www.epodreczniki.pl

E-podręczniki to nie tylko książki do polskiego, matematyki czy historii. Jak dobrze się przyjrzymy to znajdziemy tam (na stronie www.epodreczniki.pl) wiele ciekawych rzeczy, np. internetową bibliotekę Wolnych Lektur, obserwacje przyrodnicze, fascynujące podróże po świecie sztuki, wirtualne podróże, atrakcje wizualne w technologii 3D i wiele innych ciekawych zasobów edukacyjnych.

Mnie ostatnio najbardziej  interesują e-podręczniki do matematyki, z których korzystam na lekcjach, ale także zadaję uczniom pracę domową. Zobaczcie sami jak pracowaliśmy w klasie IVe i w VIa:

IVe            Wiktoria K. (z IVe) odszukuje tematu :Dzielenie pisemne liczb naturalnych.

IVe-1           Bartek W. (z IVe ) objaśnia sposób postępowania przy dzieleniu przez 8.

VIa          Grzegorz Sz. (z kl. VIa) objaśnia jak obliczyć czas rowerzysty, gdy znamy prędkość i drogę.

POLECAM WSZYSTKIM!

Pozdrawiam, Mariola

About Mariola Grzybowska

Obecnie jestem nauczycielką matematyki, prowadzę też zajęcia komputerowe, ale pierwsze kroki w zawodzie stawiałam jako nauczyciel klas początkowych, w szkole w Gudowie. Czas tam spędzony wspominam jako jedno z lepszych doświadczeń w karierze zawodowej. To tam poznałam wspaniałych ludzi, którzy byli moimi przewodnikami w pracy nauczycielskiej.Od 2012 roku pracuję w SP w Drawsku Pomorskim i tu także mam przyjemność spotykać się z pedagogami oddanymi swojej pracy, pracy dla dzieci i z dziećmi.Naprawdę lubię to, co robię! Staram się uczyć i wychowywać jak najlepiej potrafię, poszukując nowych, ciekawych metod i form pracy.
This entry was posted in Bez kategorii and tagged . Bookmark the permalink.

One Response to www.epodreczniki.pl

  1. Beata says:

    Rzeczywiście warto korzystać z e-podręczników. Można je wykorzystywać do zadań domowych czy robiąc lekcję odwróconą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge