Dzień Matematyki

16. marca 2016 roku to w naszej szkole dzień, w którym królowała matematyka. Tego dnia główne wejście do szkoły przypominało nam o tym wydarzeniu. Napis i pięknie wykonane szkielety brył przestrzennych oraz plakaty i rymowanki o matematyce były nie tylko ozdobą, ale podkreślały ważność wydarzenia.dekoracja

 

plakaty-1plakat-2

Wszystkie klasy mogły sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności matematyczne podczas rozwiązywania krzyżówek, rebusów, zadań. Jedną z ciekawszych zabaw było też układanie tangramów. Jak sobie poradzili nasi uczniowie, dowiemy się wkrótce! Panie organizatorki: Jadwiga Oracz i Marta Zębała przeliczą wszystkie zadania na punkty i ogłoszą wyniki.

Takie też ciekawe rymowanki wymyślali uczniowie, np.:

kl.IVe  Matematyka to różne zadania. Jest tam dużo dzielenia i dodawania. Liczby i figury się przenikają i w głowach „IVe” pozostają.

kl.VIa  I choć matematyka do trudnych należy, to jest uwielbiana przez część młodzieży. Jest to nauk ścisłych królowa, cała reszta niech się chowa!

About Mariola Grzybowska

Obecnie jestem nauczycielką matematyki, prowadzę też zajęcia komputerowe, ale pierwsze kroki w zawodzie stawiałam jako nauczyciel klas początkowych, w szkole w Gudowie. Czas tam spędzony wspominam jako jedno z lepszych doświadczeń w karierze zawodowej. To tam poznałam wspaniałych ludzi, którzy byli moimi przewodnikami w pracy nauczycielskiej.Od 2012 roku pracuję w SP w Drawsku Pomorskim i tu także mam przyjemność spotykać się z pedagogami oddanymi swojej pracy, pracy dla dzieci i z dziećmi.Naprawdę lubię to, co robię! Staram się uczyć i wychowywać jak najlepiej potrafię, poszukując nowych, ciekawych metod i form pracy.
This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.

One Response to Dzień Matematyki

  1. klaudiairzyk8gmail.com says:

    Matematyka nauk królowa :D

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge