O pracy w chmurze co nieco

Przeglądając stronę  główną Szkoły z Klasą 2.0 znalazłam poniższy wpis i załączony do niego samouczek o narzędziach  Google dla edukacji. Materiał jest tak dobry, że pozwoliłam sobie na udostępnienie go na swoim blogu, gdyż zamierzam często do niego sięgać. Przejrzałam ten materiał i znalazłam wiele interesujących mnie informacji i instrukcji, np. o tym jak pracować w grupie, jak założyć witrynę klasową, co to takiego etykiety Gmail, itp., itd. Naprawdę bardzo przydatna strona i myślę, że wielu nauczycieli z niej skorzysta. Dziękuję autorkom wpisu i wszystkim, którzy przyczynili się do tak ciekawie opracowanego materiału.

Zobaczcie sami co piszą o tym autorki:

„W trakcie szkoleń nauczyciele i nauczycielki z całego kraju poznawali zasady pracy w chmurze i szybko przekonali się do jej licznych zalet. Relacjonują nam, że korzystanie z narzędzi Google usprawnia nie tylko ich pracę, ale również funkcjonowanie całej szkoły. Dlatego w ramach programu Szkoła z Klasą 2.0 przygotowaliśmy samouczek „Narzędzia Google dla edukacji”. Dzięki niemu każdy będzie mógł sprawdzić, na czym polegają aplikacje Google. Przewodnik krok po kroku tłumaczy, jak się nimi posługiwać oraz jak można je wykorzystać w codziennej pracy.

Samouczek
Narzędzia Google dla edukacji

Samouczek jest podzielony na sekcje – każda z nich dedykowana jest odrębnemu narzędziu Google: poczcie Gmail, dyskowi, kalendarzowi, tworzeniu witryn internetowych. Wyjaśnia również, czym jest tzw. chmura IT i na czym polega praca w niej. Oprócz tego, że poradnik krok po kroku objaśnia jak założyć swoje konto mailowe, jak korzystać z kalendarza on-line lub jak stworzyć internetową witrynę klasową, w każdej sekcji znajdziemy praktyczne porady, jak można wykorzystać daną aplikację w edukacji oraz krótkie, instruktażowe filmiki.

Serdecznie zachęcamy do korzystania z przewodnika po narzędziach Google. Jeśli uczestniczyliście już w naszych szkoleniach z Google Apps, pomoże Wam utrwalić i przećwiczyć wiedzę, zdobytą podczas warsztatów. Samouczek stworzony jest zarówno z myślą o osobach, które chcą pogłębić swoją wiedzę i poszukują nowych pomysłów na wykorzystanie TIK w szkole, jak i tych, które do tej pory nie zetknęły się z aplikacjami Google.

Jeśli stykacie się po raz pierwszy z tymi narzędziami i po skorzystaniu z przewodnika zechcecie dowiedzieć się więcej o pracy w chmurze i wykorzystaniu darmowych aplikacji Google w codziennej pracy swojej szkoły, mamy dla Was dobrą wiadomość. W przyszłym roku szkolnym planujemy zorganizować kolejne, bezpłatne szkolenia dla uczestników Szkoły z Klasą 2.0. W trakcie kilku godzin, pod okiem doświadczonego trenera, będziecie mogli przećwiczyć praktyczne korzystanie z aplikacji. Dlatego zachęcamy, aby od września sprawdzać stronę Szkoły z Klasą i szukać szczegółowych informacji, dotyczących szkoleń.

Joanna Sroka-Małolepszy, Olga Wojciechowska „

źródło: strona główna Szkoły z Klasą 2.0

About Mariola Grzybowska

Obecnie jestem nauczycielką matematyki, prowadzę też zajęcia komputerowe, ale pierwsze kroki w zawodzie stawiałam jako nauczyciel klas początkowych, w szkole w Gudowie. Czas tam spędzony wspominam jako jedno z lepszych doświadczeń w karierze zawodowej. To tam poznałam wspaniałych ludzi, którzy byli moimi przewodnikami w pracy nauczycielskiej.Od 2012 roku pracuję w SP w Drawsku Pomorskim i tu także mam przyjemność spotykać się z pedagogami oddanymi swojej pracy, pracy dla dzieci i z dziećmi.Naprawdę lubię to, co robię! Staram się uczyć i wychowywać jak najlepiej potrafię, poszukując nowych, ciekawych metod i form pracy.
This entry was posted in Bez kategorii, Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2015/16 and tagged , . Bookmark the permalink.

3 Responses to O pracy w chmurze co nieco

 1. Witaj Mariolu!
  Masz absolutnie rację – narzędzia Google są niezwykle praktyczne w naszej pracy i wspólnej nauce. Korzystamy systematycznie pracując grupowo nad e-prezentacjami w chmurze, tworzymy ankiety, instrukcje, testy…, prowadzimy blogi projektowe, komunikujemy z pomocą HangOut, a ostatnio testujemy wspólny kalendarz wirtualny – rewelacja.
  Podpisuję się zatem oburącz pod Twoim wpisem i pozdrawiam serdecznie :)
  Małgosia
  http://blogiceo.nq.pl/kwadrans2/

 2. elacieminska says:

  Bardzo ciekawy wpis. Samouczek CEO naprawdę wart upowszechnienia. W naszej szkole korzystamy z One Drive, chociaż ja, na osobisty użytek, korzystam z Google :) Pozdrawiam :)
  elacieminska ostatnio opublikował…Przyłapani na czytaniu…My Profile

 3. Jola Walicka says:

  Samouczek „Narzędzia Google dla edukacji” jest naprawdę bardzo praktyczny. Wiele można z niego nauczyć się.
  Jola Walicka ostatnio opublikował…Klasowe herby!My Profile

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge