliśmy 97. rocznicę odzyskania niepodległości. Były apele, prezentacje multimedialne, montaże słowno-muzyczne, kotyliony, gazetki,itp. Warto jednak mówić o patriotyzmie nie tylko w czasie  obchodów świąt narodowych, bo przecież mamy lekcje historii, polskiego, godziny z wychowawcą czy też w klasach I-III-kształcenie zintegrowane. Odwiedzając bloga „Biblioteka z Klasą” zapoznałam się z bardzo ciekawym wpisem kol. Elżbiety Ciemińskiej z Gdyni o Święcie Niepodległości w bibliotece. Zainspirowana tym wpisem, chciałabym zwrócić uwagę tym, którzy odwiedzają tego drawskiego bloga na filmiki, które można wykorzystać , np.w klasach IV-VI:

YouTube Preview Image

albo w kl. I-III film o polskich symbolach narodowych przygotowany przez Instytut Pamięci Narodowej:

YouTube Preview Image

 

About Mariola Grzybowska

Obecnie jestem nauczycielką matematyki, prowadzę też zajęcia komputerowe, ale pierwsze kroki w zawodzie stawiałam jako nauczyciel klas początkowych, w szkole w Gudowie. Czas tam spędzony wspominam jako jedno z lepszych doświadczeń w karierze zawodowej. To tam poznałam wspaniałych ludzi, którzy byli moimi przewodnikami w pracy nauczycielskiej.Od 2012 roku pracuję w SP w Drawsku Pomorskim i tu także mam przyjemność spotykać się z pedagogami oddanymi swojej pracy, pracy dla dzieci i z dziećmi.Naprawdę lubię to, co robię! Staram się uczyć i wychowywać jak najlepiej potrafię, poszukując nowych, ciekawych metod i form pracy.
This entry was posted in Bez kategorii and tagged , . Bookmark the permalink.

One Response to Wychowanie patriotyczne w szkole

  1. Jola Walicka says:

    Filmiki są ciekawe. Na pewno pokażę je koleżankom historyczkom, żeby mogły pokazać na swoich lekcjach. Koleżanki z nauczania początkowego też ucieszą się zwłaszcza z tego drugiego filmu. Pozdrawiam z Suwałk.
    Jola Walicka ostatnio opublikował…Książko, zajrzyj do Szóstki!My Profile

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge